Droom van André Hazes junior in vervulling: hij wordt vader Bram en Patty nog altijd samen na die eerste vonk CULTUUR SHOW 25 „Inspiratie komt van binnen. Een burning fire, een diep gevoel van zekerheid. Weten waar je naartoe moet. Dat is inspiratie. Ik denk dat ik daarvoor Amsterdam niet nodig heb." „Laat ik het zo zeggen: ik vind de wereld leuk omdat er plekken zijn waar mensen massive ambi tion hebben. In San Francisco is er niemand met een klein idee. Nederland heeft mijn hart, maar het is gewoon niet zo'n plek. Ik wil tussen mensen zijn die al leen het gaafste gebouw willen maken dat ze kunnen bedenken. Waarom? Omdat het kan. Je kunt het makkelijk maken, of je kunt het zo gaaf mogelijk maken." „Mijn richting is al jaren dezelf de: ik wil een wereld maken waarvan ik hoop dat die gaver, mooier, belangrijker, interessan ter en inspirerender wordt dan die nu is." „Nee, wij werken bijvoorbeeld ook aan biologische maskers die problemen met de luchtkwaliteit in China duurzaam moeten op lossen. Maar is dat dan alleen maatschappelijk verantwoord? Ook rijke mensen hebben liefde nodig. Het is niet zo dat het maat schappelijk onverantwoord is om iets te maken voor mensen met veel geld." De zoon van wijlen volkszanger André Hazes maakte het nieuws gisteren via Instagram bekend: „Eindelijk kunnen wij het met jullie delen. Mijn wens is in ver vulling gegaan: wij worden in ok tober papa en mama! Wij zijn in de zevende hemel en genieten in alle rust en met heel veel dank baarheid van onze vakantie." Hazes jr. en zijn vriendin zijn in de Amerikaanse staat Florida en waren gisteren niet bereik baar voor commentaar. De ouders van Monique Noell hebben het nieuws recent ge hoord. „We zijn superblij", zegt een opgetogen klinkende Maria Westenberg. „Niet alleen ik, maar ook mijn man Matthieu is verheugd. André is zo'n lieve jon gen. Hij is altijd zó verschrikke lijk aardig voor ons en draagt zijn Monique op handen. Het is een gelukkig, goudeerlijk stel. Wij gunnen ze deze gezinsuitbrei ding dan ook van harte. Laat maar komen die baby." Ze herhaalt het nog maar eens: „We zijn ontzettend blij. De hele familie is happy. Maar geen idee hoe de moeder en zus van André hierover denken. Dat is hun privézaak." André jr., zijn moeder Rachel en zus Roxeanne hebben al ruim een jaar geen persoonlijk contact meer met elkaar. Zij zouden de relatie tussen André en Monique afkeuren. Rachel en Roxeanne (die vakantie viert op Gran Cana- ria) hebben nog niet gereageerd op het babynieuws. André junior wilde graag va der worden. Voor zijn laatste plaat Leef schreef hij al het num mer Weet Dat Je Welkom Bent, waarin hij zijn hoop op een kind je uitsprak. Eindelijk kan die trouwring écht om. „En hij gaat nooit meer af', zegt Patty Christiaanse (32). Met de laatste aflevering van Married At First Sight gisteravond op RTL 4 is het gedaan met alle geheimzin nigheden over haar relatie met Bram de Jong (38). Na het begin van de uitzendingen in maart dit jaar mogen ze het nu eindelijk van de daken schreeuwen dat ze dolgelukkig met elkaar zijn. Wat bijna vijf maanden gele den begon als bizar experiment (trouwen bij de eerste ontmoe ting met een partner die volgens wetenschappers een match is) groeide uit tot een prachtige ro mance. Als enige van de vier kop pels die aan het programma mee deden, zijn Patty en Bram nog bij elkaar. „Ik hoopte erop. Het kon ook hartstikke mislopen, maar ik ben blij dat ik dit risico heb geno men", zegt Bram tevreden. Volgens de seksuoloog, de bio loog en de psycholoog die het stel aan elkaar gekoppeld hebben, wa ren ze de perfecte match. Allebei klaar voor een relatie, hij op zoek naar een pittige