Missen gegevens patiënten in datalek NIEUWS 7 Drutenaar (27) in de cel na verheerlijken IS Goldman Sachs treft schikking van 5 miljard om hypotheken EN NU AL DE LAAGSTE PRIJS BIJ RITEL! Galaxy S7 Galaxy S7 Edge uit naar de deelname van de Amerikanen. De afgelopen jaren waren ze ook van de partij, maar nu is de noodzaak om erbij te zijn groter dan ooit. Amerika wil laten zien dat ze toegewijd zijn aan een 'vrij en veilig Europa' en dat 'ze verdere Russische agres sie' willen ontmoedigen. Daar om zorgen ze niet alleen dat ze bij deze oefening zijn, maar sta tioneren ze toestellen in Finland en in IJsland, dat zelf geen leger heeft. Van daaruit zullen ze pa trouillemissies vliegen. Escorteren Ook op de Awacs merken ze de spanningen aan de oostgrens. El ke dag is er nu een NAVO-radar- vliegtuig om te observeren wat er in het luchtruim gebeurt. „Sinds de crisis in de Oekraïne zien we een toename van Russi sche vliegtuigen in ons lucht ruim. Wij zijn daar om vast te stellen wat er vliegt en laten ze escorteren door gevechtstoestel len als dat nodig is." De dreiging in de wereld mag de afgelopen ja ren dan veranderd zijn, de oefe ningen zijn dat volgens tactical director Roskam niet. „Het enige verschil is dat we een paar jaar geleden oefenden zonder concre te dreiging en dat er nu wel con crete brandhaarden zijn waar je die trainingen direct in de prak tijk kunt brengen." Dat Nederland als uitvalsbasis is gekozen voor de grootscheep se oefening is niet zo verwonder lijk. Vliegbasis Leeuwarden ligt gunstig aan zee en omdat het geen aanvliegroute is voor passa giersvliegtuigen zitten die niet in de weg. Nederland is boven dien graag gastheer, omdat dit soort grootschalige oefeningen de Nederlandse piloten veel erva ring heeft gebracht. Mede hier door krijgen ook de Nederlandse vliegers die in het Midden-Oos ten IS bestrijden de leiding over luchtaanvallen met dertig of meer toestellen. Het bestand met vertrouwelij ke zorggegevens is volgens de gemeente door een menselijke fout bij de verkeerde persoon beland. Door het lek lopen meer dan r.ooo wijkteamcliën ten het risico op identiteitsfrau de. Amersfoort heeft zich schul dig gemaakt aan een zogeheten datalek. Het lek is gemeld bij de Autoriteit Persoongegevens, hetgeen sinds dit jaar verplicht is op basis van de Wet Bescher ming Persoonsgegevens. Deze instantie onderzoekt de ernst van de gemeentelijke misser. De Autoriteit Persoonsgegeve ns beslist vervolgens of Amers foort een boete krijgt. Deze kan oplopen tot een bedrag van 820.000 euro. Volgens Ger- rit-Jan Zwenne, hoogleraar pri vacyrecht aan de Universiteit Leiden, kan niet worden uitge sloten dat zorggegevens wor den misbruikt, bijvoorbeeld om mensen te chanteren of zwart te maken. De gemeente zegt het lek te betreuren. DRUTEN. Omdat hij op zijn Face- book-pagina terreurorganisatie IS verheerlijke, is een 27-jarige man uit het Gelderse Druten gisteren gearresteerd door de politie. Hij wordt verdacht van opruiing. De man prees op zijn Facebook- pagina de aanslagen die IS van daag drie weken geleden pleeg de op luchthaven Zaventem en de Brusselse metro. Als gevolg van de aanslagen verloren 32 mensen het leven en raakten 94 mensen gewond. In datzelfde bericht riep de ver dachte de terreurbeweging op nog meer bloed te vergieten. De politie zegt dat 'vrijheid van meningsuiting een belang rijk grondrecht is, hoewel niet onbegrensd'. Het aanzetten tot geweld, kan leiden tot vervol