Dumoulin rijdt 'zijn' Gold 18 Atlético bereikt in navolging van stadgenoot Real Madrid de laatste vier van de Champions League. D L CHAMPIONS LEAGUE WADA schort straffen op Benzema mist EK in eigen land Bonden mogen in bepaalde ge vallen de schorsing van een spor ter die meldonium heeft ge bruikt, opschorten. Meldonium- gebruik is sinds 1 januari 2016 verboden, vooral omdat het mid del de prestaties van sporters be vordert. Het is echter niet duide lijk hoelang het duurt voordat het middel het lichaam heeft ver laten en hoelang het nog te trace ren is. Zolang dat nog wordt on derzocht, geeft het anti-doping- agentschap WADA de ruimte om in bepaalde gevallen de schorsing van een betrapte spor ter op te schorten. Als blijkt dat een gebruiker wel degelijk het medicijn nam na 1 januari 2016, wordt hij alsnog geschorst en ver vallen de tussentijds behaalde prestaties. Direct verbod op gevaarlijke schijfremmen Schijfremmen zijn met onmiddellijke ingang verboden in het wielerpeloton. Dat heeft de UCI be sloten, bevestigt Ha- rald Tiedemann Han sen tegenover de Noorse website pro- cycling.no. De Noor se oud-wielrenner is het hoofd van de ma teriaalcommissie van de internationa le wielerfederatie. Schijfremmen kwa men in opspraak na dat afgelopen zon dag tijdens Parijs- Roubaix de Spaanse Movistar-renner Fran Ventoso een diepe vleeswond op liep bij een val. Kongolo lijkt op tijd fit voor bekerfinale Terence Kongolo heeft gisteren voor het eerst weer deel genomen aan de groepstraining bij Feyenoord. De verde diger voedt daarmee de hoop dat hij op tijd fit is voor de be kerfinale tegen FC Utrecht op 24 april. Kongolo viel een maand geleden in de wedstrijd tegen Vitesse uit met een hamstringblessure. Karim Benzema heeft gisteren la ten weten dat hij komende zo mer ontbreekt in de Franse voet balselectie voor het EK in eigen land. De mededeling van de 28-jarige aanvaller van Real Ma drid volgde na een overleg tus sen de Franse bondsvoorzitter Noël Le Graët en bondscoach Didier Deschamps. Zij bespra ken of ze Benzema weer in gena de moesten aannemen. De spe ler was uit de gratie geraakt als international na het uitlekken van een affaire over een seks- tape-affaire met Mathieu Valbue- na, een van zijn ploeggenoten bij de nationale ploeg. Benzama, goed voor 27 doelpunten in 81 in terlands, werd geschorst door de Franse bond wegens betrokken heid bij afpersing. PSV'er Arias krijgt standje van KNVB Santiago Arias heeft een berisping gekre gen van de aanklager betaald voetbal we gens het breken van een ruit in het Phi lips Stadion. Dat be tekent dat de rechts achter van PSV een schorsing ontloopt. De 24-jarige Colom biaan is overigens door zijn tweede ge le kaart in het duel met Willem II er za terdagavond al niet bij tegen Roda JC. Arias heeft de repara tie betaald. De kos ten, 500 euro, wor den door de glaszet ter geschonken aan een maatschappelijk project van PSV. MADRID. Wéér zal de Champions League, sinds Olympique Marseil le het toernooi in het huidige for mat in 1993 voor het eerst won, een andere kampioen krijgen dan het jaar ervoor. Nog nooit kon de winnaar zijn titel te pro longeren. Ook FC Barcelona niet, dat zich gisteren voor de tweede keer in drie jaar in de kwartfina les liet uitschakelen door Atlético Madrid (2-0). Antoine Griezmann was de grote held. Hij maakte na 35 mi nuten het eerste, beslissende doelpunt. Net als Koke dat twee jaar geleden deed, ook tegen Bar celona, ook in de kwartfinales. En vlak voor tijd maakte de Frans man ook nog een tweede, uit een strafschop. Andrés Iniesta was de schlemiel, juist hij. Een handsbal in het eigen strafschopgebied, toen Barca allang vrij wanhopig over het veld waggelde. Barca mocht zich beklagen dat het in blessuretijd ook een straf schop verdiende, ook vanwege hands. Maar het kreeg die niet van scheidsrechter Nicola Rizzo- li, onterecht. Het had een verlen ging kunnen opleveren, na de 2-1 in Camp Nou. Het maakte de af gang alleen maar pijnlijker, want de verder onzichtbare Lionel Mes- si schoot de vrije trap hoog over. Opnieuw staat Atlético daar door samen met stadgenoot Real Madrid in de halve finales van de Champions League. Bayern Mün- chen en Manchester City, óf de loting morgen, mogen proberen een nieuwe Madrileense finale te voorkomen. Vloek Het