Oranje onder 19 op EK tegen Engeland, Frankrijk en Kroatië Geen WK in Colombia voor Said Bouzambou en Oranje Rick van Drongelen na kampioenschap Sparta: 12 ZEELAND Na een zware dag deelt Provoost de eerste plaats met Baljakin Speeches, gek doen, feesten; jonge Axelaar geniet met volle teugen van feest bij Rotterdamse club. ENSCHEDE. Ben Provoost heeft zich op de zesde en zwaarste speeldag van het Nederlands kampioenschap dammen in de kop van het klassement gehand haafd. De dammer uit Aagtekerke speel de op Super Tuesday twee keer re mise. In de ochtendronde moest hij na een spannende partij te- Roeisters vijfde in 133e editie Varsity Sanne Tol en Zarah van der Put ten zijn bij de 133e editie van de Varsity in Houten vijfde gewor den. Ze kwamen uit in de catego rie vrouwen nieuwelingen twee zonder stuurveld. De wedstrijd ging over 2000 meter. Bij het 1500 meterpunt lagen ze nog op de derde positie. De zege ging naar Nereus. Beide roeisters zijn lid van de Middelburgse studen tenroeivereniging Odin. Volleyballers WS blijven laatste De volleyballers van WS'92 zijn er niet in geslaagd om de laatste plaats in de eerste klasse te ont stijgen. De Vlissingers verloren in een inhaalwedstrijd in Ooster hout met 4-0 van subtopper Vo- ko. WS'92 bood de thuisploeg in de eerste set goed partij, maar haakte in de slotfase af: 25-22. Daarna won Voko drie keer op rij: 25-11,25-17,25-12. sport kort gen Marino Barkel een minremi- se accepteren. Later stelde hij te gen de Groningse topspeler Wou ter Sipma met een offer een ge lijkwaardige puntendeling veilig. Met nog vier ronden te gaan deelt Provoost de eerste plaats met Alexander Baljakin. Auke Scholma en Frits Luteijn volgen op één punt. Karter Jagesar pakt weer overwinning Karter Leroy Jagesar uit Middel burg heeft in het Duitse Hahn ook de tweede wedstrijd om het Nederlands juniorkampioen schap gewonnen. Het was een bewogen wedstrijd voor Jagesar. Hij noteerde de der de tijd in de kwalificatie, maar werd vervolgens gediskwalifi ceerd vanwege een dispuut over de juiste brandstof. Hij moest daardoor vanaf de laat ste startplaats starten. In de eer ste manche maakte hij vanaf de 27e startplaats twintig plekken goed en finishte als zevende. In de tweede en derde manche was Jagesar vervolgens ongenaakbaar en won beide manches. Daar door won hij ook de totale wed strijd. Vorige maand had hij ook de eer ste NK-wedstrijd in Berghem op zijn naam geschreven. Bij het Bel gisch kampioenschap beurde hij - ondanks een blessure na een crash in de vrije training - met een eerste plaats zelfs een GPS- systeem ter waarde van 750 euro. Rick van Dronge len was gister ochtend nog aan het bijkomen van een kam pioensfeest dat zijn weerga niet kende. Door een 3-1-overwinning op Jong Ajax werd Sparta maandag avond met de zeventienjarige Axelaar in de gelederen kam pioen in de Jupiler League. „Dit was de mooiste dag van mijn le ven", zei hij the day after. Zijn stem klonk gisteroch tend nog een beetje schraperig, maar wat wil je? Sparta keert na zes hunkerende jaren terug in de eredivisie en dat moest ge vierd worden. Met de late 2-1 van aanvoerder Michel Breuer en de aansluitende 3-1 van Sherjill MacDonald werd het startsein gegeven. Het feest ein digde pas toen de postbodes aan hun ochtendronde begon nen. „Na de gelijkmaker van Ajax - een goal die die jongen (Da ley Sinkgraven) één keer in de honderd pogingen maakt - had den we even een rotgevoel. Maar we hebben de koppies bij elkaar gestoken en zijn doorgegaan. Vol le druk, nog meer risico's, de hele pijp moest leeg en dat werd be loond. Na de 2-1 van Michel werd ik knettergek." 'Ik werd door iemand op de schouders genomen. Ik heb echt geen idee wie het was' Van Drongelen dook in de jui chende hoop spelers op aanvoer der Breuer, zijn mentor en kom paan in het hart van de defensie. „Ik lag op Bergkamp. Er kwamen supporters over de boarding die weer op mij kwamen liggen. Toen we daarna ook 3-1 maakten, was het in één woord genieten. We hebben de laatste vijf minuten op de kracht van de supporters ge speeld." „Het was echt een heksenketel. Je kon elkaar niet meer horen. Ik wilde Sherjill (MacDonald) coachen. Hij stond op een meter of twee, drie van mij vandaan. Maar hij hoorde me niet. Na het laatste fluitsignaal stond het veld binnen een minuut vol suppor ters. Ik werd door iemand op de schouders genomen. Ik heb echt geen idee wie het was." Huilende supporters „Na een kwartier op het veld zijn we naar de kleedkamer gegaan en vervolgens naar de spelersbus waar we een kampioensshirt heb ben aangetrokken. Met de bus zijn we naar de andere kant van het stadion gereden en daar was de huldiging. Speeches, gek doen, feesten, het was geweldig. Huilen de supporters die je bedanken. Mooi om te zien dat het zo veel losmaakt." Van Drongelen, die uit handen van bondscoach Danny Blind een kampioensmedaille kreeg, kan vol gend seizoen de volgende Zeeuw se speler in de eredivisie worden. De laatste jaren is de