Het enige wat ontbreekt bij de Katse school is zekerheid goes 'Actie in Flupland was goed getimed' Word bezorger! 6 BEVELANDEN en THOLEN onng. Goese Meer 't Saamdeel nadert voltooiïng Werk met voldoende beweging? 'Wij denken dat initiatief tonen een positieve invloed kan hebben op de besluitvorming' Harm Stuyt voorzitter van de KSV Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Uitnodiging In de regio Mijn dorp, mijn stad door Ellen Jobse KATS. Gezocht: drie leerkrachten voor een nieuwe basisschool in Kats. Deze oproep staat sinds kort op de website van de Katse School vereniging (KSV). De vereniging streeft ernaar om in augustus volgend jaar de deu ren van de nieuwe dorpsschool te openen. En dan het liefst in het pand waar tot de zomer van 2013 de Prinses Margrietschool huisde. „Het is qua ligging en gebouw de meest geschikte locatie", zegt Harm Stuyt. De voorzitter van de KSV diende gisteren - op de laatst mogelijke dag - een bezwaar schrift in tegen het besluit van de gemeente Noord-Beveland om een vergunning te geven voor het verbouwen van de school tot een kantoor met woonruimte. Als het bezwaar op niets uitdraait, is dat voor de KSV geen reden om de af tocht te blazen. „Behoud van het gebouw is niet noodzakelijk voor het stichten van een school", licht Stuyt toe. „De gemeente heeft de plicht om huisvesting te regelen als de basisschool er komt en wet houder Piet de Putter heeft die toezegging ook gedaan." De plannen voor de school in spe zijn concreet. Onderwijs op maat moet er komen, in drie groepen met gecombineerde klassen van maximaal zestien leerlingen. Vak ken als Spaans en filosofie beho- Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en De PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement THF.F.I FN&PARTNFRS 0118-43 07 77 www.aedes-maritima.nl Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenparkeerplaats. Ervaar deze dag zelf het uitzicht vanuit een hoogwerker! ren tot de mogelijkheden en er is een goede connectie met de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. De drie docenten die de school gaan runnen, krijgen een hoop vrijheid. Stuyt: „Ze mogen mee denken over de inrichting van het onderwijs. Daar staat tegenover dat de verantwoordelijkheid gro ter is als je maar met zijn drietjes bent. Je bent niet alleen leer kracht, maar ook directeur." Het enige wat ontbreekt, is ze kerheid. Vanuit Den Haag moet nog groen licht komen voor de plannen van de Verenigde Zelf standige Dorpsscholen, waar de KSV onderdeel van is. „Daar kun nen wij niet op wachten", zegt Stuyt. „Stilzitten brengt meer risi co met zich mee dan in beweging komen. Wij denken dat initiatief tonen een positieve invloed kan hebben op de besluitvorming." door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND. De massale politieactie van gisteren in Sint Philipsland toont volgens burge meester Ger van de Velde van Tholen maar weer eens aan dat drugscriminaliteit zich niet meer beperkt tot de steden. „Het verplaatst zich naar het platteland en helaas ook naar Tholen." De inval bij een be drijf in Flupland, waarbij hon derden kilo's cocaïne werden gevonden, heeft ook op de bur gemeester indruk gemaakt. „Dit soort massale politieacties zijn we hier niet gewend." Toch werden een maand ge leden ook al enkele tientallen kilo's drugs gevonden in een loods aan de Slabbecoornweg in Tholen. In januari werd in verschillende sloten in de ge meente drugsafval in vaten ge vonden. Dat drugscriminaliteit ook in Tholen vaker voorkomt, baart Van de Velde zorgen. Aan de andere kant is de politie vol gens haar goed bezig met de be strijding ervan. „Het is belang rijk dat we dit soort gedrag on dermijnen en er zo vroeg moge lijk bij zijn", zegt ze. „Van mij