2 I &W\ voor een bandemvissel Deeleconomie Anderhalf jaar deelden journalisten Martine Zeijlstra en Robert Visscher allerlei spullen en diensten onder het motto 'eerlijk zullen we alles delen'. Ze deelden een Porsche, zorg, tuin en gereedschap. En schreven er het boek Delen doe je zo over. WÊ&J Test 1, 2, 3 Toen wildvreemden uitgebreid koffie dronken aan de picknicktafel in onze tuin, ging ons dat te ver Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek van drie zomerbanden. Nog even en de 'r' is weer uit de maand. Tijd om de winter handen te vervangen door de zomerse tegenhangers. De dis cussie of het met onze Neder landse kwakkelwinters wel nodig is twee keer per jaar banden te wisselen, laten we hier even voor wat die is. Voorop staat dat het een slecht idee is om 's zomers te rijden met winterhanden. Wie anders dan de ANWB publi ceerde onlangs de resultaten van de Zomerbandentest 2016. De wielrijdersbond heeft alle geteste handen anoniem ge kocht, om te voorkomen dat fabrikanten geprepareerde banden zouden leveren. Alle eigenschappen zijn onder zocht, ook de geluidsproductie en de slijtvastheid. 1,2,3 getest kiest ervoor de bandenmaat 185/65 R15 H nader onder de loep te nemen. Het is de band die past onder bijvoorbeeld de Renault Clio. Winnaar is de Vredestein Sportrac 5. Goed op nat en droog wegdek en slijtvast. De Nankang Green- SPort Eco 2 kreeg maar twee sterren en wordt afgeraden door de ANWB. £>bartrost VREDESTEIN SPORTRAC5 pen we ze tijdelijk uit de brand. We kregen een taart als bedankje. Vaak vonden we de deeleconomie bijzonder verrassend. Nooit gewe ten dat je boten kunt delen via weareonaboat.com en goboat.nl, of datje in de tuin van een ander kunt kamperen met Campinmygar- den.com. Slapen tussen de olijf gaarden in Italië of tussen de wallaby's in Australië is weer eens wat anders dan op een overvolle camping staan. Ook ontdekten we dat je heel goed zorg kunt delen via platforms als wehelpen of Zorgvrijstaat Rotter dam West. Buren die je helpen de boodschappen te doen of een keer ILLUSTRATIE NATASJADE VRIES In het begin was al dat delen best onwennig. We waren net verhuisd en besloten net als veel buurtgenoten onze tuin niet hermetisch af te sluiten met een schutting. Dat er buurtkin deren op onze schommels zaten, was leuk voor onze twee zoontjes van 4 en 1. Ze hadden altijd iemand om mee te spelen. Maar toen wildvreemden uitge breid koffie dronken aan de pick nicktafel in onze tuin, ging ons dat te ver. We gluurden naar hen en fluisterden tegen elkaar: Wie zijn dat?' Wat doen ze daar?' Toen ze ons zagen, staken ze hun hand op en groetten ons. En bleven een uur zitten. In zulke figuren hadden we echt geen zin. Daarna plaatsten we planten als natuurlijke barrière. Kinderen en buren weten ons nog altijd te vinden via een paadje, maar vreemde picknickers blijven sindsdien weg. We leerden gaandeweg hoe je het best gebruikmaakt van de deeleco nomie en waarbij we onszelf het prettigst voelden. Bovendien ont dekten we wie in de buurt open staat voor delen. Toen onze grasmaaier naar de haaien ging, bood onze buurman direct de zijne aan. Kon hij dan onze bladhark lenen? Een vriendin kwam helpen onze tuin om te spitten. We plaatsten een oproepje op spullendeelplat- form Peerby en binnen een half uur kregen we vijf spades aangeboden. Zonder dat die mensen daar iets voor wilden terughebben. Omdat deze mensen, net als wij, net hun tuin hadden opgeknapt en hun spa des ongebruikt in de schuur ston den. Op die momenten besef je dat je aardige, gulle buurtge noten hebt. En dat je niet alles zelf hoeft te be zitten. Zelf deelden we ook van alles. Zoals een campingbedje. De baby van een stel uit de buurt ging ineens staan in zijn wiegje en met ons campingbedje en matras hiel- voor je koken, zijn erg handig als je bijvoorbeeld in de kreukels ligt na een val van de trap. Soms is de deeleconomie ook bij zonder avontuurlijk. We reden via samenrijden.nl met iemand van Rotterdam naar Den Haag en keken wel even op toen een Por sche verscheen. Geheel in stijl scheurden we in het racemonster naar de Hofstad, waar we gingen eten bij een vriend. Het onderstreept maar dat de deel economie niet alleen voor mensen woensdag 13 april 2016 GO 80,00 euro per stuk Overtuigende prestaties op alle onderdelen. Beste uit de test op nat wegdek. De rolweerstand is hoger in vergelijking met de nummers 2 en 3. Meer brandstofverbruik dus! EERU JK ZULLEN WE ALLES delen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46