Onder hoge druk &GOI 3 DE KLANT IS KLOOTWIJK De De nieuwste snelkookpan praat met je smartphone. Maar dat hoeft helemaal niet er uit komt, is ook nog smakelijker. Jon geren in Nederland, opgegroeid met goedkoop aardgas, weten niet eens van het bestaan van zo'n pan of ze zijn er bang voor. En weten niet hoe er mee om te gaan. Pannenmannen denken belang stelling bij jonge volwassen op te wek ken door hoge drukpannen aan te bieden die je kunt opbellen. Want jonge ren bellen met elkaar. Zopas bood Fissier een apparaatje aan voor op een drukpan. Het apparaat ver telt draadloos aan de telefoon in welke toestand de pan verkeert op het vuur. Ik had het apparaatje nog maar net uitge pakt of daar kwam het bericht van de Hilversumse kookwinkel, over de pan van de toekomst. Een prachtexemplaar van de Zwitserse fabrikant Kuhn Rikon. Zelfde principe, maar niet met een los attribuut. Het deksel van de Zwitserse pan praat met je telefoon. Ook be proefd. Het werkt. Maar mijn voorspel ling: de toekomst is aan drukpannen zonder lastig gedoe met een smart- phone. SAVAINTENSA HP 3 NANKANG GREEN- SPORT EC0-2+ Bijzonder verhaal 5 SUCCESSEN 5 MISLUKKINGEN 4 met geitenwollensokken is. Via sites als ikeahackers.net en instructables.com, waar medeklussers slimme plannen delen, deden we inspiratie op voor onze boekenkast. Zelf geef ik een Argentijnse vrouw Nederlandse les via Konnektid en in ruil daarvoor maakt zij foto's voor mijn website van de kleding die ik maak. Nu we zoveel initiatieven hebben geprobeerd, weten we zeker dat er voor ieder wat wils is, zowel voor iemand met een groen gewe ten als voor een za kenman. Wat deze mensen verbindt, is dat de deeleconomie vooral ook zorgt voor onverwachte ontmoetingen en nieuwe avonturen. Voorlopig zijn wij in elk geval nog niet uitgedeeld. 4 Wouter Klootwijk proeft en test producten De aloude snelkookpan is terug. Of nee: de aloude snelkookpan is de toekomst. noemt in een nieuwsbrief een meer dan driehonderd jaar oude uitvinding par does het kookgerei van de toekomst. En hoe bestaat het, dat is het nog ook. An derhalve eeuw na de vondst van wat een autoclaaf werd genoemd, bedacht een Duitser een klein model, geschikt voor gebruik in huishoudens: de snelkook pan. Alsmaar slimmer wordt de mens heid, met af en toe een periode dat het niet echt opschiet, nee erger, dat er sprake is van een inzinking. Wij, in Nederland verkeren gezamenlijk in een domheidsdip. Enkel voorbeeld. In een razend tempo jagen we ons aardgas er doorheen en laten we Groningen in een enorme kuil verdwijnen. Alleen al daarom is de snelkookpan de pan van de toekomst. Als het aardgas op is, moe ten we wel. De pan gebruikt aanzienlijk minder ener gie. Hij is po pulair in landen waar gas duur is en alleen beschik baar in losse flessen. Loop in Portu gal een super markt binnen. Verbaas u over het aanbod stokvis (onge zouten) en ba- calao (zoute, gedroogde vis), maar kijk vooral ook naar de rijke sortering on derdelen voor snelkookpannen. Portugal maakt ze zelf. Merk Silampos, ook te koop in Nederlandse kookwinkels. Een juweel van een pan, in verschillende maten. Ze worden zo intensief gebruikt dat Portugese kruideniers vanzelfspre kend onderdelen op voorraad hebben. woensdag 13 april 2016 GO Zuinig is een hoge drukpan. En snel. En wat Reageren? wouter.klootwijk@persgroep.nl Delen levert niet alleen gemak, maar ook een bijzonder verhaal op. Je maakt van alles mee en ontmoet nieuwe mensen. I. We verbleven een maand in een Airbnb-ap- partement op Sicilië met uitzicht op tempels. De eigenaren gaven handige (reis)tips aan ons en cadeautjes aan de kinderen. 2. Toen we ons huis kochten, was de tuin een ravage. Vrienden kwa men een weekend hel pen om alles om te spitten. We leenden spades via spullendeelsite Peerby 3. We aten een heerlijke garnalencurry van een buurtkok via Thuisafgehaald. 4. We bespaarden geld en leerden buurtgenoten kennen door Italiaanse les te regelen via Konnektid, een platform waarmee je kennis deelt. 5. We scheur den mee in een Porsche via samenrijden.nl (deelsite van de ANWB) toen we op bezoek gingen bij een vriend in Den Haag. I. Twee jaar boden we een autorit aan van Rotterdam naar Harlingen om samen naar theaterfestival Oerol te rijden. Maar we kregen geen reactie. 2. Bij deelplatformen van huizen moetje in populaire buurten soms lang zoeken naar een leuk, betaal baar adres. We bivakkeren liever bij een bewoner die op vakantie is dan bij een huisjesmelker die via Airbnb twintig appartementen aanbiedt. 3. Een leidingzoeker om elektrici teitskabels mee te detecteren die we via Peerby regelden, werkte niet. 4. Een Greenwheelsauto was vies achtergelaten door de vorige gebruiker. 5. Wie een deeltuin heeft, vindt af en toe rotzooi van een ander. In onze tuin vinden we regelmatig rondslingerend speelgoed waar niemand meer mee speelt. 65,00 euro per stuk Slijtvaste band. Ondanks de naam is dit geen sportieve en ook geen eco- of milieuband. Zwakke prestaties op nat wegdek. ie Martine Zeijlstra en Robert Visscher schreven 'Delen doe je zo. De Deeleconomie in de praktijk', Forte Uitgevers, 168 pagina's, 22,50. www.delendoejezo.nl •«"«Hl», 80,00 euro per stuk Goed op nat wegdek en een goede slijtvastheid. Presteert minder op droog wegdek. Relatief lawaaiige band. Bizar. Een kookwinkelier in Hilversum 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47