Oefeningen voor op kantoor Lekker in je vel achter het bureau www.slimandbeautiful.nl ^orvt<j-r Een momentje van ontspanning op de werkvloer kan een flinke dosis extra energie opleveren en klachten voorkomen. 'Het lichaam is gemaakt om te bewegen, niet om heel lang stil te zitten' 'Een moment van ontspanning levert een flinke dosis extra energie op' VACUSHAPER POWERSLIM QB Lipo II figuurcorrectie Spierstimulatie BBWrap Compressietherapie Lymfedrainage Zitten is het nieuwe roken. Dat klinkt eigenlijk best heftig, want talloze werknemers zitten heel de dag op een stoel achter hun bureau. Sommigen wel vijf dagen per week. Wat zijn nou de risico's en, belangrijker nog, hoe kunnen we deze verkleinen? T: 0118-436528 E: info@slimandbeautiful.nl sages. "Je mag op een speci ale stoel zitten en gewoon lekker je kleding aanhouden. "Het lichaam is gemaakt om te bewegen en niet om heel lang stil te zitten", vertelt Miranda Ingenhoest van de praktijk voor oefentherapie Zeeland. "Door te bewegen blijven de gewrichten soepel, maar als je stil zit, wordt alles stram en stijf. Daarnaast wordt de bLoedtoevoer minder in een zittende houding en is de druk op de tussenwervelschijven in de onderrug vele malen hoger dan bij staan en lopen." Dat is geen al te positief beeld, want veel werknemers hebben geen keus. Hun dag taak bestaat nu eenmaal uit bureauwerk. Hoe kunnen zij dan toch klachten voorko men? "Het allerbelangrijkste is rechtop zitten", adviseert Miranda. "Als je bovenrug krom is, gaan je schouders en nek naar voren, waardoor de spieren meer aanspannen. Zorg er ook voor dat je toet- Dat maakt het laagdrempe lig. We werken het liefst in een aparte ruimte waar het stil en rustig is. Er wordt niet alleen gemasseerd, maar er wordt ook naar de algemene leefstijl gekeken. De ervaring heeft ons geleerd dat iemand zich al beter kan gaan voelen door iets heel simpels, zoals meer water drinken. Gelukkig komt er steeds meer aandacht voor vitaliteit van de werk nemers. Bedrijven realiseren zich steeds beter dat een zieke werknemer uiteindelijk veel meer kost." Houd je arm gestrekt recht voor je en pak met je andere hand je vingers vast en trek deze naar je toe. Houd je arm met gestrekte eLleboog schuin naar beneden. Pak met je ene hand de andere hand vast en buig je pols naar binnen. Houd de rekoefening ongeveer 15 seconden vast. Trekje schouders op en laat ze omLaag zakken. Adem uit bij het ontspannen. Ga goed rechtop zitten en draai met je hoofd zo ver mogelijk over je schouder. Doe daarna de oefening naar de andere kant. Ga goed rechtop zitten en trek je schouderbladen naar achteren en omlaag. Knijp regelmatig losjes in een stressbal. senbord en je muis dichtbij staan. Ga lekker met je buik te gen je bureau zitten en zet het toetsenbord zo neer dat je de armen lekker in een hoek van negentig graden kunt houden. En probeer tussendoor zoveel mogelijk te bewegen, doe kleine oefeningen, ga even koffie halen en loop naar die collega toe in plaats van dat mailtje te sturen." We leven in een snelle tijd, de werkdruk is vaak hoog. Maar een momentje van ontspan ning kan een flinke dosis extra energie opleveren en klachten voorkomen. Helemaal wan neer het wordt gecombineerd met een goede massage en eventueel enkele tips en ad viezen. Dus wil je écht goed voor jezelf en je personeel zorgen? Schakel dan Zeeland massage in. Zij geven stoel massages op de werkvloer. "Wij geven korte massages van een kwartier tot maxi maal twintig minuten", vertelt Lianne Ouist van Zeelandmas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60