Maffia in Duitsland werft asielzoekers JjpJdpjrffjzjfj.rjJ] Minister houdt de vaart erin 6 NIEUWS Dienstleider treinongeluk opgepakt NakijkfouL* 9.000 euro Verbod op vuurwerk TEMPO De etnische clans zoeken 'sterke, jonge, alleenreizende mannen' uit het Midden-Oosten, meldt het Duitse dagblad Die Welt. Het ar gument van de ronselaars luidt: 'Zelfs een Duitse gevangenis is be ter dan de oorlog in Syrië'. Berlijn telt zo'n twintig grote, bekende Arabische families, waar van tussen zeven tot negen de on derwereld in de hoofdstad beheer sen. Deze mafïia-achtige families zien in de nieuwkomers, die de zelfde taal spreken, als potentiële nieuwe aanwas. Vooral de laagopgeleide jonge mannen onder de asielzoekers, die weinig tot geen kans maken op de Duitse arbeidsmarkt, zou den bereid zijn om op deze ma nier snel geld te verdienen. Door de clans wordt hen behalve geld ook 'bescherming' aangeboden als zij bereid zijn om inbraken te ple gen, ondernemers af te persen, in drugs te handelen en tegenstan ders fysiek te intimideren. De autoriteiten maken zich zor gen om de ontwikkeling. Het ont breekt de opsporingsdiensten al ja ren aan gekwalificeerd personeel en de middelen om tegen de ben des op te kunnen treden. 'De hoofdstad is verloren', waarschuw de Michael Kuhr, chef van een be veiligingsbedrijf voor Duitse pro minenten tegen Die Welt. Kuhr kreeg zelf ook met de maf fiafamilies te maken toen een po- kertoernooi in het Hyatt Hotel aan de Potsdamer Platz, dat door zijn mannen werd beveiligd, werd Vooral laagopgeleide asielzoekers, die weinig kans maken op werk, zouden bereid zijn de criminaliteit in te gaan overvallen. Nadat mede op basis van zijn verklaringen clanleden achter de tralies verdwenen, werd hij ernstig bedreigd. Kuhr kreeg de tip dat een huurmoordenaar achter hem aanzat en moest zelf persoonsbeveiliging aanvragen. Dat Arabische families in de on derwereld van Berlijn en andere Duitse steden de dienst uitmaken, is al langer bekend. Het gaat voor al om Libanese clans, die in de ja ren '70 naar de Bondsrepubliek kwamen. Sinds de vluchtelingen massaal naar Duitsland komen, kopen de families grote aantallen woonhui zen op. Zij verhuren de apparte menten aan asielzoekers en was sen op deze manier crimineel geld wit. De bendes leveren zelfs legaal veiligheidspersoneel voor Duitse azc's. Zo kunnen de clanleden makkelijk contact leggen met de asielzoekers, in een poging hen warm te maken voor een bestaan als crimineel in de Bondsrepu bliek. Twee maanden na het treinongeluk in het Duitse Bad Aibling is de dienstlei der in voorlopige hechte nis genomen. Hij zou op het moment van het onge val op zijn smartphone een computerspelletje heb ben gespeeld. Bij het onge val vielen elf doden en raakten 85 passagiers ge wond. De man wordt ver dacht van doodslag, mis handeling en gevaarlijke nalatigheid. De verdachte zou tijdens zijn dienst een online computerspel zijn begonnen, dat hij speelde tot vlak voor de botsing. De Erasmus Universiteit moet een oud-studente psychologie ruim 9.000 eu ro betalen, omdat ze door een nakijkfout van een do cent in 2014 niet werd toe gelaten tot een masteroplei- ding aan de VU. Ze moest daartoe voor 1 september nog één herkansing vol doende afsluiten. Ze kreeg een 5,2, en mocht het tenta men niet versneld inkij ken. Toen dat wel kon, kwam een fout aan het licht. Ze had eigenlijk een 5,5: precies genoeg. Na de vuurwerkramp met minstens honderd doden in een Indiase tempel over weegt de politiek een lo kaal verbod op vuurwerk in te stellen. De deelstaatre gering van Kerala heeft daartoe morgen een bijeen komst met alle partijen ge pland. Vuurwerkshows ho ren in India bij vele festi vals. Zes medewerkers van de Puttingaltempel, waar het ongeluk gebeurde, heb ben zich bij de politie aan gegeven. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 10 dagen Westkust Ierland en Connemara Ongerept Ierland 10 dagen Barcelona en omgeving Barcelona en Andorra 8 dagen Kufstein en omgeving "Light All-Inclusive" 10 dagen Umbrië en Rome, Meer van Trasimeno 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik CHIOS. Minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defen sie houdt de vaart er in tijdens een bezoek aan het fre gat Zr. Ms. Van Amstel van de Koninklijke Marine. Ma rinepersoneel en militairen van het Border Security Team op Chios deelden hun ervaringen met de minis ter. Het Nederlandse marineschip probeert met ande re NAVO-schepen mensensmokkel tussen Turkije en Griekenland tegen te gaan. Dat gebeurt via verkennin gen, controles en toezicht op de wateren in het ooste lijk deel van de Egeïsche Zee. foto Koen van Weel/ANP door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN. Arabische criminele fami lies ronselen in Duitse steden on der pas aangekomen vluchtelingen. Die moeten het vuile werk opknap pen. BAD AIBLING ROTTERDAM NEW DELHI Vertrekdata: 11,18, 25 april/2, 9,16, 25, 50 mei 15, 27juni4,18 juli etc. Vertrekdata: 2,21 mei 4,18 juni 16, 50 juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: lij i Vertrekdata: 2,16,30 mei 11, 25 juli 22 aug. etc. -A - Vertrekdata: 25 april/9, 23 mei6, 20juni/4 juli etc. Vertrekdata: 18 april/ 2,16, 50 mei 27juni 11, 25 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6