23 Muziekindustrie ziet omzet fors stijgen Afrojack maakt kans op Award Een eenmalig duo-optreden op Oerol vorig jaar beviel zo goed dat Roos Rebergen (28) en André Manuel (50) samen een band zijn begonnen: Tjing Tjing. Media Entertainment De Nederlandse muziekindustrie doet het goed. In 2015 is de omzet gestegen met 12,5 procent tot 136,7 miljoen euro. De groei komt vooral voort uit het streamen van muziek. Daarnaast is de omzet van fysieke muziekdragers zoals cd's stabiel gebleven. Dj Afrojack (foto) maakt voor het eerst kans op een Billboard Music Award. Hij is genomineerd in de categorie Top Dance/Electric Song voor de samenwerking in Hey Mama met David Guetta. dingen maken als jij, Roos' ten? Aan het einde van het inter view geeft Rebergen een mooie verklaring. „Ik kom weinig mensen tegen van wie ik een soort gekke ener gie krijg", vertelt ze. „Heel soms heb je dat, dat je heel de tijd tegen die ander wilt zeggen: 'Moet je dat zien'. Dat je elkaar durft te betrek ken in je eigen, vreemde univer sum. Daar ontstaan de fijnste lied jes, dat is heel mooi." Op het Tweetakt Festival in Utrecht heerst een goede sfeer. Roos Rebergen, bekend van haar band Roosbeef, en cabaretier en muzikant André Manuel treden die middag voor het eerst samen op als Tjing Tjing.Rebergen vertelt dat ze in september met haar vriend naar Amerika emigreert. Manuel, lachend: „Lekker is dat. We richten een nieuwe band op en Roos gaat emigreren." De twee muzikanten kennen el kaar al lang. Manuel: „Haar ouders hadden een eigen festival. Daar heb ik vaak gespeeld. Als we in hun huis kwamen, zat Roos in haar kamertje heel hard te zin gen." Rebergen: „Ik was een jaar of 12 en ik had net een zangverster ker gekregen. Ik dacht dat ik niet meer zonder microfoon kon zin gen. Ik was fan van André en wist dat hij zou komen. Ik hoopte dat hij mijn gezang zou horen in de woonkamer." De nieuwe band had ook nieu we muzikanten nodig. Rebergen wijst vrolijk naar een jongen die al het hele gesprek naast ons tafel tje zit en op zijn mobiel kijkt. „Dat is Sjoerd, een goede vriend van mij en een geweldige gitarist. De band stond er meteen, de liedjes waren er. Niemand zei iets tegen elkaar, we gin gen gewoon spelen. Dat is een rijkdom, met nieu we muzikanten." Ma nuel: „Alles in jouw le ven is toch inwissel baar. Over een half jaar kun je gewoon weer met iemand an ders een band begin nen." Rebergen: „Ja, ik ben een slettebak." Tijdens het ge sprek praten Manuel en Rebergen snel te gen elkaar, in korte zin nen, met veel grappen. Rebergen: „Ik moest deze week in een café werken. Ik wilde aan het werk. En het is heel leuk." Manuel: „Je bent sowieso al heel graag in een café. Heb je al vervelende klanten gehad? Rebergen: „Ja, Sjoerd. Met zijn kutcappuccino's." Sjoerd kijkt op van zijn mobiel en lacht. Toch nog even over dat emigre ren. Op de vraag of Rebergen niet bang is dat Tjing Tjing straks een groot succes wordt, net voordat ze naar Ameri ka vertrekt, antwoordt ze: „Dat gaat niet gebeuren." Manuel kijkt verbaasd op. „Nou, bedankt." Ze haakt snel in. „Altijd als ik denk dat iets een succes wordt, dan ge beurt het niet. Natuurlijk hoop ik het wel. In België gaat Roosbeef heel goed, maar in Nederland valt dat wel mee." Manuel: „Wat eigen lijk heel raar is, want ik vind je laatste plaat heel bijzonder, maar mensen vinden jou raar, vaak. Wat ook heel gek is, want je bent helemaal niet apart." Rebergen imiteert Manuel met een Twents accent: „Apart." Ma nuel: „Er zijn weinig Nederlandse schrijvers die zulke bijzondere dingen maken als jij, Roos. Dat is wat ik vind." Rebergen: „Natuur lijk, ik vind dat zelf ook. Ik heb ook niet een soort valse beschei denheid. Ik heb me er wel bij neer gelegd. Misschien zijn mensen ge woon heel traag van begrip." 'Er zijn weinig Nederlandse schrijvers Manuel: „Ik had het wel meteen door." Het voelde meer dan logisch om een band te beginnen, vinden de twee. Manuel: „Ik denk dat we zielsverwanten zijn op de een of andere manier. Met muziek ma ken en teksten schrijven." Reber gen: „De eerste sessie kwam André een paar dagen naar Ant werpen. Het was heel eng. En André zei dan: 'Stel je niet aan, we beginnen. Waar moet het over gaan?' Ik giechelde dan een beetje als een meisje, maar uiteindelijk kwamen er mooie dingen uit. Deze band is iets wat we niet alleen kunnen. We versterken el kaar. En we zwakken elkaar ook heel erg af." Manuel: „Wat doen we?" Rebergen herhaalt het, Ma nuel moet lachen. „Ja, dat is abso luut waar. Ze maakt me gewoon kapot." Waarom ze nu pre cies samen een band moes ten op- rich- WOENSDAG 13 APRIL 2016 Cultuur 'Ik denk dat we zielsverwanten zij n' foto Johan Rebergen door Rajko Disseldorp Het album Tying Tjing verschijnt deze maand online.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23