Viergever: 'Ik ben Ajax-waardig' Licentiecommissie oordeelt 9 mei over toekomst FC Itaente PZC NEEM DE PZC MEE OP REIS! SPORT 21 Beslist.nl weg als sponsor Vergelijkingssite Beslist.nl maakt vanmiddag op een persbijeenkomst bekend na vier seizoenen te stop pen als schaatssponsor. Het doel, een grotere naamsbekendheid, is be reikt. De nabije toekomst van de sprintploeg van on der anderen de broers Ro nald en Michel Mulder en talent Kai Verbij lijkt verze kerd, met Plantina als nieu we hoofdsponsor. Al moet de handtekening van het voedingssupplementenbe- drijf nog worden gezet. Paolini anderhalf jaar geschorst De Italiaanse wielrenner Luca Paolini (39) is voor an derhalfjaar geschorst, na dat hij tijdens de Tour de France van 2015 werd be trapt op het gebruik van cocaïne. Paolini, die reed voor Katoesja, liet zich vo rig jaar al succesvol opne men in een afkickkliniek. Müllenberg nog één zege van Rio Bokser Peter Müllenberg is nog één zege verwijderd van de Olympische Spelen in Rio. Hij bereikte giste ren de halve finale van het olympisch kwalificatietoer nooi. Müllenberg (-81 kg) was met 3-0 te sterk voor Surkho Shamilov uit Noor wegen: 29-28 30-27 30-26. In Eindhoven was er een paar weken geleden het grote han den wrijven. Met Mike van der Hoorn en Nick Viergever in het hart van de verdediging zou Ajax nooit kampioen kunnen wor den, dacht de concurrentie. En dat sentiment leefde niet alleen in Brabant. Maar kijk nu eens: ook met het duo, dat aanvankelijk als B-keuze af en toe mocht opdra ven, is er qua resultaten bar wei nig veranderd. Dat wil zeggen: sco ren tegen Ajax is nog altijd een gi gantische opgave. De imposante cijfers dit seizoen: slechts achttien tegentreffers in dertig wedstrij den en zeventien keer de nul. Waar de optredens van Van der Hoorn zelden onbesproken blij ven, speelt Viergever bijna geruis loos zijn wedstrijden mee. Maar natuurlijk, ook hij, bezig aan zijn tweede seizoen bij Ajax, voelde de scepsis bij het grote publiek. Al leen bracht het hem niet van zijn stuk. „Om eerlijk te zijn. Dat inte resseert me eigenlijk niks. Om het maar even zo te zeggen. Ik bedoel: ik ken mezelf wel aardig en weet heel goed wat ik wel en niet kan. Ik weet gewoon dat ik Ajax-waar- dig ben." En dat is niet bedoeld om zichzelf eens flink op de borst te kloppen. Viergever is geen jon gen met een grote mond, maar men hoeft niet te doen alsof hij zich nog wekelijks moet bewij- zen, vindt de verdediger. „Ik heb bij AZ seizoenenlang elke week ge speeld in de eredivisie. En ook een kwartfinale in de Europa League tegen Benfica. Dat neem ik alle maal mee, hè." Qua ervaring hoeft de 26-jarige speler bij Ajax bijna niemand voor zich te laten. „Ik denk dat alleen Lasse (Schone, red.) meer wedstrij den in de eredivisie heeft ge speeld." Dat klopt. Viergever: „Daarom weet ik maar al te goed: blijf altijd goed trainen. Daar heb ik het veel over gehad met Mike van der Hoorn, Lasse en John Hei- tinga, die eerst ook niet speelden. Iedereen bleef op de training wel tekeergaan. Daar hebben we nu profijt van." Van het ene op het an dere moment moest Viergever er staan. Bij de wedstrijd begin janua ri tegen Feyenoord, viel Jairo Rie- dewald al na elf minuten gebles seerd uit. Viergever speelde vervol gens acht wedstrijden op een rij in de basis. Vijf keer hield Ajax in die reeks de nul. Een belangrijke reden voor het feit dat de Amster dammers, nu de apotheose