Doffer Roelse slaat toe JudoGoes wordt een dependance van het Regionaal Talent Centrum in Rotterdam 'Dit was de mooiste dag van mijn leven' ZEELAND 13 Bij de afdeling Zeeland van de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie (NPO) zijn dit sei zoen 32 verenigingen aangeslo ten. Samen zijn ze goed voor 902 leden. Een aantal aan elkaar gren zende verenigingen vormen een Samenspel. In de afdeling Zee land zijn er zeven van die Samen spelen. In totaal staan er voor dit sei zoen 39 wedstrijden op het pro gramma, waarvan er 21 op provin ciaal niveau worden gehouden. Bij de andere wedstrijden krijgt de winnaar het predikaat 'snelste van Zeeland' opgespeld. De afdeling Zeeland wordt ook dit seizoen aangestuurd door voorzitter Rinus Laban uit Tho- len. Een aantal commissies biedt ondersteuning. De Zeeuwse dui vensport staat er op organisato risch gebied goed voor en ook op sportief gebied spreekt Zeeland een woordje mee. Zaterdag was dus de eerste of ficiële wedstrijd vanuit Quie- vrain. Met een zuiden windje haalden de eerste duiven ruim honderd kilometer per uur. De krasdoffer van Jaap Roelse uit Westkapelle was met bijna 110 ki lometer per uur de snelste. Roelse was uiteraard blij met de zege, maar ervaren als hij is, toonde hij ook relativeringsver mogen. „De windrichting heeft ook wel wat geholpen", zei hij. „Maar toch, kansen pakken als ze er zijn, is vaak het motto in de duivensport." Roelse is elk sei zoen wel goed voor vijftig pro cent aan prijzen. Komende zaterdag wordt van uit Auby lez Douai gevlogen. Bij de Judo Bond Nederland wordt al jaren gesproken over cen tralisatie van de topsport. Er is veel tegenstand, maar het gaat er na de Olympische Spelen van Rio de Janeiro toch van komen. Vanaf dan trainen alle topjudoka's sa men op Papendal. Onder dat NTC komen vier RTC's. En van één daarvan, Rotterdam, wordt Goes een vestiging. „Vorig jaar konden plaatsen zich aanmelden als RTC", vertelt Van Meerkerk. „Wij hebben het er toen in Goes over gehad, maar be sloten het niet te doen. In plaats daarvan leek het ons beter aan te haken bij Rotterdam. Wij hebben, met hulp van onder meer Sport- Zeeland, een voorstel neergelegd bij de bond en afgelopen week werd bekend dat dat is goedge keurd." Bij JudoGoes trainen nu al we kelijks - op donderdag - de beste jonge judoka's van Zeeland sa men. Dat wordt straks geïntensi veerd. Meer structuur „Het zal vaker zijn en minder vrij blijvend", laat Van Meerkerk we ten. „Er komt meer structuur in. De judoka's die gaan meedoen, zullen ook echt in een opleidings traject terechtkomen. Ze zullen de zelfde leerlijnen gaan volgen als op Papendal." De RTC-dependance in Goes is voor judoka's van ongeveer elf tot en met zeventien jaar. Die wor den niet zomaar toegelaten. „Ze zullen door een soort van ballota ge moeten komen. En dan zullen we bijvoorbeeld kijken naar hun motivatie, techniek en mentali teit." JudoGoes is er trots op dat het gelukt is om bij Rotterdam aan te sluiten. Van Meerkerk: „We heb ben al heel veel energie gestoken in samenwerking in Zeeland. Dit is een volgende stap. Nog meer ju doka's krijgen nu de kans om een programma te volgen." 'Zeeland is straks geen blinde vlek meer op de kaart van Nederland' E NAGEL WOENSDAG 13 APRIL 2016 door Marcel Buijsse VLISSINGEN. Het wedstrijdseizoen van de duivensport is begonnen. Afgelopen zaterdag stond de eer ste officiële wedstrijd vanuit Quie- vrain op het programma. Ruim vier honderd liefhebbers brachten 8565 duiven aan de start. De winst ging naar Jaap Roelse uit Westka pel Ie. wat het losmaakt' Rick van Drongelen (links) komt aangerend nadat aanvoerder Michel Breuer (liggend) de bevrijdende 2-1 heeft gemaakt. Roland Bergkamp (tweede van links), Mart Dijkstra, Ryan Sanusi en Paco van Moorsel (geheel rechts) weten dat de titel binnen is. foto Kay in 't Veen/ANP Bondscoach Danny Blind, die in 1979 overstapte van RCS naar Sparta, staat Rick van Drongelen (rechts) laat met Ryan Sanusi (rechts) en doelman op het punt de kampioensschaal uit te reiken, foto Awé Krijger/Orange Pictures Roy Kortsmit de kampioensschaal zien. door Roeland van Vliet GOES Zodra er voor de beste judo ka's in het land een Nationaal Trai ningscentrum (NTC) op Papendal wordt gevormd, krijgt Goes een de pendance van het Regionaal Talent Centrum (RTC) in Rotterdam. „Zee land is dan niet meer een blinde vlek op de kaart van Nederland", zegt André van Meerkerk, één van de trainers bij JudoGoes. André van Meerkerk trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69