TO@S Zeeland heeft geen zwakke scholen meer Kopstuk No Surrender vast in cokesmokkelzaak Politiebudget omhoog, aanrijtijdennorm omlaag Biena thuus 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik geef voetgangers bij een zebrapad altijd voorrang. Uw Mening ONEENS Voorpost mag op Dam Brand door bliksemflits Geld voor Grote Putting paul kusters OOK JEU6DJ0URMAAL BERICHT OVER PROCES VAM REV column Jan van Damme Wat zijn we toch een zwartkij kers. Het is hier moord en brand, gekerm tot in de bedstee. Altijd voelen we ons tekortgedaan. We krijgen te weinig geld uit de Haagse ruif als er dorpen opgeknapt moeten worden. Ze vergeten ons als er nieuwe wegen worden aangelegd - en als dat asfalt wel wordt uitge rold klagen we over de toegeno men verkeersdrukte. De jongeren verlaten en masse onze delta. En Het gevoel thuis te komen als de trein over de Vlakebrug ratelde, verdween nooit ja, dan blijkt ook nog eens dat we hier relatief de meeste oudjes heb ben. Nog meer reden om ons ver ongelijkt te voelen. Het is inmiddels bijna een men senleven geleden, dat ik na vijf jaar studie buiten Zeeland besloot terug te keren. Ik weet waarom. Heel vaak was ik vanuit Nijme gen naar Vlissingen gespoord. Het gevoel thuis te komen als de trein over de Vlakebrug ratelde, ver dween nooit. De lucht rook met een zilt. Om me heen zoemde het door de coupé: biena thuus. Een stormachtige overtocht naar Bres- kens was de kers op de taart. Als ik vandaag de dag na een Randstaduitstap de Brabantse Wal afstuur, is dat gevoel er nog steeds. Opeens verdwijnen al die druktemakers van de weg en lonkt een onbetaalbare zonson dergang. Zo is het en zo hoort het. Zeg, Van Damme, zit je hier een beetje goedkope Zeelandpromo tie te bedrijven? Jazeker, en van harte. We moeten eens stoppen met dat Zeelandbashen. Of je nu onder of boven de Schelde woont - vooral in het oude Staats-Vlaanderen we ten ze van wanten - zie de zon eens met plezier in de zee zak ken. Laat anderen gerust denken dat we aan het einde van de we reld wonen. Dat is in feite ook zo. En dat is iets om jaloers op te zijn. Sluis staat in de top tien van meest vergrijsde gemeenten. Cij feraars melden deze week ook dat de oudjes juist daar het heel erg naar hun zin hebben. Kijk, dat be doel ik. Jazeker en van harte. Wegens een technische storing is er geen uitslag van de stelling van gisteren. Ga naar pzc.nl om te stemmen op de stelling van vandaag. De rechtsradicale actie groep Voorpost mag op 21 april, tijdens de uitreiking van de Four Freedoms Awards, demonstreren op de Dam in Middelburg te gen de Duitse bondskanse lier Angela Merkel. Burge meester Harald Bergmann heeft de Dam aangewezen, omdat Voorpost niet tevre den was met de demonstra- tieplek op de Loskade. Een woordvoerder van Voor post laat weten nu wel ak koord te gaan met de actie plaats. De Loskade en de Kanaalweg blijven beschik baar voor mogelijke andere demonstranten. Door blikseminslag is giste ren aan het eind van de middag brand ontstaan in een woning in de J.H. van Dalestraat in Sluis. Door de inslag zou ook elektrische apparatuur in diverse wo ningen in de straat van slag zijn geraakt. De brand ontstond toen rond 17.15 uur de bliksem insloeg in het dak van de woning. Het vuur, onder de dakpan nen, was na ruim een half uur gedoofd. In de woning zelf is geen brandschade ontstaan. Vandaag wordt het nieuwe natuurgebied de Grote Put ting tussen Hengstdijk, Kloosterzande en Lams- waarde in gebruik geno men. Dat is in beheer bij Staatsbosbeheer. Voor de uitbreiding van zijn areaal met in totaal 252 hectare - er zijn ook delen van de Braakman bij gekomen - krijgt Staatsbosbeheer meer geld van de provin cie: 72.000 euro op de jaar lijkse subsidie van ruim 2 miljoen euro. Mensen Directeur John Gutteling van De Lichtboei kon wel een gat in de lucht springen, na het bezoek van twee onderwijsinspecteurs vorige week. Ze bezochten alle klassen twee keer, hebben ge sproken met leerkrachten, leer lingen en de directeur, meldt Gutteling. „De inspecteurs heb ben het volledige vertrouwen in onze school uitgesproken. We weten dat we de afgelopen jaren veel werk verzet hebben, maar het is goed om te horen dat dit nu beloond wordt." Begin dit schooljaar telde Zee land nog drie zwakke basisscho len, maar zij hebben zich alle maal