van de titelstrijd nadert, een aanzienlijk beter doelsaldo hebben. Dat Viergever uiteindelijk nog zo'n substantiële rol in een even tueel kampioenschap zou hebben, had hij tijdens het trainingskamp in Turkije nooit gedacht. Na avondjes met Jong Ajax sprak Vier gever uit dat hij 'misschien wel om zich heen moest gaan kijken'. Dat is nu nog niet aan de orde, al ligt een nieuwe reserverol na te rugkeer van Jairo Riedewald en Kenny Tete wel voor de hand. Viergever: „Eerst de titel, dan de toekomst." Dat staat in de stukken van de ge meente Enschede waarin het col lege van B en W voorstelt de ga rantstelling van 32 miljoen aan de club te verlengen tot het ein de van dit jaar. 'Ik heb er vertrouwen in dat ons het ook gaat lukken' Met die hulp - de gemeenteraad moet maandag nog wel instem men - krijgt de club wat lucht in de poging de komende twee meetmomenten uit categorie 1 te komen. FC Twente moet de ko mende twee meetmomenten, op 15 juni en 1 november, de stap naar de veilige categorie 2 zien te maken. Of het zover komt hangt af van de licentiecommissie, die voor 1 mei wil weten of de club een akkoord heeft met de schuld eisers. De garantstelling van de ge meente is nodig om de voetbal club te behoeden voor een faillis sement. FC Twente kan hierdoor de gemeentelijke lening van 17 miljoen euro die het kreeg voor de bouw van het stadion direct aflossen en andere schulden her financieren. „Dit onderstreept nog maar eens de constructieve wijze waar op de gemeente Enschede met ons meedenkt", reageerde inte rim-directeur Onno Jacobs opge lucht, om daar hoopvol aan toe te voegen: „Het verandert niets aan de opdracht van FC Twente. Wij weten dat 1 mei de uiterlijke datum is dat we moeten leveren. Ik heb er vertrouwen in dat het ons ook gaat lukken." Wist u dat u heel eenvoudig uw eigen vakantieservice regelt? In maar 3 stappen kiest u de vakantieservice die bij u past. De voordelen REGEL HET SNEL OP PZC.NL/VAKANTIESERVICE DONDERDAG 14 APRIL 2016 SCHAATSEN WIELRENNEN BOKSEN door Daniël Dwarswaard Ajax hield tegen SC Cambuur voor de zeventiende keer dit seizoen de nul. De verdediging van de Amster dammers lijkt op dit moment een onneembare vesting. Ook nu Mike van der Hoorn en Nick Viergever basisspelers zijn. Die laatste is ge ruisloos het elftal ingeslopen en scoort bijna wekelijks een voldoen de. Nick Viergever blijft op de been tegen AZ, de club die hij in de zomer van 2014 verliet voor Ajax. „Ik ken mezelf wel aardig en weet heel goed wat ik wel en niet kan." foto Pro Shots 18 Ajax kreeg in dertig eredivisiewed strijden pas achttien doelpunten tegen. Nick Viergever speelde de laatste acht duels in de basis. Daar van werd vijf keer de nul gehouden. ENSCHEDE. FC Twente hoort één dag na het laatste competitieduel of de toekomst van de club in het betaald voetbal voorlopig gewaar borgd is. De licentiecommissie van de KNVB spreekt zich op 9 mei uit, nadat de club voor 1 mei moet aantonen aan de vereisten te voldoen. Onno Jacobs interim-directeur Groot tekort aan verplegers 1. Lees zelf uw krant waar ook ter wereld op smartphone, tablet of PC. Deze digitale versie is identiek aan de papieren krant. 2. Stuur uw papieren krant tijdelijk door aan familie, vriend of buur* 3. U heeft geen stapel kranten in uw brievenbus na afloop van uw vakantie. Regel het doorsturen van uw krant minimaal 1 week voor uw vertrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21