Zeeuws meisje onder water 65 euro voor iedereen! Welke renner breekt deze keer j door in Goes? Klanten van andere providers moeten nog even geduld hebben Vodafone begint nog voor het toeristenseizoen een proefproject op Walcheren en Noord-Beveland. als je klant bij ZLM bent ZEELAND 2 VROUWENPOLDER. Telefonieaanbie der Vodafone gaat de mobiele be reikbaarheid op de stranden van Walcheren en Noord-Beveland ver beteren. Het streven is dat nog voor het komende toeristensei zoen voor elkaar te hebben. Uit een onderzoek dat de pro vincie vorig jaar heeft uitgevoerd, bleek dat de mobiele bereikbaar heid in diverse delen van Zeeland te wensen overlaat. Dat geldt voor al voor de stranden, waar de be reikbaarheid vaak ondermaats is of er zelfs helemaal geen dekking is. Dat geldt met name voor Wal cheren. Door de hoge duinen heb ben de telefoniemasten van de di verse providers aan de landzijde niet of te weinig bereik op het strand. Smartphones pikken daar eerder het signaal van de Bel gische providers op, dat zonder enig obstakel de Walcherse kust kan bereiken. Op het strand in de gemeenten Vlissingen, Noord-Beveland en Veere komen masten van ongeveer twaalf meter hoog. Naar aanleiding van de bevin dingen hebben de provincie en de gemeente Veere het initiatief geno men om de mobiele bereikbaar heid te verbeteren en met de diver se aanbieders te gaan praten. „Vodafone heeft nu gezegd dat ze een poging wil wagen om het netwerk op het stranden in de ge meenten Vlissingen, Veere en Noord-Beveland te verbeteren", zegt Dick van der Velde, onderne mersmanager in Veere, die de in spanningen namens de gemeente coördineert. Vodafone gaat zogeheten small cells plaatsen bij de strandpavil joens of andere bouwwerken op het strand, zoals de post van de reddingbrigade. Het gaat om rela tief kleine masten van ongeveer twaalf meter hoog, die ervoor zor gen dat de capaciteit en het bereik heel gericht worden verbeterd. Van der Velde is blij met het be sluit van de telefonieaanbieder. „De overheid heeft geen plicht om ervoor te zorgen dat de mobiele be reikbaarheid op het strand in orde is. Het is dus een kwestie van marktwerking. Vodafone wil ge lukkig als voorloper fungeren." De hoop is dat andere providers dat voorbeeld volgen. De gemeen ten stellen als eis dat Vodafone de masten die worden geplaatst ook beschikbaar stelt voor andere aan bieders site sharingVodafone heeft zich daartoe bereid ver klaard. Toch kan het nog wel even du ren voordat ook niet-Vodafone- klanten op het Zeeuwse strand be ter bereik hebben. Volgens Van der Velde stuit site sharing nog op technische complicaties. „We ho pen en verwachten dat het binnen een of twee jaar wel mogelijk is." Vodafone wil zelf nog geen toe lichting geven, omdat 'in het tra ject nog een aantal zaken afgerond moet worden'. www.pzc.ni walcheren@pzc.nl DONDERDAG 14 april 2016 Zeeland ZEELAND 9 ZEELAND 14 15 Beter bereik gsm op strand Op het strand je mobieltje gebruiken, dat moet straks overal kunnen. foto Thinkstock door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34