mag er nog wel een tandje bij. Maar daarvoor zijn we afhanke lijk van de minister." De burgemeester is vol lof over de manier waarop de poli tie in Sint Philipsland heeft ge handeld. „Vaak zijn de crimine len al gevlogen bij zo'n inval, maar nu zijn er vijf aanhoudin gen verricht. Dat toont aan dat de actie goed getimed was." De Goese burgemeester René Verhulst stelde onlangs ook al tevreden vast dat de in spanningen van de politie Zee land-West-Brabant op het ge bied van drugs hun vruchten af werpen. In Goes werden de af gelopen maanden veel drugs panden ontmanteld. KAMPERLAND Cursus over eigenschappen van bomen Marijke Holzer en Bianca Sandee van Taichi Zeeland geven vrijdag 15 en 22 april een cursus in Kam perland over de ei genschappen van bo men. Deelnemers gaan sa men de natuur in en leren hier meer over de groei, de functie en de symboliek van de boom. De cursus duurt van 9.30 tot 11.30 uur en begint bij Ondernemers bron Zeeland aan Noordstraat 1 in Kamperland. Aanmelden kan via info@taichizeeland.nl of telefoonnummer 06-41393572. Mee doen kost 12,50 per keer, deelnemers moeten zelf een kus sentje meenemen. KLOETINCE Lezing over gelaatskunde Bij Vereniging De Bron in het dorps huis Amicitia te Kloe- tinge wordt van avond een lezing ge geven over gelaats kunde. Léon Saanen en Eddy Filius geven de le zing. Voor donateurs is de entree 5 euro, voor belangstellen den 9 euro. De avond begint om 20.00 uur. Meer in formatie is te vinden op: www.vereniging- debron.nl. GOES Bijeenkomst over slechtziendheid bij kinderen Koninklijke Visio, ex pertisecentrum voor slechtziende en blin de mensen, houdt in het kader van de week van het jonge kind vanavond een in formatiebijeenkomst voor alle geïnteres seerden, ouders en professionals, over onbegrepen slecht ziendheid bij kinde ren. De bijeenkomst vindt tussen 19.00 en 21.00 uur plaats op Stationspark 2 in Goes. KAPELLE. De scholieren van de De Moolhoek en 't Honk hoeven niet bang te zijn. De toiletgroepen in 't Saamdeel zien er op deze foto dan al wel akelig 'af uit, er komen écht nog schotten tussen de wc's. Over zes weken wordt de mfa aan de Vroonlandseweg opgeleverd. Het afronden van de toiletten is uitbesteed aan een onderaannemer en die komt pas op het allerlaatst om de hoek kijken. Die onderaan nemer zal er voor zorgen dat de privacy van de scholieren tijdens de sanitaire stop gewaarborgd is. GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Zorgcentrum Rand- hof, 's-Heer Elsdorp- weg 18,14.00-16.00 uur - Start cursus 'scoot veilig' voor scootmobiel gebrui kers; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2A, 19.30 uur - Cursus 'Penningmeester' HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie 'Groninger pracht', combinatie van schilderijen, lei- beelden en fotogra fie; De Stenge, Sten geplein 1,19.00 uur - Pink Run, hard loopwedstrijd over 5,10 of 15 km, te vens avondvierdaag se en rolstoeldrie- daagse 'S-HEER ARENDSKER- KE Heer Arendhuis, To- renring 46,18.30 uur - Kangoo Power/Dance les door Peggie van den Hoek KAPELLE Cederhof, 08.00- 21.00 uur - Exposi ties schilderijen René Tramper en zelfgemaakte pop pen Lida Fakkeldij KLOETINCE Dorpshuis Amici tia, Schimmelpen- ninckstraat 14, 20.00 uur - Lezing Gelaatskunde door Leon Saanen en Ed dy Filius KRABBENDIJKE Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie Kees van den Bosch en Ria Wisse met o.a. schilde rijen van de water kant van Yerseke en Krabbendijke RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur - Schildercursus WEMELDINGE Hotel Wemeldinge, Noordelijke Achter weg 62,18.30-20.00 uur - Voorjaar/ zo- merkledingbeurs voor tweedehands dameskleding en woondecoraties YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74