Bayern München schrikt maar even van Benfica Van Gaal mag nog hopen op prijs Race SPORT 19 Weening probeert; toptalent Vakoc wint LISSABON. Pep Guardiola ligt met Bayern München nog altijd op koers voor de felbegeerde triple. Gisteren werd een zwaar geha vend Benfica uitgeschakeld door een 2-2 gelijkspel in de kwartfina le van de Champions League. Guardiola, die bezig is aan zijn laatste maanden bij de Zuid-Duit se club, kan nog zowel de lands titel, de nationale beker als de Champions League winnen. Bayern en Guardiola schrokken gisteren nog wel even in Lissa bon toen de thuisclub vanuit het niets op 1-0 voorsprong kwam door de Mexicaan Raül Jiménez, die een fout van keeper Manuel Neuer afstrafte. De Portugezen waren tot dan toe nog nauwe lijks over de middenlijn geweest, maar maakten met de goal de mi nieme 1-0 uitnederlaag in Mün chen in één keer goed. Een jaar geleden schrok Bayern ook al in Portugal. Tegen FC Por to kwam het toen binnen tien mi nuten op een 2-0 achterstand. De uiteindelijke 3-1 nederlaag verg de destijds een uiterste krachts inspanning in de return, een wed strijd die overigens wel ruim werd gewonnen (6-1). Nu duurde de schrik maar elf mi nuten. Arturo Vidal, die ook al de enige treffer in de heenwedstrijd voor zijn rekening had genomen, zorgde er met zijn gelijkmaker voor dat Bayern nog voor rust in min of meer veilige haven kwam. Een doelpunt van Tho mas Müller bevestigde de Dankzij een doelpunt van Raul Jiménez mocht Benfica even hopen op een stunt suprematie van Bayern München in de tweede helft. En dat terwijl Bayern in Benfica een tegenstander trof die in 2016 pas twee keer had verloren. Met de ontketende Griek Kostas Mi- troglou in de spits en daarom heen zwervend de veelscorende Braziliaan Jonas. Het duo was er gisteren niet bij en dat deed zich voelen bij Portugezen, die ook al niet konden beschikken over de Argentijn Nicolas Gaitan. Het ver schil was groot met Bayern, waar Guardiola het zich kon permitte ren om te starten zonder topsco rer Robert Lewandowski. Ook zonder een echt spits was Bayern München gisteren veel te sterk voor Benfica, al maakte Ander son Talisca uit een directe vrije trap nog de late gelijkmaker. De manier waarop Marcus Rash- ford gisteren kort na rust de score opende voor Manchester United op Upton Park, was voor Van Gaal reden om dolenthousiast klap pend aan de zijlijn te verschijnen. Met een even simpele als schitte rende lichaamsschijnbeweging creëerde de groeibriljant van de Mancunians precies voldoende tijd en ruimte om de bal met de rechtervoet in de bovenhoek te kunnen krullen. Na de openingstreffer van Rash- ford zorgde Marouane Fellaini voor de 0-2 door een voorzet van Anthony Martial met zijn knie achter Darren Randolph te wer ken. Toen James Tomkins elf mi nuten voor tijd 1-2 maakte, werd het nog spannend in Londen. Maar ManUnited overleefde dank zij een subliem keepende David de Gea de spannende slotfase. Van Gaal en zijn spelers staan nu op zaterdag 23 april op Wem bley tegenover Everton in de hal ve finale van het prestigieuze be kertoernooi. Een eventuele finale op 21 mei tegen Crystal Palace of Watford lonkt. Een succes dat Van Gaal wel kan gebruiken. De ervaren coach past dit seizoen veel jonge spelers in. Zijn ploeg presteert wisselval lig, maar de toekomst lijkt er toch weer zonnig uit te zien. Zo heeft Van Gaal dit seizoen Timothy Fo- su-Mensah voor de leeuwen ge worpen. De 18-jarige verdediger hield zich gisteren weer eenvou dig staande. Een uitnodiging van Danny Blind voor Oranje is een kwestie van tijd. Diens zoon Da ley speelde gisteren degelijk, ter wijl Memphis niet in actie kwam. „Lang dacht ik: die klassiekers lukken me niet vanwege de grote afstand. Maar op het WK reed ik in de finale kneiterhard. Dat moet in de klassiekers ook kun nen." Dat doet hij in de Brabantse Pijl ook op klimmetjes als de Schavei en de IJskelderlaan. Een