ging door het Openbaar Minis terie. Als de opruiing leidt tot terroristische aanslagen, dan kunnen de straffen worden ver hoogd. De politie wil 'in het belang van het onderzoek', geen nade re mededelingen doen over de exacte inhoud van de teksten die de verdachte op Facebook heeft gepubliceerd. Ook de ach tergrond van de dader en de manier waarop men op het spoor van de man is gekomen zijn niet bekendgemaakt. Goldman Sachs heeft een schik king getroffen in een zaak die draaide om de verkoop van her verpakte woninghypotheken. De bank betaalt ruim 5 miljard dol lar (4,4 miljard euro), maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie gisteren bekend. Gold man Sachs verkocht tussen 2005 en 2007 op grote schaal schuldpa pier dat gebaseerd was op te mak kelijk verstrekte hypotheken. Dat leidde tot problemen toen in 2007 de Amerikaanse woning markt in zwaar weer terecht- Man aangehouden na mensensmokkel De marechaussee heeft een 44-jarige Duitser op Schiphol aangehouden, omdat hij gepro beerd zou hebben een 41-jarige Turkse vrouw en haar drie kinde ren Nederland in te smokkelen. De man toonde op Schiphol Bul gaarse identiteitsdocumenten. Marechaussees twijfelden aan de echtheid van de papieren. Het bleek dat de paspoorten als gesto len geregistreerd stonden. Vol gens een woordvoerder van de marechaussee is er na de diefstal geknoeid met de papieren. De moeder en haar kinderen, varië rend in de leeftijd van 4 tot 16 jaar, hebben asiel aangevraagd. Een team gespecialiseerd in men sensmokkel op Schiphol doet on derzoek. De man zit vast. kwam en aflossingen op de on derliggende leningen opdroog den. Vrijwel alle grote banken handelden in dergelijke beleg gingsproducten. Dat was de be langrijkste oorzaak van de kre dietcrisis die tussen 2007 en 2009 een spoor van vernielingen trok door het wereldwijde ban kenlandschap. Ook huiseigena ren kwamen in grote proble men. Goldman Sachs kondigde in januari al een schikking aan en had daarvoor al ruim 5 mil jard dollar opzijgelegd. Verdachte aanslag MH17-expert gepakt Een gangster is in Oekraïne gear resteerd op verdenking van een moordaanslag tegen een van de belangrijkste forensische experts van het land, Aleksandr Roevin. De verdachte is lid van een mis- dadigersbende die uit de Krim komt. Roevin was betrokken bij het onderzoek naar het neerha len van vlucht MH17 in juli 2014. Het neergestorte vliegtuig was onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur. Alle 298 inzitten den kwamen om, inclusief 193 Nederlanders. De mislukte moordaanslag op Roevins leven vond plaats in november toen hij aan de zaak MH17 werkte. De autoriteiten in denken daarom dat er een verband bestaat tus sen dat onderzoek en de aanslag. éénmalig €0 éénmalig €0 0NBEP. BEL/SMS 4000MB DATA! slechts p/mnd 4000MB DATA! TËI.IÏ2 T -Mobile- kpn JL Ben DINSDAG 12 APRIL 2016 op scherp O O -I door Iris van den Boom en Leo de Vries AMERSFOORT. Door een blunder van de gemeente Amersfoort zijn de persoonsgegevens van 1.000 tot 1.500 inwoners die zorg ontvangen via de sociale wijkteams in verkeerde handen gevallen. Het gaat onder meer om burgerservicenummers, naam- en adresgegevens en om schrijving van (jeugd)zorg. WASHINGTON SCHIPHOL KIEV/LONDEN illvil SAMSUNG 45.° OP VOORRAAD! goud, wit zwart! Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Temeuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1070(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7