üadküDpijia jrnai: JÜ 3£>J Nederlandse econome werkte niet mee aan film over haar omstreden verhouding NIEUWS 9 'Monic Hendrickx is mooie actrice' Actrice Monic Hendrickx kruipt in de huid van Heieen Mees, al heet ze in de film Hannah Hope. „Laat die man los, dacht ik." 499,- toen helemaal uitgekotst door de media. Het grensde aan massahys terie." Hope is, zo benadrukt de hoofd rolspeelster, 'geïnspireerd' op de verhouding tussen Mees en haar minnaar, de getrouwde topban kier Willem Buiter. „Dus niet ge baseerd op haar leven, anders zou den wij in juridische problemen komen." Toch zit de film van regisseur Erik de Bruyn Wilde Mossels, Kessels) vol met incidenten die destijds uitvoerig in de media zijn beschreven. Hannah Binnen- kamp, die haar naam later veran dert in Hannah Hope, is een ta lentvol en uitgesproken econome met sterke feministische opvattin gen. Als zij in New York een top bankier ontmoet, storten beiden zich in een hartstochtelijke affaire die uitloopt op een schandaal dat zelfs de rechtszaal haalt. Hendrickx: „Het was spannend om haar te spelen. Was ze nou gek of wist ze heel goed waarmee zij bezig was. Misschien had ze wel borderline. Het is echt geen an- ti-Heleen-Mees-film geworden." In een scène neemt Hope tij dens een feestje op het toilet een foto van haar vagina die zij vervol gens met haar mobieltje stuurt naar haar minnaar die ook aanwe zig is, samen met zijn vrouw. Hen drickx: „Ik had zelf nog nooit zo'n foto genomen. Ik moest hard la chen om het resultaat. De regis seur wilde dat plaatje echt gebrui ken. Maar ik heb het meteen ge wist. Zelfs ook voor alle zekerheid uit de gewiste bestanden." Het moment speelt zich af als de relatie tussen de feministische econome en haar bankier al in troebele sferen is beland. „Deze film gaat over obsessieve liefde. Het gaat om een vrouw in een bombastische mannenwereld waar zij haar mannetje staat en vervolgens opzij wordt geduwd. Zij volgt haar ambities, maar neemt op geen genoegen meer met de realiteit. Op een gegeven moment dacht ik: laat die man los. Hij wil je niet meer. Zonde van de tijd en de energie die al leen maar negatief werkt" De 49-jarige actrice herkent zich enigszins in dit aspect. „Soms maak ik me druk om dingen ter wijl het geen enkele zin heeft. Als ik een rol niet krijg kan ik heel grumpy doen. Ga mezelf de schuld geven. Was ik misschien niet scherp genoeg? Maar dat heeft he lemaal geen zin. Soms moet je ook gewoon mazzel hebben. Zo was eigenlijk Johanna ter Steege de eerste keuze om in de film De Poolse Bruid de hoofdrol te spelen. Omdat zij was verhinderd, kreeg ik mijn kans." Die imponerende vertolking le verde haar de eerste van vier Gou den Kalveren op die op een plank in de keuken staan te pronken. On danks dit eerbetoon stelt Hen drickx zich vaak bescheiden op. „Als ik Heieen Mees zie - echt een vrouw van de wereld die zich goed kan verkopen en presente ren - dan kijk ik automatisch naar mezelf. Ik heb daar moeite mee. Ik sta graag in de luwte, pas na enige tijd stap ik naar voren. Van Jeroen Willems heb ik geleerd dat je als acteur een bepaalde mate van on gegeneerdheid moet hebben. Ik durf niet zo stellig te zijn. Ik ver stop me liever in een rol. Maar het is goed om te twijfelen, hoewel dat in mijn geval soms echt gê nant kan zijn." Wat vindt Heieen Mees van de film over haar affaire? De econome laat weten 'on the re cord' niets over de kwestie Willem Bui ter te willen zeg gen. „Ik kan alleen maar zeggen dat ik geen enkele be moeienis met de film heb gehad. En Monic Hendrickx is een mooie actrice." Pratend over haar hoofd rol in de film Hope haalt Monic Hen drickx (49) een herin nering op uit haar jeugd in Suriname, waar zij drie jaar woonde. „Bij het spelen van Hannah moest ik denken aan een herders hond die wij toen hadden. Op een dag ving hij een jong poesje dat hij niet meer los wilde laten. Mijn moeder moest er met de bezem achteraan. Dat beeld kreeg ik af en toe voor ogen toen ik deze rol speelde." Heieen Mees, in de film omge doopt tot Hannah Hope, is een vrouw die Monic Hendrickx mate loos fascineert. Zoekend naar een vrouwenrol die 'sterk en span nend is' stuitte de viervoudig Gou den Kalveren-winnares tijdens een brainstormsessie met bevrien de filmmakers op de naam van Heieen Mees. De econome was toen volop in het nieuws door haar obsessieve verhouding met topbankier Willem Buiter, die haar beschuldigde van stalking en bedreiging. „Ik heb haar een brief geschre ven om te vragen of zij aan dit filmplan mee wilde werken. Maar zij zat toen midden in die rechts zaak en mocht niets zeggen. Ik was zeer benieuwd hoe zij dit alle maal had ondergaan. Zij werd 5 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein Passau 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Prinsdom Andorra 10 dagen Donaudal en Wenen, Maria Taferl 10 dagen Venetië en Zuid-Tirol Bij Bolderman fê' aanbetalen niet verplicht! IL^JI DINSDAG 12 APRIL 2016 'Was ze gek of wist ze goed wat ze deed?' Monic Hendrickx speelt Hannah, die een verhouding begint met een topbankier (gespeeld door Gene Bervoets). Hope, 24 april, 20.25 uur, NP03. door Ab Zagt Heieen Mees foto ANP Vertrekdata: 9, 23 mei6, 20juni/4,18 juli etc Vertrekdata: Vertrekdata: 18 april 2,16,30 mei 2,16,30 mei13,27juni11,25 juli etc. 11, 25 juli 8 aug. etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: Vertrekdata: 2,23 mei27 juni 18 juli 1 aug. etc. 2,16,30 mei 13, 27juni 11, 25 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9