NL-Alert bewijst zijn nut bij grote brand in Goes IPS!?- Rob Gabriëlse ziet Middelburg terug in Bakoe i WMm Peter R. de Vries tegen Commissie toekomstige zorg Zeeland zet discussie op scherp Er klinkt kritiek op Zeeuwen die naar ziekenhuizen in België gaan. Maar hoe houd je ze in Zeeland? TERNEUZEN. Als Zeeuwen en mas se naar Belgische ziekenhuizen gaan, zetten ze de toekomst van de Zeeuwse ziekenhuizen op het spel. „U kunt moeilijk van twee walletjes blijven eten. Het is de kunst om de zorg zo in te richten dat mensen kiezen voor zorg in Zeeland." Het valt gisteravond even zwaar als voorzitter Eeke van der Veen van de commissie toekomsti ge zorg Zeeland de discussie op scherp zet. Maar de meer dan hon derd Zeeuws-Vlamingen in het Churchill-hotel in Terneuzen blij ven luisteren. Want ze hebben wel degelijk zorgen over hun zie kenhuis. Na inwoners van Schou- wen-Duiveland en Tholen moch ten zij nu meepraten over hoe het verder moet met de Zeeuwse zorg. Belangrijkste vraag: hoe blij ven de Zeeuwse ziekenhuizen, met name ZorgSaam in Terneu zen, overeind? Een ziekenhuis in Zeeuws-Vlaanderen is essentieel, benadrukte Daan Rooijmans van de commissie toekomstige zorg. „Niet alles kan hier, maar acute zorg en basiszorg moeten aanwe zig zijn." Ja maar, klonk uit de zaal, pa tiënten mogen toch kiezen naar welk ziekenhuis ze gaan? „U bent vrij om te kiezen", reageerde Rooijmans. „Maar de kwaliteit van Nederlandse ziekenhuizen is redelijk inzichtelijk. Die van de Belgische een stuk minder, waar mee ik niet zeg dat de zorg er slechter is. Maar zorgverzekeraars zijn verplicht om kwalitatief goe de zorg in te kopen." „We zijn gebaat bij goede zorg in Zeeland", onderstreepte wet houder Albert de Bruijn van Sluis. „Maar in een kwartier rijd je van uit Sluis naar Knokke. De helft van onze baby's wordt in Knokke geboren." Vanuit de zaal klonken instem mende reacties. De bejegening en kwaliteit van zorg moeten beter en we willen minder lang wach ten, anders lopen we naar het zui den, zo vatte avondvoorzitter Ma- 'Het is de kunst om de zorg zo in te richten dat mensen kiezen voor zorg in Zeeland' ria Henneman alle reacties samen. „Er zijn specialismen waar lange wachttijden zijn, maar ook waar ze kort zijn", reageerde ZorgSaam-directeur René Smit. „Dat moet beter. Zeeuws-Vlamin gen verwachten dezelfde kwaliteit en bejegening als over de grens. Dat is een opdracht voor ons." Of de Zeeuwse ziekenhuizen nog ruzie hebben? Smit: „Wij moeten met zijn tweeën (met het ADRZ, red.) koekhappen om er wat van te bakken. We hebben goede discussies. Die gaan erover of wij op de juiste wijze vertalen wat mensen willen en of dat alles past binnen de regels en mogelijk heden. We moeten met elkaar ac cepteren dat we soms in Goes en soms in Terneuzen moeten zijn." Hoe gaan hackers te werk? Wat doe je als je slachtoffer wordt van cybercriminaliteit? En hoe kun je het voorkomen? Onder leiding van gespreksleider Peter R. de Vries werden deze vragen gisteravond beantwoord in het Scheldetheater in Terneuzen. Dat gebeurde tijdens een seminar cybercrimi naliteit voor ondernemers die zijn aangesloten bij de Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. HL www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 12 april 2016 Zeelan ZEELAND 4 5 ZEELAND 8 9 'Eet niet van twee walletjes' door Jeffrey Kutterink Eeke van der Wal commissie zorg cybercrime Por elk goed plan iden wij de weg. ZEELAND 5 foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68