opstaan Neymar en Messi moeten SPORT 17 Trainerswissel bij AC Milan Thialf krijgt één WB-race In deze fase van het seizoen zouden ze op hun best moe ten zijn. Fit. Klaar voor de eindsprint om, net als vorig jaar, de drie grote prijzen binnen te halen. Het kampioenschap, de Champions League en de beker - in die chronologische volgorde. Maar Lionel Messi en Neymar, de twee grootste sterren van FC Bar celona, lijken niet fit. Fysiek mis schien wel, maar niet in hun hoofd. Neymar kwam gisterochtend als laatste het trainingsveld op, peinzend. Even richtte hij zijn blik naar de hemel, stak hij een vinger op. Om iemand om hulp te vragen? Hij stond daarna in een groepje. Gerard Piqué maak te grapjes, Messi en Luis Suarez konden er hartelijk om lachen. Neymar forceerde een glimlach op het gelaat. Dat de lach bij Messi wel terug is, is misschien een goed teken voor Barca, dat vanavond in Vi cente Calderón zijn 2-1 voor sprong op Atlético Madrid verde digt. Want Messi speelt, net als Neymar, de laatste tijd niet zijn beste wedstrijden van het sei zoen. In de laatste vier duels schoot 'de Vlo' slechts vijf keer op doel, niet één keer was het raak. Niet één assist kwam er van zijn voeten. Neymar schoot in die laatste vier wedstrijden slechts vier keer op doel. Eenmaal was het raak, uit een strafschop. Meer niet. Het wa ren duels waarin Barc/a het moei lijk had, heel veel punten morste in de competitie (gelijk tegen Vil- larreal, nederlagen tegen Real Ma drid en Real Sociedad) en in de Champions League slechts van Atlético kon winnen toen het met een man meer op het veld stond. Als Neymar én Messi niet in orde zijn, is Barga geen onfeil bare machine meer. Luis Suarez kan het niet alleen. „Ze zijn ook maar mensen", placht trainer Luis Enrique te zeggen. Maar die 'mensen' moeten van avond weer die trefzekere, betove rende voetballers worden, om de storm van Atlético en zijn pu bliek te overleven. Messi en Ney mar moeten hun privé-proble- men van zich afzetten: de verha len, beschuldigingen en zelfs rechtszaken over financiële mal versaties waar meer hun beide va ders de hand in lijken te hebben dan de voetballers zelf, maar waarvoor ze net zo verantwoorde lijk worden geacht. Op papier is er nog geen reden voor groot alarm bij Barcelona. Ondanks de zeven gemorste pun ten in de Primera Division staat de ploeg nog eerste, met een rede lijk eenvoudig programma voor de boeg. In de beker is de finale tegen Sevilla al zeker. En in Euro pa lonkt de halve finale. AC Milan heeft een nieuwe trainer. Eigenaar Silvio Berlus coni besloot gisteren Sinisa Mihajlovic te ontslaan en Cristian Brocchi voor de rest van het seizoen op de bank te zetten. De 40-jarige Italiaan, oud-speler van onder meer In- ternazionale, AC Milan en La- zio, werkte al bij de jeugd van de 'Rossoneri'. Mihajlovic moest al binnen een jaar ver trekken uit Milaan, omdat ook hij de de club ondanks forse investeringen niet aan de praat krijgt. De nederlaag van zaterdag tegen Juventus (1-2) was voor Berlusconi aan leiding om hem te ontslaan. Het internationale schaatscir- cus strijkt komend seizoen slechts één keer neer in Ne derland. In december vindt in Heerenveen de vierde wed strijd van de wereldbekercy clus plaats. Nederland had ook graag de wereldbekerfina le naar Thialf gehaald, maar die wordt volgend jaar maart in het Russische Tsjeljabinsk gehouden. Alle titeltoer- nooien zijn net als vorig sei zoen in het buitenland: de EK allround in Warschau, WK all round in Hamar (Noorwe gen), WK afstanden in Gang- neung (Zuid-Korea) en WK sprint in Calgary (Canada). WOENSDAG 13 APRIL 2016 UITSLAGEN door Edwin Winkels VOETBALL SCHAATSEN TENNIS Monte Carlo (Mon). Mannen. Eerste ronde: Dzumhur (Bos) - Haase (Ned) 6-2 6-0, Daniel (Jap) - Mannarino (Fra) 6-3 6-4, Kohlschreiber (Dui) - Coric (Kro) 6-4 6-4, Cue- vas (Uru) - Gimeno (Spa) 7-6 (2) 6-7 (2) 7-6 (4), Verdasco (Spa) - Delbonis (Arg) 6-0 6-3, Goffin (Bel/11- F. López (Spa) 7-5 6-0. Twee de ronde: Federer (Zwi/3) - Garda-López (Spa) 6-3 6-4, Simon (Fra/15) - Dimitrov (Bul) 6-4 6-3, Murray (Gbr/2) - Herbert (Fra) 6-2 4-6 6-3, Tsonga (Fra/8) - Carreno (Spa) 7-6(1) 7-6(5), Bautista (Spa/14) - Chardy (Fra) 6-3 5-7 7-5. VOETBAL Champions League. Kwartfinales, returns. Manchester City - Paris Saint-Germain 1-0 (0-0). 76. De Bruyne 1-0. Bijzonderheid: 30. Agiiero (Manchester City) mist strafschop. Eer ste duel: 2-2. Real Madrid - VfL Wolfsburg 3-0. (2-0). 15. Ronaldo 1-0, 17. Ronaldo 2-0, 77. Ronaldo 3-0. Eerste duel: 0-2. naar halve finales Europa League. Kwartfinales, returns. Programma. Morgen, 21.05 uur: Sjachtar Do netsk - Sporting Braga (2-1), Sparta Praag - Vil- larreal (1-2), Sevilla - Athletic Club (2-1), Liver pool - Borussia Dortmund (1-1). Tussen haakjes uitslag heenwedstrijd ZEILEN Mallorca (Spa). Open EK. Vrouwen, eindstand: 1. Vadlau/Ogar (Oos) 35 punten, 2. Kyranakou/Van Veen (Ned) 58, 3. Oliveira/Barbachan (Bra) 67. 49 Robin Haase is hard onderuit gegaan bij zijn rentree na een knieblessure. De Nederlandse tennisser werd op het gravel van Monte Carlo op vrijwel alle vlakken overklast door de Bosniër Damir Dzumhur: 2-6 0-6. De partij uit de eerste ronde duurde 49 minuten. Cristiano Ronaldo kon drie keer juichen. Daardoor staat hij nu op zestien goals in de Champions League dit seizoen, foto's AFP, Getty Images en Reuters Barcelona-ster Neymar heeft juist nu last van een vormdip. foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17