provincie daarmee niet echt verwend ge weest. Bart Nieuwkoop maakte dit sei zoen bij Feyenoord zijn debuut in de eredivisie. In de laatste vijf sei zoenen maakten ook Pim Bouw man (NAC) en Erwin Nuytinck (Excelsior) 'Zeeuwse' minuten in de eredivisie. STUTTGART. Een dag na dat Rick van Drongelen met Sparta kampioen van de Jupiler League werd, vond de loting voor het EK voor spe lers tot 19 jaar plaats. De Axelaar is de laatste tijd een vaste kracht in dat team. In Stuttgart kwam de formatie van KNVB- coach Aron Winter in poule B terecht, met Kroatië, Frankrijk en En geland. Gastland Duits land zit in poule A en neemt het op tegen Oos tenrijk, Italië en Portu gal. Oranje onder 19 kan de borst natmaken, want het treft sterke oppo nenten. Engeland scha kelde in de voorronde regerend Europees Span je uit, Kroatië hield on der meer België achter zich. Frankrijk schakel de Denemarken en Ser vië uit. De huidige lich ting jeugdinternatio- nals haalde twee jaar ge leden bij het EK onder 17 de finale. Daarin ging de Europese titel na strafschoppen naar En geland, dat nu dus op nieuw de opponent is. Tijdens het EK, dat van 11 tot en met 24 juli in Duitsland wordt ge speeld, zijn ook tickets voor het WK onder 20 jaar te verdienen. De nummers één en twee plaatsen zich recht streeks, de nummers drie van de twee poules spelen nog een play-off om één ticket. Het WK wordt in 2017 in Zuid-Korea gespeeld. Nederland deed in 2005, toen het dat jeugd-WK zelf organiseerde, voor de laatste keer mee aan de mondiale titelstrijd. Nederland verloor in de kwartfinale van Nigeria. Het Nederlands zaal voetbalteam ont breekt in augustus op het WK in Colombia. De ploeg van bondscoach Marcel Loosveld kwam gisteravond in en tegen Azerbeidzjan niet ver der dan een 4-4-gelijkspel. Het was niet voldoende om een tic ket voor het WK te bemachtigen, want de heenwedstrijd in Alme- re had Oranje drie weken gele den met 1-5 verloren. Die avond kreeg Saïd Bouzam bou geen speeltijd van Loosveld, maar gisteravond kwam de aan valler van Groene Ster Vlissingen wel in actie. Acht minuten voor het einde kwam Bouzambou bin nen de lijnen, maar ook hij kon het tij niet keren. In Bakoe moest het Neder lands team steeds in de achtervol ging. Azerbeidzjan, dat veel gebo ren Brazilianen in de gelederen heeft, kwam als eerste op voor sprong. Tevfik Ceyar, speler van 't Knooppunt, maakte gelijk maar Saïd Bouzambou kreeg in Azerbeidzjan wel speeltijd van bondscoach Loosveld. Hij deed de laatste acht minuten mee. Azerbeidzjan sloeg snel voor de tweede keer toe. Mats Velseboer (Hovocubo) zorgde vervolgens voor 2-2, maar Azerbeidzjan leid de halverwege met 3-2. Na de 3-3 van Karim Mossaoui (TPP Rotterdam) scoorde Azer- beidjan opnieuw, waarna Mo At- taibi (Hovocubo) voor de vierde keer gelijkmaakte (4-4). Dat was tevens de eindstand, waardoor Azerbeidzjan na het laatste fluit signaal de plaatsing voor het WK kon vieren. Nederland heeft inmiddels bij de Fifa aangegeven graag het WK van 2020 te willen organiseren. Twaalf andere landen hebben zich ook kandidaat gesteld. Sport sport@pzc.nl ENSCHEDE HOUTEN OOSTERHOUT HAHN ZIERIKZEE Zaalvoetballers strijden om titel Het Laco sportcen trum in Zierikzee is vanavond het toneel van de Zeeuwse kam pioenschappen zaal voetbal. Zowel de be kerwinnaars (WIK Van Oeveren, Baskens- burg, Hulst en Sra- nang) als kampioenen (Strandloper/Ginster- veld, Zoutelande, OQ Value, De Bruine/Bou- man) van de diverse regio's komen in ac tie. De eerste wedstrij den beginnen om 19.00 uur. PHILIPPINE Van Hecke terug naar Philippine Maarten van Hecke keert na één seizoen terug bij Philippine. De aanvaller speelt momenteel voor twee deklasser Terneuzense Boys. Philippine kan over anderhalve week kampioen worden in de vierde klasse van het zondagvoetbal. DALEN Simone Tange naar finale NK turnen Simone Tange heeft zich in de categorie jeugd N3 geplaatst voor de finale van het NK turnen. De turn ster van MTV'69 werd vijfde tijdens de halve finale in Dalen. Op sprong kwam Tange tot een score van 11.834 punten, op brug haalde ze 14.000, waarmee ze zich tevens plaatste voor de toestelfinale. In totaal kwam ze aan 50.767 punten. Clubgenote Renske Zijlstra werd in dezelf de categorie zestien de (45.484). Mandy Pol (MTV) eindigde als veertiende in de cate gorie Instap. Op brug realiseerde ze een to taal van 13.100 pun ten, hetgeen goed was voor de toestelfi nale op het NK. KWADENDAMME Hoondert op kop De driebanders van Hoondert handhaaf den zich dankzij een 6-2-zege op The Friends/Ad's Catering aan kop in de derde di visie. Er zijn nog twee speelronden te gaan. Frans de Koek (moyen ne 0.937) en Bram de Waard zorgden halver wege voor een 4-0- tussenstand. Daarna kwam Marc van den Boom één carambole tekort tegen Ruud Ver- meiren, maar boekte Richard de Bruin een zwaarbevochten over winning op Jul van Aperen. 'Mooi om te zien door Rudy Boogert Rick van Drongelen door Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68