paar keer probeert hij weg te ko men, maar de ruimte wordt hem niet gegund. Zijn gevoel zegt hem na 205 kilometer dan ook meer dan zijn 22ste plaats. „Niet dat ik met deze benen de finale van de Gold Race had gereden, maar ik heb me kunnen tonen." Reken maar dat hij dat zondag ook doet. „Voor de winst moet het raar lopen, maar ik ga me ze ker niet inhouden." OVERIJSE. Het nog relatief onbekende Tsjechische topta lent Petr Vakoc (23 jaar, Etixx-Quick- Step) greep giste ren de zege in de Brabantse Pijl, maar ook het Ne derlandse Room pot- Oranje Pelo ton speelde in de fi nale van de semi- klassieker opval lend sterk mee op de voorposten. De wedstrijden in de Europe Tour, waar het deelnemersniveau net een tandje min der is dan in de WorldTour, daar moét Roompot het laten zien. Dus harkte Pieter Wee ning 10 kilometer voor het einde met een megaverzet op de steile beklim ming van de Holst- heide bij het in middels al uitge dunde peloton weg. „Je weet het nooit, hè. Als iedereen af wachtend koerst, win je nooit wat", verklaarde de Frie se koerskapitein van het jonge ge zelschap zijn po ging. Op 5 kilome ter van de finish strandde Weening, waarna ploegmaat Maurits Lammer- tink alsnog zeven de werd. Grote kans dat de 35-jarige routinier zondag in de Am- stel Gold Race nog eens zijn kans waagt. Weening: „Je kunt wel mee naar de sprint rij den en tiende wor den, maar laat mij dan maar liever wat proberen." Antoijtepriezitjaiin (links) vérschalkt Barca-- doelman Marc-André ter Stegen, foto AFP DONDERDAG 14 APRIL 2016 door Nik Kok BENFICA BAYERN MÜNCHEN WEST HAM UNITED MANCHESTER UNITED door Mikos Couka LONDEN. Louis van Gaal balde giste ren zijn vuisten na de 1-2 overwin ning tegen West Ham United. Man chester United overleefde net de replay van de kwartfinale FA Cup. UITSLAGEN TENNIS Monte Carlo (Mon). Mannen. Tweede ronde: Pouille (Fra) - Casquet (Fra/9) 4-6 7-5 6-1, Coffin (Bel/11) - Verdasco (Spa) 7-6(2) 2-6 7-6 (1), Monfils (Fra/13) - Lorenzi (Ita) 6-2 6-4, Vesely (Tsj) - Djokovic (Ser/1) 6-4 2-6 6-4, Nadal (Spa/5) - Bedene (Gbr) 6-3 6-3, Thiem (Oos/12) - Daniel (Jap) 4-6 6-2 6-0, Wawrinka (Zwi/4) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 (2) 7-5, Dzumhur (Bos) - Berdych (Tsj/6) 6-4 6-7 (1) 6-3, Raonic (Can/10) - Cuevas (Uru) 7-5 2-6 7-6 (5), Paire (Fra/16) - Sousa (Por) 6-4 6-3, Granollers (Spa) - Zverev (Dui) 6-4 4-6 6-3. Bogota (Col). Vrouwen. Achtste finales: Arruabarrena (Spa/4) - Schafer (Dui) 6-1 6-0, Pella (Arg) - Kostova (Bul) 6-3 6-2, Goni;alves (Bra) - Maria (Dui/6) 6-4 6-3, Falconi (VSt/5) - Reix (Fra) 6-3 7-6 (2). Pelham (VSt). Vrouwen. Eerste ronde: Rogowska (Aus) - Lemoine (Ned) 6-3 6-1. VOETBAL Champions League. Kwartfinales, returns. Atlético Madrid - Barcelona 2-0 (1-0). 36. Griezmann 1-0, 88. Griezmann 2-0 (straf schop). Eerste duel: 1-2. Benfica - Bayern München 2-2 (1-1). 27. Jiménez 1-0, 38. Vidal 1-1, 52. Müller 1-2, 76. Talisca 2-2. Scheidsrechter: Kuipers (Ned). Eer ste duel: 0-1 naar halve finales (26/21 april en 3/4 mei) sa men met Real Madrid en Manchester City. Loting morgen om 11.30 uur in Nyon. Europa League. Kwartfinales, returns. Programma. Vandaag, 21.05 uur: Sjachtar Do netsk - Sporting Braga (2-1), Sparta Praag - Vil- larreal (1-2), Sevilla - Athletic Club (2-1), Liver pool - Borussia Dortmund (1-1). Tussen haakjes uitslag heenwedstrijd Turkije. Süper Lig: Galatasaray - Fenerbah^e 0-0. Stand aan kop: 1. Besiktas 28-66, 2. Fener- bah^e 28-61, 3. Konyaspor 28-53. WIELRENNEN Brabantse Pijl. 1. Vakoc (Tsj) 203 km in 4.48.50, 2. Gasparot- to (Ita) 0.06, 3. Gallopin (Fra) 0.12, 4. Coquard (Fra) 0.20, 5. Matthews (Aus), 6. Colbrelli (Ita), 7. Lammertink, 9. Slagter, 22. Dumoulin 0.39, 34. Oomen 1.01, 48. Weening 2.27, 49. Gerts 4.10, 72. De Vries 6.49, 74. Ligthart, 85. Tol- hoek, 86. Hoogerland, 131. Minnaard 13.18.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19