Arbitragezaak dreigt voor Vitesse 18 SPORT Zware klus Van Marwijk De kasseien zijn achter de rug. Het is de komende weken aan de klimmers. Te beginnen vandaag in de Brabantse Pijl. Bondscoach Bert van Mar wijk moet met Saudi-Ara- bië een flinke horde ne men op weg naar het WK in Rusland. In de derde ronde van het Aziatische kwalificatietoernooi werd het land gekoppeld aan Australië en Japan. Ook de Verenigde Arabische Emira ten, Irak en Thailand zitten in de poule bij Saudi-Ara- bië, dat eerste of tweede moet worden om een WK- ticket te bemachtigen. De nummer drie kan zich plaatsen voor play-offs. Dekker richt zich op EK lange baan Inge Dekker behoort tot de Nederlandse zwemploeg voor de EK lange baan van volgende maand in Lon den. De 30-jarige specialis te op de vlinderslag werd in maart geopereerd aan baarmoederhalskanker. Dekker hervatte snel weer de training en hoopt op tijd fit te zijn voor de EK. Zaalvoetballers niet naar WK De Nederlandse zaalvoet ballers zijn dit jaar niet te zien op het WK in Colom bia. De equipe van bonds coach Marcel Loosveld kon in de play-off tegen Azer beidzjan de 5-1 thuisneder laag van drie weken gele den niet wegpoetsen. Oran je bleef in Bakoe steken op een 4-4 gelijkspel. De Leeuw weg bij FC Groningen Michael de Leeuw loopt komende zomer gratis de deur uit bij FC Groningen. De aanvaller heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlengen. Gronin gen deed de 29-jarige Bra bander wel een aanbie ding, maar die sloeg hij af. De aanvaller kwam in 2012 over van De Graafschap. Het slepende conflict tus sen Keivin Leerdam en zijn club Vitesse dreigt uit te draaien op een ar bitragezaak. De 25-jarige speler heeft de hulp ingeschakeld van de spelersvakbond ProProf. Leerdam werd een kleine maand geleden door hoofdtrainer Rob Maas uit de selectie gezet, naar aanleiding van een interview in Voetbal International. Daarin zou hij Vitesse met kritische uitla tingen in diskrediet hebben ge bracht. Een verzoening lijkt ver weg. Volgens ProProf heeft de club zich bij de bestraffing van Leerdam niet gehouden aan de in houd van zijn contract. „Vitesse heeft als boete tien pro cent van zijn maandsalaris inge houden", zegt Ko Andriessen, voorzitter van ProProf. „Volgens ons is dat niet conform zijn con tract. Daarnaast staat in het con tract van Leerdam dat hij zich be schikbaar moet houden voor wed strijden en trainingen van het eer ste en tweede elftal. Maar hij traint nu met de selectie van On der 19 (de A-jeugd, red.)." ProProf heeft Vitesse in twee brieven om opheldering gevraagd, stelt de vakbondsman. Andries sen: „In een antwoord van jurist Mark Bakker liet Vitesse weten dat de club erbij blijft dat er spra ke is van negatieve uitlatingen. Volgens Vitesse traint Keivin wel met het tweede elftal. Er is tien procent van een maandsalaris in gehouden. Keivin vindt dat teveel van het goede en ik vind dat met hem. De persvoorlichter van Vites se heeft zijn akkoord gegeven voor het interview, de technisch directeur en trainer konden het verhaal inzien en de club heeft het na het lezen geaccordeerd." In het interview hekelde Leer dam de kille sfeer onder de trai ners Peter Bosz en Maas. Hij ver klaarde ook dat hij nooit een eerlij- 'Het lijkt me niet in het belang van Kelvin of Vitesse dat de situatie zo blijft voortduren' ke kans heeft gehad, aangezien Chelsea-huurling Wallace vorig seizoen op zijn plek moest spelen. Leerdam staat bij Vitesse tot medio 2017 onder contract. Als bei de partijen elkaar niet gauw vin den, is de gang naar de arbitrage commissie van de KNVB een voor de hand liggend vervolgtraject. „Het is nog veel te vroeg om dat te zeggen", stelt Andriessen. „Het is niet aan mij om in te schatten of er nog een weg terug is voor Kei vin bij Vitesse. Ik wil hem helpen met het juridische stuk, of alles conform het contract gaat. Het lijkt me niet in het belang