heet de 'vloek van de Cham pions League'. Sinds het toernooi na 1992 werd bedacht en uitge breid, net nadat Barcelona op Wembley zijn eerste Europa Cup I ooit had gewonnen, heeft geen club meer de titel geprolongeerd. Bari;a is wel de absolute heerser van de laatste tien jaar: het won de Champions League vier keer, maar nooit in opeenvolgende ja ren. De andere zes waren voor steeds verschillende clubs, waar onder Real Madrid en Bayern Mü- nchen, die nu op herhaling mo gen. Atlético gaat samen met Manchester City voor de eerste. Eentje waar de rood-witte Madri- lenen in 2014 zo dichtbij waren, in Lissabon, tegen Real, met een 1-0 voorsprong, tot in de laatste minuut Ramos de Koninklijke naar de verlenging en de uitein delijke 4-1 zege kopte. Atlético verdiende het giste ren. Niet eens zozeer door de ei gen kracht, het gras dat extra hoog was gelaten om het Barga moeilijk te maken, de doelpun ten van Griezmann. Het verdien de het vooral door het falen van Barcja, de onmacht, het gebrek aan vorm, snelheid en ideeën in de belangrijkste fase van het sei zoen. Het leek erop of Barca zei: bekijk het maar, wij gaan eens niet het spel maken, wij gaan niet op zoek naar een doelpunt, wij gaan de wereld vanavond niet bekoren. We gaan de 2-1 uit de heenwedstrijd verdedigen. Waardeloos Die instelling was na 35 minuten waardeloos. Jordi Alba verloor de bal, Saül pikte hem op en zijn perfecte voorzet belandde op het hoofd van de kleine Griezmann. Met die 1-0 was Barcelona uitge schakeld en móest het wel ko men. Het kwam, maar zonder klasse, zonder overtuiging. Soms leek het op een belegering, spora disch was er gevaar, maar het zag er vooral wanhopig uit. Drie keer was Barqa dit sei zoen tegen Atlético op achter stand gekomen, drie keer had het uiteindelijk met 2-1 gewonnen. Gisteravond was de 1-1 al vol doende geweest, maar zelfs die kwam niet. Omdat ze er niet wa ren. Messi niet, Neymar niet, Luis Suarez niet. Heel Barcelona niet. De Amstel Gold Race, Tom Dumoulin kan niet zon der. Afgelopen winter sprak hij met de ploeglei ding van Giant-Alpecin over de idea le weg richting roze in de Giro d'Ita- lia. Die liep via de Ronde van Oman, Parijs-Nice, Catalonië, een trainings - blok van drie weken en Romandië. „Toen was het nog een optie om he lemaal geen klassieker te rijden, maar ik wilde per se in de Gold Race starten", legt Dumoulin op de ze woensdagochtend uit in Leuven, waar hij na drie trainingsweken ook maar de Brabantse Pijl meepakt. Toch even aftasten voor zondag. Een streep zetten door de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik deed hij zonder morren. „Mooie koer sen, hoor. Maar ik heb daar nooit goed gereden. Dan kan ik me be ter focussen op Romandië." Om precies dezelfde reden had hij ook de Gold Race, waar hij nooit verder kwam dan een twintigste plaats, kunnen nege ren. „Maar de Gold Race. Tja, dat is toch de wedstrijd van het jaar voor mij. Tegenwoordig weet ik wel beter, maar toen ik begon met fietsen was dat absoluut zo." 'Op het WK reed ik in de finale kneiterhard. Dat moet in de klassiekers ook kunnen' Dus verkent hij vandaag nog eens de wegen die hij kan dro men. En laat hij zich zondagmor gen toewuiven door een uitzinni ge menigte op zijn eigen Vrijt hof. Als een Limburger die naar de Randstad is verhuisd, maar elk jaar voor geen goud het carna val in Mestreech wil missen. „Ik heb niet echt een specifiek doel van de Gold Race gemaakt, maar misschien pakt dat juist wel goed uit. Ik hoop op een vrije rol. Kopman ben ik zeker niet, met ook Simon Geschke en Warren Barguil in onze ploeg. Ik sta na 2015 wel met meer zelfver trouwen aan de start." Vooral vanwege zijn elfde plaats op het WK in Richmond, na 261 kilome ters op een klassiek parkoers. Sport ALGEMEEN WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL VOETBAL Ook Barcelona kan titel weer niet verdedigen ATLETICO MADRID BARCELONA door Edwin Winkels 6 Antoine Griezmann kwam in de zes voorgaande wedstrijden van Atlético Madrid tegen Barcelona niet tot scoren. Gisteravond brak de Franse aanvaller de ban. In zijn voorbereiding op de Amstel Gold Race van zondag pikte Tom Dumoulin de semiklassieker Brabantse Pijl nog even mee. foto Belga door Arjan Schouten Tom Dumoulin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18