I 7 De uitvaart van Dennis WAARVAN AKTE Proef op de som Onze secretaresse weet precies wat er speelt en redt menig onderhandeling Wekelijks bericht deze krant over een waargebeurd voorval uit een notarispraktijk Een uitvaart duur? Kwestie van keuzes! betaalt een forse premie opslag. Heb je een chronische ziekte en wil je toch een uitvaartverzekering af sluiten? Kijk dan op de site van de Intermediair voor chronisch zie ken: www.icz.nu. De ICZ heeft met een aantal verzekeraars speciale af spraken gemaakt voor chronische patiënten. Sommige verzekeraars werken niet met medische acceptatie en laten iedereen toe, ook chronisch zieken. Maar let op: vaak stellen zij dan wel een soort wachttijd in, aange duid in carenzjaren (vaak twee jaren). In deze periode keert de ver zekeraar niet het volledige verze kerde bedrag uit. Vaak krijgen nabestaanden alleen je betaalde premie plus rente, minus de kosten van de verzekeraar. Overlijdt je als gevolg van een ongeval, dan wordt wel altijd het volledige bedrag uit gekeerd. 5. SOMS IS VERZEKEREN WEL SLIM Tot slot, kijk kritisch naar jezelf. Sparen voor je eigen uitvaart is niet voor ieder een weggelegd. Je moet voldoende fi nanciële ruimte en discipline hebben. Schort het daaraan, dan is een uitvaartverzekering een prima optie. Want natuurlijk heb je geen lak aan je nabestaanden en wil je voorkomen dat ze in een emotio nele tijd moeten opdraaien voor de kosten van jouw uitvaart. Een uitvaartverzekering is geen dure verzekering. Een 40-jarige be taalt gemiddeld 8 euro per maand, zo berekent het Nibud. Je kunt kie zen uit een kapitaalverzekering en een naturaverzekering. Bij een kapitaalverzekering wordt een bedrag uitgekeerd waarmee de nabestaanden de uitvaart kunnen betalen. Bij de naturavariant krij gen ze goederen en diensten die bij een uitvaart horen. Een belangrijke reden dat veel mensen een natura verzekering afsluiten, is dat zij hun nabestaanden de rompslomp van het regelen van een uitvaart willen besparen. Maar ook zonder verzekering - of met een kapitaalverzekering - kun nen nabestaanden daar professio nele hulp voor inschakelen. Wel is het basispakket van een naturaver zekering altijd goedkoper wanneer je dezelfde uitvaart door de nabe staanden zou laten regelen. Maar bij afwijkende wensen lopen de kosten razendsnel op. Hierboven de theorie, maar hoe werkt het in praktijk? Dennis (38) en Michelle (35) met hun kinderen Kevin (4) en Jasmijn (2). Dennis werkt fulltime als it'er, zijn vrouw Mi chelle is parttime kapster. Dennis opent een zogehe ten uitvaartdepo- sito. Dat kan in sommige gevallen een goed alternatief zijn voor een uit vaartverzekering (zie artikel hierboven). Dennis stort eenmalig 6000 euro op het deposito. Dat bedrag laat hij de komende jaren verder ren deren. De rente op het uit- vaartdeposito is 3 pro cent; en dat is hoger dan de rente op spaarrekeningen op dit moment. Na dertig jaar is het bedrag opgelopen i tot 14.564 euro, na veertig jaar tot 19.572 euro. Dennis gaat ervan uit dat zijn nabestaanden hem voor dat bedrag een waardig afscheid kunnen geven. Zonder de alerte receptioniste was de afwikkeling van de scheiding wellicht uit de hand gelopen. Onze receptioniste is formidabel. Zij is niet alleen het gezicht van ons notaris kantoor, ontvangt bezoekers en stelt hen op hun gemak, ze weet ook precies wat er speelt en koppelt cliënten aan de juiste notaris. Zij weet hoe de vlag erbij hangt als wij de echtgenoten ontvangen die in een vuile oorlogachtige vechtscheiding zijn verwikkeld. Hij is een ondernemer die het heeft aangelegd met zijn secreta resse, zij de verbitterde verlaten echtge note, vastbesloten hem financieel uit te wringen. nu kunnen ze eikaars nabijheid niet meer verdragen. Bij elk contact vliegen ze elkaar in de haren. Daarom ontvan gen we hen in aparte kamers. Onze re ceptioniste bewaakt deze gewapende vrede met haar leven. De onderhande lingen zijn bitter en hard. Het stel is op huwelijkse voorwaarden getrouwd, maar zij heeft altijd in de zaak gewerkt en wil daarvoor worden gecompen seerd. Ze heb ben ieder een advocaat en fi nancieel advi seur meegenomen om hun gelijk te halen. tussen de ka mers heen en weer. Ik leg haar voorstel len voor aan hem en geef haar zijn antwoord dat zij steevast schamper becommentarieert. Het kost veel tijd en energie, maar we boeken resultaat. Na uren onderhandelen, is het tijd voor een sanitaire stop. Zij verlaat haar kamer en vraagt de receptioniste naar het toilet. Op dat moment gaat de deur van zijn kamer open. Binnen een paar seconden zullen de strijdende partijen vol zicht op elkaar hebben. En barst de strijd zonder twijfel opnieuw los. Dat nooit, denkt onze receptioniste. Met de moed der wanhoop springt ze overeind en trekt de deur dicht waarachter de man zit en krijst tegen de vrouw: „Om de hoek, jij, daar om de hoek!" De vrouw kijkt vreemd op, maar volgt haar aanwijzing en verdwijnt uit zicht. elkaar verlaten de ex-echtelieden het pand, onwetend van het feit dat het on gebruikelijke, maar koelbloedige optre den van onze receptioniste de onderhandelingen heeft gered. Goud waard, die dame! esjohannebbeling woensdag 13 april 2016 GO Hoe duur een crematie of uitvaart is, hangt af van de keuzes die je maakt. Een overzicht van de mogelijke kostenposten en de gemiddelde prijzen. Begrafenis en crematie Gemiddeld basistarief€1500 uitvaartverzorger Laatste verzorging€150 overledene Opbaren thuis€400 Opbaren in een €600 uitvaartcentrum 100 rouwkaarten€150 - 550 Rouwbloemstuk€100 Rouwadvertentie€750 in een regionaal dagblad Rouwadvertentie in€1250 een landelijk dagblad Dragers €150 - 500 (vier personen) Vervoer €230 Volgauto's (per stuk)€200 Crematie Crematorium€1000 -1500 Afscheids€100-1200 bijeenkomst Urn€70 - 500 Plaatsen urn€340 in urnenmuur (huur voor 5 jaar) Uitstrooien as€90 Begrafenis Kerk huur€450 Toeslag kerk €1000 huur op zaterdag Graf delven€282 Grafrechten (20 jaar)€2675 Grafsteen€2000 Goud waard Dik twintig jaar zijn ze getrouwd geweest, Als een diplo maat op vredes missie pendel ik Een paar uur later zijn we eruit. Kort na Bovenstaand verhaal is echt gebeurd. Vanwege beroepsgeheim zijn de namen van de betrokkenen niet vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51