Karei Butler heet eigenlijk Carroll Zonnepanelen op kerk 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Marathon live op Terneuzen FM Mascura viert vijfjaar vol liefde In de regio Voorjaarsconcert muziekvereniging Tekst Kwijt nog twee keer in dorpshuis Er zit muziek in basisscholieren Mijn dorp, mijn stad door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: de beatband The Trai lers. Midden jaren i960 schieten er overal beatbandjes uit de grond. The Concords, The Lovelaces, The Mysteries, The Crescents en The Red Boys. Ook zijn er The Trailers met Karei But ler in de gelederen. Dat Karei ei genlijk Carroll heet, weet bijna niemand. Hij heeft een Ameri kaanse vader. Carroll senior veron gelukt, net voordat de jonge Car roll in 1947 geboren wordt. Het zal dertig jaar duren voordat Terneu- zense Karei, op zoek naar zijn Amerikaanse roots, in 8mile Alaba ma terechtkomt, de hometown van vader. Hij erft van hem de intense pas sie voor het maken van muziek. Carroll sr. en diens broer Ed zijn met hun countrymuziek vóór de oorlog al plaatselijke beroemdhe den. Senior heeft zelfs al verschil lende platen gemaakt. Ook is daar oom Jack, de bijna heilige Jack Cardwell, die een wereldhit scoort met de gospel: Jezus Is A Soulman. Karei leert zichzelf met Kla- var-Skribo-lessen gitaar spelen. „Dat waren lesboekjes met gete kende noten op de gitaarhals met akkoorden. Om de twee weken lag ik dan voor de brievenbus tot de postbode kwam met de volgen de les. Bloedfanatiek was ik", ver telt Karei over de eerste tijd in de muziek. In elk dorp in het katho lieke Zeeuws-Vlaanderen is er een patronaat, in elk van de gere formeerde dorpen een gerefor meerde jeugdclub. Cadzand had het gereformeer de jeugdkamp Hedenesse. Met Kees Hamelink en Frans de Bruij- ne staat Karei er op een boerenkar en speelt Let's do the twist again. Karei is de twistkoning van het kamp. Verder loopt het niet zo'n vaart, tot op de Markt in Terneu- zen, in een oud bouwvallig huisje, jeugdsoos Het Kotje de deuren opent. Het Kotje groeit uit tot een jeugdhonk van allure, dat tussen de middag uitpuilt met scholieren uit de omringende middelbare scholen en waar elke tiener in zijn vrije tijd graag vertoeft. Later zul len Het Toestandje (Sluisje), Sur-Boum en De Molen volgen. De jeugdleider met de wonderlij ke bijnaam Flipper zorgt in Het Kotje voor een kamertje dat voor veel bandjes de vaste oefenstek wordt. Met Leo van Driel, Ludo Visser en Renée Verstraeten vormt Karei The Trailers, vernoemd naar de immens populaire poppetjes. Op tredens beperken zich niet alleen tot Het Kotje. Op 30 oktober 1965 treden The Trailers voor ruim 100 man op in De Schakel in Terneu- zen. The Trailers worden net als al die andere bandjes volwassen en dan is het uit met de muziekpret. Niet bij Karei. Die richt de Rescue- group High-Way op. Rescuegroup High-Way bij het oude vissershaventje in Terneuzen. Linkson der zit Karei Butler, foto collectie Ariël Meeusen OOSTBURC. De Eligiuskerk in Oost burg is vanaf nu een 'groene kerk': op het dak zijn dertig zonnepane len geplaatst. De zonnepanelen waren vol gens het bestuur van de Andreas- parochie hard nodig. De kerk wordt zo'n zeven dagen per week intensief gebruikt, wat veel ener gie kost. Het gebouw heeft onder meer werkkamers voor de pasto res, herbergt het parochiesecreta riaat, een bibliotheekruimte en de Eligiuszaal wordt ook veelvuldig gebruikt en verhuurd. De investe ring in de dertig panelen wordt in ongeveer zes jaar terugverdiend. Naast het economisch voordeel, wil de Eligiuskerk zich ook profile ren als 'groene kerk.' De beweging van groene kerken laat landelijk zien dat ook de gebedshuizen aan dacht hebben voor het milieu. De zonnepanelen, die zich aan de zuidzijde van de kerk bevin den, worden vrijdag officieel in ge bruik genomen en zijn geplaatst door Solanenjoy Zeeland. HOEK Muziekvereniging ENZK uit Hoek geeft zaterdagavond om 19.30 uur het jaarlijkse voorjaars concert in het dorpshuis in Hoek. Naast de starters en 'har- mominie' tonen ook twee jeugd leden hun individuele talenten door enkele liedjes ten gehore te brengen. Het thema van de avond is filmmuziek uit onder meer The Sound of Music en Fro zen. Er worden ook beelden bij vertoond. Toegang gratis. Er is wel verloting voor de onkos ten. 6 Voor het zesde jaar wordt er zaterdag in de Terneuzense Roerstraat een rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. Bij het pas geopende werkleerbedrijf Blokpunt kunnen bezoekers koffie en thee verkrijgen. HOOFDPLAAT In de aankondiging van de voor stellingen van toneelvereniging Tekst Kwijt, die vorige week in de krant stond, is een fout tele foonnummer vermeld. Kaarten voor de toneelavonden zijn te verkrijgen via 0117-348371. Tekst Kwijt