van Kei vin, en ook niet van Vitesse, dat de situatie zo blijft voortduren. Hopelijk vinden we gauw een op lossing." LEUVEN. Het hoogste punt in de di recte omgeving van het huis van Tom-Jelte Slagter is waarschijnlijk het viaduct over de snelweg van Heerenveen naar Groningen. Slag ter - geboren in Groningen, wo nend in het Friese Nij Beets - is een kind van het vlakke land. Toch voelt de 26-jarige renner van Cannondale zich op de fiets het meest op zijn gemak in het heuvel land van Zuid-Limburg of de Ar dennen, daar waar de aankomen de weken de belangrijkste wieier- prijzen worden verdeeld. „Ik ben er altijd veel op trai ningskamp geweest en heb er veel gekoerst, maar ik ga er nog elk jaar een weekendje heen ter voorberei ding. Nu was het eind januari. Ik ben op vrijdagochtend in de auto gesprongen, om daarna drie uur te fietsen in Limburg, 's Avonds heb ik geslapen in Slenaken. De vol gende dag reed ik een tocht van zes uur door de Ardennen. Daarna ben ik weer naar huis gereden." De komende twee weken zijn de belangrijkste in het voorjaar van Slagter, met achtereenvolgens de Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastena ken-Luik. Waar hij bij de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix nog voor de buis zat, behoort hij in de komende wedstrijden tot de PROGRAMMA wordt bepaald op details en op ba sis van je eigen kracht. Alles moet precies goed vallen in de laatste vijf kilometer, je moet perfect in positie zitten en dan moet je nog beschikken over het duurvermo- gen en de hardheid. In 2014 was ik al aardig dichtbij." Dat was met afstand het beste voorjaar uit zijn carrière. Na twee etappezeges in Parijs-Nice werd hij vijfde in de Waalse Pijl en zes de in Luik-Bastenaken-Luik. Vorig jaar schopte een slepende knie blessure zijn voorjaar in de war, maar inmiddels is Slagter er van overtuigd dat hij een hoofdrol kan spelen in de wedstrijden die er aankomen. „In een iets betere positie had ik twee jaar gele den in Luik-Bastenaken-Luik in de top drie kunnen finishen. Maar om te winnen had ik Simon Ger- rans moeten kloppen in de sprint. Daarvoor heb je kracht nodig. Ho pelijk komt dat met de jaren. Als je kijkt welk type renner ik ben, moet ik dit soort koersen kunnen winnen. Het zijn perfecte wedstrij den voor mij. Als ik zelf een par koers mocht uittekenen, zou ik het 1 zo doen." lik favorieten. Zo staat hij symbool voor de kentering van de koerska- lender halverwege april. Het zijn niet langer kasseistroken, maar be klimmingen die het verschil ma ken. Compleet andere wedstrij den, compleet andere renners en onvergelijkbare winnaars. Slagter: „Ik had het er zondag na Parijs-Roubaix nog over met mijn vriendin. Iedereen sprak de afgelopen weken over Boonen en Cancellara, maar voor mij zijn dit de weken waar het om gaat. Zelfs als ik in Parijs-Roubaix supergoe de benen zou hebben, rijden ze me er af op de kasseien. Voor mij zijn de koersen die nu komen de mooiste van het jaar." Kanshebber Vandaag debuteert hij in de Bra bantse Pijl, om daarna als kopman van de Amerikaanse Cannondale- ploeg te starten in de Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastena- ken-Luik. Wedstrijden waarbij hij al jaren tot de kanshebbers wordt gerekend. Hij reed al een handvol ereplaatsen bijeen in de Waal se Pijl en Luik-Bastena- ken-Luik. De verschil len tussen top tien, top drie of zelfs winst zijn mini maal, zegt Slagter. Slagter gaat voor hoofdrol in favoriete heuvelklassiekers VOETBAL ZWEMMEN ZAALVOETBAL VOETBAL Kelvin Leerdam als bankzitter bij Vitesse, foto Pro Shots door Gerard Borgman Ko Andriessen voorzitter ProProf Tom-Jelte Slagter foto Cor Vos door Daan Hakkenberg Vandaag: Brabantse Pijl (205 km) Zondag: Amstel Gold Race (258 km) Woensdag 20 april: Waalse Pijl (196 km) Zondag 24 april: Luik- Bastenaken-Luik (253 km) „Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18