Containerlijn naar IJsland Zebrapaden doen soms meer kwaad dan goed Kalk niet ondoordacht strepen op de weg, adviseren verkeersdeskundigen. ZEELAND 5 Veel doorrijders "ê- J" 112-nieuws Getuigen gezocht van vechtpartij De politie is op zoek naar getuigen van een vechtpar tij in Middelburg waarbij zondag een 41-jarige man gewond is geraakt. Dat is gisteren bekendgemaakt. Een 28-jarige man uit Mid delburg is aangehouden als verdachte en zit nog steeds vast. Het gevecht brak uit rond 17.50 uur in de Pottenbak kerssingel in Middelburg, ter hoogte van Albert Heijn en Domino's Pizza. De politie heeft het ver moeden dat meerdere men sen getuige zijn geweest van de vechtpartij en vraagt hen zich te melden. Waarschuwing voor verkoper De politie heeft gisteren meerdere meldingen bin nengekregen over een man die pannensets voor hon derden euro's wil verko pen vanuit zijn auto. De po litie adviseert om niet in te gaan op de verkooppraatjes van deze man. De pannen- sets verkoopt hij voor be dragen tussen de 500 en 900 euro per set. De man is netjes gekleed, tussen de 30 en 35 jaar oud, ongeveer 1,75 meter lang, blank en heeft kort haar. Viertal gepakt na beroving De politie heeft vier jon gens aangehouden die ver dacht worden van betrok kenheid bij de mishande ling en beroving van een 13-jarige jongen, afgelopen vrijdag op het station in Goes. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Het gaat om twee 14-jarige jongens uit de gemeente Reimerswaal, een 14-jarige uit de gemeente Borsele en een 15-jarige inwoner van Goes. Het viertal kwam in beeld tijdens politieonder zoek naar de beroving van een 20-jarige Goesenaar, die eveneens afgelopen vrij dag plaatsvond. Grijpskerkenaar raakt slaags Een 43-jarige man uit Grijpskerke is door de poli tie aangehouden wegens vernieling, mishandeling en rijden onder invloed. Twee personenauto's die geparkeerd stonden in Grijpskerke werden maan dagavond door hem ver nield. Ook wordt hij ervan verdacht de eigenaar van de vernielde auto te heb ben mishandeld en onder invloed van alcohol zijn ei gen auto te hebben be stuurd. Hij was in zijn ei gen auto tegen de auto van een 44-jarige Terneuze- naar aangereden. Daarna ontstond een vechtpartij. zaamheden of een zebrapad ge handhaafd moet blijven. Moet het zebrapad dan hele maal in de ban gedaan worden? Nee, volgens Veilig Verkeer Neder land vormt het zebrapad 'een on misbaar element in looproutes'. Ook in 30-km-gebieden kunnen zebrapaden nuttig zijn, zoals op drukke punten waar anders lange wachttijden ontstaan en plaatsen waar veel kwetsbare voetgangers (kinderen en ouderen) overste ken. Daar zijn de verkeersdeskun digen in de gemeente Middelburg en Goes het mee eens. De weg is van iedereen onder het motto 'liever veiligheid met onzekerheid dan ongelukken met duidelijkheid'. De politie maakte dit jaar mel ding van zeven aanrijdingen op zebrapaden in Nederland. In to taal raakten daarbij zeven voetgan gers gewond. In zes gevallen reed de automobi list door na een ongeval. In het ze vende geval raakte een motorrij der die twee voetgangers aanreed zelf gewond. Twee ongevallen vonden plaats in Goes: in de Fruitlaan en in de Piet Heinstraat. Ook daar reden de daders door na het ongeluk. Vo rig jaar liep het in Goes goed af toen een blinde voetganger over het zebrapad in de Fruitlaan wil de oversteken. Alleen zijn witte stok werd geraakt. De auto stopte niet. Op het geen voorrang verlenen aan voetgangers bij een zebrapad staat overigens een stevige boete. Een automobilist is 370 euro kwijt als hij hierop wordt betrapt. VLISSINGEN. Rederij Eimskip be gint een wekelijkse container- dienst tussen Vlissingen en IJs land. De route komt voort uit een initiatief van Century Alumi num, Eimskip en havenbedrijf Zeeland Seaports. In een deel van het voormalige Zalco in Vlis singen maakt Century anodes voor aluminiumsmelter Nordu- ral op IJsland. De vracht voor IJs land werd tot voor kort in Vlis singen geladen, naar Rotterdam vervoerd en van daaruit door Eimskip afgeleverd in IJsland. Alle partijen leek het wijs een rechtstreeks vrachtverbinding in te stellen. In de testfase zijn sche pen twee keer per maand afgeva ren. Betrokken bedrijven hebben hun logistieke processen in de proeftijd aangepast. Dinsdag liet Zeeland Seaports weten dat de vrachtroute nu een wekelijkse lijndienst wordt. In Vlissingen wordt de lading afge handeld bij de Zeeland Terminal van Verbrugge. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl BEVEILIGING MIDDELBURG. Toen The Beatles in 1969 over het zebrapad van Abbey Road wandelden, stelden de Brit se pophelden zich bij het shared space (gedeelde ruimte) waar schijnlijk heel wat anders voor dan hedendaagse verkeersdeskun digen. Zouden de hedendaagse verkeersinzichten toen hebben ge golden voor die Londense straat, dan was er helemaal geen zebra pad geweest. Abbey Road zou om schreven worden als een 'erfont- sluitingsweg' waar volgens de Ne derlandse richtlijnen geen zebra paden nodig zijn. De weg is van ie dereen, een gedeelde ruimte, waar verkeersdeelnemers maximaal re kening met elkaar moeten hou den onder het motto 'liever veilig heid met onzekerheid dan onge lukken met duidelijkheid'. Zebrapaden bieden vaak een schijnveiligheid, vinden de des kundigen. Voetgangers hebben weliswaar voorrang, maar zijn vol slagen afhankelijk van de oplet tendheid van automobilisten. Jaar lijks lopen in Nederland tiental- 1 e n voetgangers ernstig let sel op wanneer ze op een zebrapad worden aangereden. Soms zijn de gevolgen nog erger. In Goes leid de dit inzicht er toe dat een aantal zebra paden in de Fruitlaan is verdween. Middel burg be kijkt bij wegwerk- Zoals een Zeeuwse verkeers kundige zegt: het helpt echt niet om een stad te bezaaien met ver keerslichten en zebrapaden. De Kaaienroute in Middelburg is sinds de aanleg van de N57 om de stad een erfontsluitingsweg. Het is zelfs een 'fietsstraat' waar de au to 'te gast is'. Toch wil de gemeen teraad er zebrapaden terug hebben. En omdat de politiek het wil, komen ze ook terug, ook al is die wil op niet meer geba seerd dan ge voelens en ei gen waarneming. Ernstige ongeluk ken zijn sinds de herinrichting van de weg niet gebeurd WOENSDAG 13 APRIL 2016 MIDDELBURG OOSTBURG GOES GRIJPSKERKE Schijnveilige strepen Op een druk punt als de rotonde Piet Heinstraat - M.A. de Ruijterlaan in Goes is een zebrapad nodig om als voet ganger nog een kans te maken om over te steken, foto Marcelle Davidse door Frank Balkenende -V INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE I CAMERABEWAKING I MELDKAMER PAC I ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl na stiii;» door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33