vrouw, zij op zoek naar een grote knuffelbeer. En heel in de verte enige verwant schap, wat volgens de wetenschap zorgt voor een grote aantrekkings kracht. „Bram zorgt ervoor dat ik me overal op mijn gemak voel. Hij slaat heel vaak zijn arm om me heen en toont zijn liefde voor me. Hij heeft me rustiger gemaakt", zegt Patty. „En hij heeft lieve ogen en een lekker kontje." Bram: „Pat ty is warm, hartelijk, spontaan, di rect en ik vind die twinkeling in haar ogen prachtig." Minpunten? Bram (type stabie le vent) kan niet zo snel iets op noemen. Patty (type vrolijke flap uit) is een paar seconden stil voor dat ze antwoordt. „Bram is geen chef-kok. Hij was altijd een typi sche man alleen, lekker makkelijk iets bestellen via Thuisbezorgd. Ik zou het wel leuk vinden als er eens eten klaarstaat als ik thuis kom. Dus nu is hij in de weer met die receptkaartjes van Albert Heijn, om uit te proberen wat hem lukt om te maken." De eerste ruzie is inmiddels ook achter de rug. „Meningsver schillen horen erbij. Onze eerste ruzie was een goede. Het was no dig dat we erachter kwamen wat we van elkaar moeten verwach ten", legt Patty uit. De Bossche docent maatschap pijleer (hij) en de Bredase gastou der (zij) wonen nog niet samen, al hebben ze voor de opnames wel even gedaan. Ze zien elkaar nu elk weekend. „Het is fijn om te mer ken dat we op woensdag niet 'Het kon ook hartstikke mislopen, maar ik ben blij dat ik dit risico heb genomen' meer kunnen wachten tot we el kaar weer zien. Dat zegt iets over onze relatie", vindt Patty. Bram: „We willen het ook niet overhaas ten, dadelijk maak je het daardoor kapot." Patty: „Maar het is ook geen kalverliefde meer. We heb ben het wel over samenwonen. We weten van elkaar dat we graag kinderen krijgen, maar het is niet dat ik nu al ga stoppen met de pil. We moeten eerst kijken of we in derdaad echt bij elkaar horen." Ze hebben in ieder geval al een stevige portie lief en leed gedeeld in hun prille relatie. Patty's vader overleed half januari. „Ik ben heel blij dat mijn vader Bram nog heeft ontmoet en dat Bram mijn vader ook heeft gekend." Nu is het tijd om te genieten van elkaar en hun opbloeiende liefde. Gewapend met een stapel cadeaubonnen voor overnachtin gen, diners en activiteiten (de gul le giften van vrienden en familie voor hun trouwdag) trekken ze binnenkort naar Texel voor een ro mantisch weekend. En dan? „Niets overhaast", zeggen ze in koor. WOENSDAG 13 APRIL 2016 u Twee pagina's uit het boek Rijks, Mas ters of the Colden Age: fragment van Vermeers Het Melk meisje met een ci taat van Jan Six. foto Rijksmuseum Haalt u nog wel inspiratie uit de stad? Past uw werk nog wel bij Nederland? Wat wilt u maken? En moet dat altijd met luxe producten? De Limited Edition van Rijks, Masters of the Golden Age (440 pagina's) ver schijnt in een oplage van 2.500 stuks en is te bestellen via de boekhandel. Na de zomer verschijnt ook een 'pocket'-editie (25 x 35 centimeter) die verkrijgbaar is voor 125 euro. door Tom Tates ALMERE. André Hazes junior (22) wordt vader. Zijn vriendin Moni que Noell (38) is iets meer dan drie maanden in verwachting. Ze is in oktober uitgerekend. Patty Christiaanse en Bram de Jong trouwden in november zonder elkaar te kennen. Hun liefde groeit nog altijd met de dag. foto RTL door Marlies van Leeuwen DEN BOSCH. Al bij de eerste aanblik sloeg de vonk tussen Bram en Pat ty over. In het tv-programma Mar ried At First Sight gaven ze elkaar bij wijze van experiment direct het ja-woord. En met succes: gistera vond bleek dat de twee na vijf maanden nog steeds smoorverliefd zijn. Bram de Jong man van Patty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25