verbeterd. Montesso rischool De Kraal in Tholen en Ravenstein in Vlissingen, kregen eerder dit jaar al te horen dat de kwaliteit van het onderwijs weer voldoende is. Scholen krijgen van de inspec tie het predicaat 'zwak', als ze ge durende langere periode minder goed presteren dan verwacht. Geen enkele basisschool in Zee land is 'zeer zwak'. Ook alle middelbare scholen in Zeeland zijn op dit moment van voldoende kwaliteit, blijkt uit gegevens van de inspectie. Landelijk gezien heeft ongeveer De onderwijskwaliteit van alle basisscholen is weer op niveau. Begin dit jaar waren er nog drie zwakke scholen. twee procent van de scholen het predicaat 'zwak' of 'zeer zwak'. Dit percentage is de afgelopen twee jaar stabiel, meldt een woordvoerder. De inspectie kon gisteren nog niet officieel bevestigen dat de onderwijskwaliteit op De Licht boei voldoende is. Het rapport laat nog enkele weken op zich wachten. Zaterdag had de politie in dezelf de drugszaak ook de 62-jarige Jack G. uit Bergen op Zoom thuis aangehouden. Hij is eige naar van een bedrijf in Rotter dam dat de zeesleper Marian-V zou hebben gecharterd, waar mee de megalading coke volgens de politie uit Suriname is ge haald. Hij zit twee weken in voor lopige hechtenis. Eerder dit jaar werden reeds negen verdachten in de smokkel- zaak gearresteerd, onder wie de stuurman en kapitein van de zee sleper en de eigenaar en twee op varenden van sportvisbootje de Zeeland, waarop de drugs in een vliegende storm in januari op volle zee zouden zijn overgela den. Verdachte N. zou de derde opvarende zijn geweest. Het lijkt erop dat de politie N. en G. bewust niet eerder heeft aangehouden om meer onder zoek te kunnen doen. N. zou op een onderduikadres hebben ver bleven, waar de politie bij huis zoeking drugs en een wapen heeft aangetroffen, aldus het Lan delijk Parket. In een persbericht maakte dit parket gisteren zelf bekend dat verdachte N. baas is van een chapter van motorclub No Surrender. Voor zover be kend bij deze krant gaat het om een chapter in Zuid-Holland. KAPELLE. Burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle pleit voor een flinke verhoging van het politiebudget. Daarnaast vindt hij dat de norm voor de po- litie-aanrijtijden bij noodmeldin gen voor het platteland best om laag kan. „Het is onverteerbaar dat in sommige gemeenten bij één op de twee meldingen de politie niet op tijd komt", aldus Stapel kamp. „Maar tegelijkertijd moet je niet boos worden op de politie. Die wordt ook maar opgezadeld met een onmogelijke opdracht." De oplossing voor de slechte Zeeuwse aanrijtijden (geen enke le gemeente haalde de norm van 90 procent) is dan ook niet bin nen Zeeland te vinden, denkt Sta pelkamp. „Daar hebben we ons best al voor gedaan. Door bijvoor beeld met een auto te schuiven verdeel je soms de armoede. Maar dit mag best eens bij de mi nister aangekaart worden. Hier zou landelijk over gediscussieerd moeten worden." Verlaging van de norm en ver hoging van het budget dus. „In landelijke gebieden moet je mis schien wel tevreden zijn met 80 procent. Maar ook dan moet je daar alsnog de mensen voor leve ren." N MIDDELBURG SLUIS HENGSTDIJK MIDDELBURG Huisvesten statushouders in Zeeland op schema Zeeland is goed op weg met de huisvesting van vluchtelingen die een ver blijfsvergunning hebben ge kregen. De Zeeuwse ge meenten moeten dit eerste halfjaar 537 mensen een woning bieden. Na drie maanden is 42 procent van dat aantal ondergebracht. Landelijk is dat slechts 35 procent; voor staatssecreta ris Dijkhoff reden nogmaals aan de bel te trekken door Cornelleke Blok VLISSINGEN. Zeeland heeft op dit moment geen enkele zwakke ba sisschool. Basisschool De Licht boei in Westkapelle heeft van de Onderwijsinspectie te horen ge kregen dat de onderwijskwaliteit voldoende is. Daarmee zitten alle Zeeuwse basisscholen weer op ni veau. door Hessel de Ree SINT WILLEBRORD. De politie heeft de captain van een No Sur render-chapter opgepakt op ver denking van betrokkenheid bij de gestrande smokkel van 1200 kilo cocaine in Cadzand. Tjeu N. (51) uit Klundert werd maandag op straat klemgereden en ingere kend door een arrestatieteam in Sint Willebrord. door Willem Adriaansens IE1PERE t>A6 EEN NIEUW AVONTUUR OVER CORRUPSJE NOOIT6ENOE©

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2