speelt komende vrij dag en zaterdag in het dorpshuis in Hoofdplaat. De groep brengt het blijspel 'Kantoorperikelen' op de planken. Aanvang is beide keren om 20.00 uur. LAMSWAARDE Basisscholieren van de Oostvo gel in Lamswaarde en 't Vogel nest in Hengstdijk zijn de afgelo pen weken warm gemaakt voor muziek. De leerlingen uit groep 5 en 6 leerden bugel, trompet of slagwerk spelen. Ze laten donder dag in De Luifel in Lamswaarde zien wat ze hebben geleerd, met een echt concert. Ook fanfare Vrijheid Eendracht speelt een aantal nummers. Aanvang 19.00 uur, toegang is gratis. TERNEUZEN Laatste Dertigplus Discoparty De zesde editie van de Dertigplus Disco party wordt zaterdag avond gehouden in Da Vinci in de Nieuwstraat in Terneu zen. De organisatoren (vier vriendinnen) heb ben bewust gekozen voor een kleinere, maar luxueuzere op zet. Er zijn 'maar' 325 kaarten beschikbaar. De vorige edities von den plaats in het ruim ere Scheldetheater. Pauline van der Waal: „We bouwen de reeks party's nu op een wat intiemere manier af. Destijds namen we TERNEUZEN het initiatief omdat er in Terneuzen bijna niets te doen was voor de doelgroep van 30+. Dat is inmid dels veranderd. Er zijn nu verschillende soort gelijke activiteiten in de stad. Daarom kun wij er met een gerust hart mee stoppen." De party begint om 21.00 uur. Tot 2.00 uur wordt muziek ge draaid in twee zalen, in de ene muziek uit de jaren '80 tot 2000, in de andere van 2000 tot nu. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bo- dyline, Buijze Verzeke ringen en De Graan- beurs. Meer informa tie op Facebook (Der tigplus Discoparty). SINT JANSTEEN Lenteconcert St. Jan De fanfare St. Jan houdt zondag haar jaarlijkse lenteconcert in oefenlokaal Den Bombardon. Het be gint om 14.30 uur. Fanfare St. Joris uit het Noord-Brabantse Dorst is gastkorps. Toegang gratis. De vrijwilligers van Terneuzen FM verzorgen zaterdag een li ve-uitzending van de Logus-De Hoop marathon tussen Hulst en Terneuzen. De live-uitzending begint om 10.00 uur 's ochtends. De verslaggevers volgen de mara thon vanaf de start in Hulst tot de finish in Terneuzen. Zowel vooraf als na afloop worden deel nemers geïnterviewd. De uitzending is te volgen op de kabel op 94.4 FM en in de ge meente Terneuzen ook via de ether op FM 105.8,106.1 en 107.8 MHz. Voor digitale abonnees van Delta ook via de ontvanger op kanaal 993 en op internet via livestream of uitzendinggemist op www.terneuzenfm.nl. AXEL. Warme woorden en emotie, maar ook entertainment. Het vijfja rig jubileum van Stichting Mascura voelde voor bezoekers gisteravond als een warm bad. Vol zat de zaal van De Halle in Axel dan ook, met 320 aanwezigen. Mascura verrast zieke mensen in heel Zeeuws-Vlaan deren en liet zien hoe dat in zijn werk gaat. Er kwamen familieleden van zieke mensen aan het woord en er werden filmpjes over verrassin gen van de afgelopen jaren getoond. Initiatiefnemer Marc van Dorsse- laer legde uit waarom alles bewust wordt gefilmd. „Mensen kijken het terug, het gevoel van dat moment komt terug en daar halen ze kracht uit." Martijn Broekaart en Adrie Oosterling lieten bij hun optredens ook hun waardering voor Mascura blijken. Oosterling (foto) speelde in op waar het allemaal om draait: liefde, foto Peter Nlcolai DINSDAG AXEL. DeHalle, 13.30 uur: Strijk- hulp; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Bil jarten; BIERVLIET. Dorps huis, 19.30-20.00 uur: Vragenhalf- uurtje dorpsraad; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Koersbal, sjoelen; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; HEIKANT. Du Com merce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST. De Lieve, 10.00 uur: Volks dansen; 13.30 uur: Prijskaarten; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, Truffinozaal, 20.00 uur: Lezing Gerke Verthriest over rouwzorg; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 14.00 uur: Sport dag; De Binnen deur, 13.00 uur: KBO biljarten, 13.30 uur: Teken en schilderclub; LAMSWAARDE. Café de Koning, 13.30 uur: Bingo; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: KBO biljar ten; 13.30 uur: Sjoe len; 14.00 uur: Jeu de boules; 20.30 uur: Gregoriaans koor; TERNEUZEN. Stad huis, 19.30 uur: Bij eenkomst Global Goals, duurzame en sociale toe komst; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobby club; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei- en haakcafé Steun punt Terneuzen; De Kameleon, 19,15 uur: Bewonersbij eenkomst Terneu- zen-West; VOGELWAARDE. 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE. De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Stijldan sen; ZUIDDORPE. SOKA PLUS, 14.00 uur: Koffiemid- dag; 'f Kaaike, 13.00 uur: Gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70