26 Disney komt met een live- actionversie van The Jungle Book. Het resultaat is verbluffend. Metropole Orkest eert Quincy Jones Pete Doherty opent Batadan Media Entertainment Voor regisseur Jon Favreau (maker van de actiefilms Iron Man l en 2) was de op dracht om van het door Ru- dyard Kipling geschreven The Jungle Book een nieuwe filmver sie te maken geen sinecure. Ga maar na: de animatieklassieker uit 1967, de laatste film waar aan Walt Disney zelf nog mee werkte, spreekt nog altijd tot de verbeelding bij jong en oud. Niet in het minst door de lied jes en de aanstekelijke diergaar de, zoals de beer Baloe, de zwar te panter Bagheera en de slang Kaa. Voor de joviale 49-jarige Fa vreau was het dus even slikken toen hij het verzoek van Dis ney kreeg om een zo realistisch mogelijke bewerking te maken van The Jungle Book. „Ik vroeg bedenktijd. Voor mij maakt de oorspronkelijke film een be langrijk deel uit van mijn jeugd. Vooral de band tussen Mowgli en Baloe had voor mij destijds een speciale betekenis. Ik voelde mij dus erg gevleid toen ik werd benaderd", vertelt hij in zijn Londense hotelka mer die de toepasselijke naam The Kipling Suite draagt. Favreau kreeg pas echt ver trouwen in het project toen hij met zijn zoon Max de science fictionfilm Gravity, met Sandra Bullock als rondtollende astro naut, zag. „Ik was enorm onder de indruk van de speciale effec ten. Met de beste wil van de we reld kon ik niet ontdekken hoe deze film was gemaakt." De revolutionaire computer techniek, die al in films als Life of Pi en Avatar was gebruikt en met de dag beter wordt, gaf Fa vreau het vertrouwen om deze klus te klaren. Wel kostte het moeite om de enige menselijke acteur voor zijn film te vinden. Favreau zocht naar een jonge vertolker voor de rol van Mow gli, het junglekind dat door een wolvenkolonie wordt opge voed. De 12-jarige Neel Sethi, opgegroeid in New York als lid van een Indiase familie, werd gecast na een auditie met twee duizend kinderen. De regis seur: „Hij heeft een soort na tuurlijke lenigheid die past bij Mowgli. Ook straalt hij een nieuwsgierigheid en onver schrokkenheid uit die perfect past bij Mowgli." Net zo bepalend waren de stemmen voor de dieren. Fa vreau kreeg het voor elkaar om de grootste talenten te contrac teren. Bill Murray als de beer Baloe, Scarlett Johansson als de sinistere slang Kaa, Sir Ben Kingsley als de zwarte panter Bagheera, Idris Elba als de tij ger Shere Khan en Christopher Walken als de apenkoning Louie. Nederlandse kijkers kun nen ook van hen genieten om dat The Jungle Book niet wordt nagesynchroniseerd. „Het is een soort Dream Team geworden", aldus Fa vreau. „Iedereen die ik wilde hebben accepteerde mijn aan bod. Vooral Bill Murray was een geschenk uit de hemel. Het is kostelijk om met hem te wer ken. Hij zingt zelfs even." Inmiddels heeft The Jungle Book al laaiend enthousiaste reacties gekregen. De effecten maken een verbluffende in druk en overtuigen voor de vol le honderd procent. Over een mogelijk vervolg wordt in de vakpers al druk gespeculeerd. Favreau trekt een gezicht van 'eerst zien, dan geloven.' „Bij Disney is de agenda toch al be hoorlijk vol. Alles staat of valt met de commerciële resultaten van The Jungle Book." Disney heeft volop vertrou wen in het moderniseren van de eigen animatieklassiekers. Er zijn vergevorderde plannen om minstens tien tekenfilms uit het rijke studioarchief op nieuw te maken. Zeker zijn Aladdin, Mulan, Dumbo, Winnie the Pooh, Beauty and the Beast, The Little Mermaid en Pinocchio. Zelfs Fantasia, de meest ambiti euze film van Walt Disney, krijgt een eigentijdse versie. Een dergelijke vorm van recy cling is nooit eerder in Hol lywood vertoond. De concurrentie zit ook niet stil. Warner Bros. brengt ook een versie van Jungle Book: Ori gins uit met in de sterrencast onder anderen Benedict Cum- berbatch, Cate Blanchett en Christian Bale. De release van deze film is uitgesteld tot 2018. Het Metropole Orkest treedt komende zo mer op tijdens de BBC Proms, een van de beroemdste concertseries ter wereld. Het brengt er op 22 augustus een eerbetoon aan de 83-jarige Amerikaanse jazzmuzikant Quincy Jones, die zelf ook aanwezig is. Pete Doherty is in november de eerste artiest die na de terroris tische aanslag van vorig jaar weer optreedt in de Parijse concerthal Le Bataclan. Die zaal wordt mo menteel in oude glorie hersteld. -■ door Ab Zagt The Jungle Book draait vanaf van daag in de bioscopen. Kijk in het &-katern voor de recensie. Cultuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27