Chris Zegers ontdekt natuur in Nederland Vertrek vanaf Eindhoven De zomer komt eraan corendon CULTUUR SHOW 29 Grote expositie van navolgers Caravaggio in Centraal Museum Speciaalfqeselecteerd Nrgens voordelige Op=pp) {(beperkteyoorraad) €369 €37 n Het Centraal Museum in Utrecht houdt vanaf 13 decem ber 2018 een grote tentoonstel ling over de Caravaggisten, de navolgers van de beroemde Ita liaanse schilder Caravaggio (1571-1610). Het museum werkt daarvoor samen met de Alte Pi- nakothek in München, een van de meest gerenommeerde kunstmusea ter wereld. De twee musea ondertekenden daarvoor gisteren in München een overeenkomst. Dat gebeur de in het bijzijn van koning Willem-Alexander en konin gin Maxima, die de Alte Pina- kothek bezochten als onderdeel Opvolger voor hit 'Hartenstraat' De makers van de hitfilm Har tenstraat gaan een nieuwe ro mantische komedie maken. Ver telde Hartenstraat over de lief desperikelen van een aantal be woners van De 9 Straatjes in Amsterdam; opvolger Harten- strijd speelt zich af in de Am sterdamse Pijp. De regie is in handen van Janice Pierre, Nien- ke Römer schrijft het scenario. Hartenstrijd wordt de eerste van vier nieuwe Nederlandse films die Independent gaat uit brengen van productiemaat schappij 2CFilm. Hij moet eind oktober in de Nederlandse bio scoop te zien zijn. van hun werkbezoek aan de Duitse deelstaat Beieren. Centraal op de expositie staan de Utrechtse Caravaggisten Dirck van Baburen, Hendrick ter Brugghen en Gerard van Honthorst. In het begin van de zeventiende eeuw reisden deze jonge kunstenaars naar Rome, waar ze onder de indruk raak ten van het werk van Caravag gio. Ze voerden diens stijl zelfs nog verder door met het schil deren van rotte tanden en knol len van neuzen. Na Utrecht is de tentoonstel ling ook te zien in de Alte Pina- kothek in München. Telefoon aan tijdens voorstelling Toneelschrijver James Graham roept in zijn nieuwe toneelstuk Privacy op Broadway het pu bliek op de mobiele telefoon aan te laten staan tijdens de voorstelling. Dat past volgens hem bij de thematiek van het stuk. Dat draait om de rol van technologie en privacy in het huidige tijdperk. Vorig jaar wer den in de New Yorkse theater- wijk felle discussies gevoerd over mobiele telefoons die te horen waren tijdens voorstellin gen. Diverse acteurs legden om die reden hun show stil. Harry Poffer-acteur Daniel Radcliffe speelt de hoofdrol in Privacy. Het lijkt een extreem contrast. Vorige week toog Chris Zegers (45) van de Maleisische jungle, waar hij voor 3 Op Reis oog in oog stond met een python van afschrikwekkende afmetingen, naar het onbewoonde eilandje 'In het buitenland trekje er veel sneller op uit Het land waarin je woont, neem je vaak voor lief Griend in de Waddenzee om vo gels te spotten. „De overeenkomst was dat we in beide gevallen wa ren overgeleverd aan de elemen ten", legt hij uit. „We konden Griend niet op ko men, want het risico was te groot. De laatste meters moet je met een waterpak (zo'n pak dat vissers ook dragen) naar het land door het wa ter, maar de golfslag was te hoog. Als er water in dat pak komt, zink je en verdrink je." Lachend: „Nog best avontuurlijk dus, dat Neder land." Samen met boswachter Hanne Tersmette van Natuurmonumen ten trekt hij de komende drie we ken langs de flora en fauna die ons land rijk is. Speciaal voor de Nationale Natuur Quiz die hij op 11 mei samen met Sophie Hilbrand op NPO 1 presenteert. Hoewel hij in de afgelopen vijftien jaar voor zijn reisprogramma's de prachtig ste natuurgebieden ter wereld heeft bezocht, is hij van het Neder lands natuurschoon 'gemiddeld' op de hoogte. „Ik ben opgegroeid in Zeist en was vaak in het bos te vinden. Ik ben als tiener zelfs een tijdje het hulpje geweest van de boswachter. Maar eerlijk is eerlijk, in het buitenland trek je er veel sneller op uit. Het land waarin je woont, neem je vaak voor lief. Pa radoxaal genoeg ben ik door al mijn reizen Nederland erg gaan waarderen. Neem Amsterdam: dat is toch een prachtig openluchtmu seum? Weet je, mijn vrienden stonden versteld toen ik ze vertel de dat ik naar vleermuizen ga kij ken in de grotten van de Sint-Pie tersberg. 'Vleermuizen, hebben we die dan hier?', vroegen ze." €379 €379 €529 Bodrum Bodrum Dit is uw kans op een super voordelige vakantie! €329 €399 €649 Alanya €359 €379 €579 Kusadasi Antalya €50! €C ?9 Evn... Vsi'i^ Moven W oJ-tiyl óe logste prï^OkYTXnt'ie op oj onze Yio-te\s! Aa DONDERDAG 14 APRIL 2016 UTRECHT FILM THEATER Chris Zegers. foto Ron Tetteroo door Marlies van Leeuwen Chris Zegers zwerft al vijftien jaar over de wereld. Nu is Nederland aan de beurt. Speciaal voor de Na tionale Natuur Quiz maakt de globe trotter kennis met flora en fauna in eigen land. Turkije MEI JUNI JULI alvanaf alvanaf alvanaf Grand Park Bodrum All Inclusive ArArArArAr vertrek 6 mei Bodrum Holiday Resort All Inclusive ArArArArAr vertrek 13 mei alvanaf alvanaf alvanaf Club Paradiso Ultra All Inclusive ArArArArAr vertrek 3 &4 mei alvanaf alvanaf alvanaf Adakule Hotel All Inclusive ArArArArAr vertrek 6 mei alvanaf alvanaf alvanaf Miracle Resort Ultra All Inclusive ArArArArAr vertrek 16 18 april alvanat alvanaf alvanaf °h Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Vindt u uw reis elders voordeliger, dan matchen wij de prijs en krijgt u ook nog eens €20 extra bonuskorting. Zie voorwaarden op www.corendon.nl/laagste!'*Regiökorting is reeds verwerkt in de bovenstaande prijzen. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30