Muzikanten in de rij voor zomerconcerten Tholen Ik denk niet dat dit de laatste inbraak was' Groen licht bouwplan 6 BEVELANDEN en THOLEN Opruimen asbest Wemeldingse Bonzijweg heeft meer tijd nodig Zo werkt de gemeente Borsele 'Het duurt maar een half uurtje, dus bijna iedereen heeft wel tijd om tussendoor een concert mee te pikken' -w Stop kalkaanslag! www.koppejanallround.nl 06-24500292 In de regio Psycholoog geeft lezing in bibliotheek Psycholoog Ap Dijk- sterhuis vertelt van avond in de biblio theek in Goes over zijn boek 'Op naar ge luk. De psychologie Dameskledingbeurs Het Lichtpunt houdt- woensdag een da meskledingbeurs in Wemeldinge. Het gaat hierbij om twee dehands dameskle ding en woondecora tie-accessoires. De beurs wordt gehou den in Hotel Wemel dinge en is tussen 18.30 en 20.00 uur te bezoeken. Mijn dorp, mijn stad door Rob Paardekam De zomerconcerten in Tholen zijn niet alleen populair bij het pu bliek. Ook muzikanten staan in de rij om op te mogen tre den in één van de kerken in Tho len- stad. De organiserende werk groep heeft dit jaar zelfs een aan tal van hen moeten teleurstellen. „We doen ons best om ze volgend jaar met voorrang in het program ma op te nemen", zegt woordvoer ster Anja Elenbaas. Het concept van de zomercon certen is simpel: elke zaterdagmid dag vindt in de Grote kerk, de ka tholieke kerk of de Gasthuiskapel een concert plaats. Het idee is dat (jonge) solisten, ensembles en ko ren de kans krijgen om zich aan het publiek te presenteren. De drempel ligt laag. „Iedereen is wel kom om te komen luisteren en het is bovendien gratis", stelt Elen- Anja Elenbaas werkgroep De dames van Maggie Monroe treden op zaterdag 9 juli op in de Gasthuis kapel. Ze zingen liedjes uit de jaren dertig, veertig en vijftig. baas. „Het duurt ook maar een half uurtje, dus bijna iedereen heeft wel even tijd om een con cert mee te pikken." De zomerconcerten zijn na drie zomers niet meer weg te denken uit het culturele programma van Tholen. Het publiek weet de weg naar de kerken doorgaans goed te vinden en ook de muzikanten, die gratis optreden, doen graag mee. „Dit jaar hebben we een aantal vaste gasten aangeschreven, maar we hebben ook een oproep ge daan aan andere muzikanten om zich aan te melden. Daar is goed op gereageerd", stelt Elenbaas. Andrea van de Velde-Slabbe- koorn (klarinet) en Eric Quist (pia no en orgel) geven op zaterdag 14 mei in de Grote Kerk de aftrap voor een nieuwe serie van twintig zomerconcerten. De weken erna zijn er optredens van onder meer zangvereniging Immanuël, de gos pelkoren Clarity en Polyhymnia, dameszanggroep Maggie Monroe, het Interkerkelijk Mannenkoor en instrumentaal ensemble Ars Musi- ca. „We proberen elk jaar een zo divers mogelijk programma sa men te stellen, zodat er voor ieder een iets leuks tussen zit", zegt Elenbaas. De zomerconcerten beginnen steeds om 14.30 uur. Meer infor matie is te vinden op de Facebook- pagina van de concertreeks. www.facebook.com/ zomerconcerten.tholen WEMELDINGE. Aan de Bonzijweg in Wemeldinge zijn asbestsaneer- ders nog steeds bezig om een wo ning en een aantal tuinen schoon te maken. Bij de brand in een fruitschuur op 4 april is asbest vrijgekomen. Inspectie na de brand leerde dat één woning, een aantal tuinen en de openbare weg vervuild waren met asbest. Vori ge week werd al kort na de brand begonnen met het schoonmaken van de weg. Woensdag begon het saneringsbedrijf vervolgens met de percelen en gisteren is gestart met de besmette woning. Aanvan kelijk werd gedacht dat de tuinen na het weekend schoon zouden zijn, maar gisteren werd op de af gezette percelen nog gewerkt. Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik •Uil Vraag naar de GRATIS montage actie! door Ellen Jobse RILLAND. Vier inbraken in één jaar tijd. Bij voetbalvereniging Rillan- dia worden ze er moedeloos van. „De ene keer hebben ze het ge munt op de kantine, afgelopen weekend was het materiaalhok hun doelwit", verzucht voorzit ter Joost van de Griek. De inbrekers kwamen in de nacht van zondag op maandag binnen via het dak van het mate riaalhok en namen onder meer een bladblazer, boormachines en een gereedschapswagentje mee. „Waarschijnlijk hebben ze een ladder 'geleend' bij de naastgele gen tennisclub", zegt Van de Griek. Hij denkt dat de ligging van het voetbalterrein oorzaak is van de vele inbraken. „Het is een afgelegen stuk tussen Rilland en Bath in. Ze kunnen hier onge stoord tekeer gaan. Niemand hoort of ziet wat." Na de eerdere inbraken is het complex voorzien van elektroni sche beveiliging, maar daar lij ken de dieven zich weinig van aan te trekken. Van de Griek: „Ze pakken wat en zijn weer weg voordat de hulpdiensten er zijn." De voorzitter heeft geen idee wat hij nog meer kan doen om inbrekers buiten de deur te hou den. „Het terrein is omheind en alle ruimtes zijn goed afgesloten. Als ze willen, komen ze binnen, dat zie je." Om die reden denkt Van de Griek dat het niet bij vier inbraken blijft. „Ik hoop het echt, maar ik verwacht het niet." THOLEN. Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp krijgt groen licht voor de bouw van wooncomplex Kruittoren aan de Ten Ankerweg in Tholen. Het complex komt op een beeldbepalende plek te staan, tussen de wijk Vestetuin en de binnenstad, vlabij de haven. Om die reden heeft de Zeeuw se afdeling van erfgoedvereni ging Heemschut al aangekon digd een eventuele vergunning te zullen aanvechten. Volgens de vereniging passen de gebouwen, mede vanwege hun hoogte, to taal niet in het gebied. Het aangekondigde bezwaar weerhoudt het college er niet van medewerking te verlenen aan het plan. Daarvoor moet nog wel het bestemmingsplan wor den veranderd. Het plan behelst de komst van 22 appartementen en zeven gezinswoningen van vier lagen. Het complex staat straks aan beide zijden van de Ten Ankerweg, want ook het voormalige terrein van de brand weer wordt bebouwd. THOLEN Peuterworkshop over eten De Bibliotheek Oos- terschelde verzorgt morgen in de biblio theek in Tholen een peuterworkshop over het proeven van eten. De workshop, verzorgt door ge wichtsconsulent Ca- rola van Kesteren, is een actief program ma voor kinderen in de leeftijd van 2 tot en met 4 jaar. Ouders en grootou ders zijn ook wel kom. Door opdrach ten en spelletjes le ren de kinderen spe lenderwijs meer over eten en vooral het waarom. De bijeen komst begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 11.00 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan via www.bibliothee- koosterschel- de.nl/agenda. GOES van een fijn leven'. De lezing start om 19.30 uur. De en tree, inclusief één consumptie, kost 10 euro. WEMELDINGE HEINKENSZAND. Groep 7 en 8 van basisschool De Rank uit 's-Gra- venpolder kregen maandag een rondleiding door het gemeentehuis van gemeente Borsele in Heinkenszand. Het bezoek was onderdeel van een lessenserie over het Nederland se overheidssysteem. De leerlingen bezochten verschillende afdelin gen van het gemeentehuis, ontmoetten burgemeester Gelok en hiel den samen met wethouder Schenk (foto) een raadsvergadering. foto Marcelle Davidse BIEZELINGE Mozeskerk, Noord straat 4, 20.00 uur - Openbare repetitie koor Nova Musica GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; De Spinne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maatschappelijk werk; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur - Open atelier schildersgroep; Eras- muspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren; Kunstuitleen De Bevelanden, Westwal 45,20.00 uur - Lezing Nico Out over Karei Ap pel 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur - Di gitaal inloop- en ad- viespunt HEINKENSZAND De Stenge, Stenge plein 1,18.00 uur - Avondvierdaagse en start rolstoeldrie- daagse; Fonteyne, Hoefbladstraat 1, 19.30 uur - Dorps vergadering rond om het thema vei ligheid KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KATTENDIJKE Katshuis, Van Heen- vlietstraat 12,13.00 uur - Gratis Zumba- les KLOETINGE Theaterzaal Emer- gis, 10.00-15.00 uur - kledingbeurs KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', spelletjes middag senioren; Zorgcentrum Hof Cruninghe, vanaf 14.00 uur - Wandel project voor 55-plus- sers, 'elke stap telt' RILLAND Nieuwe Vliedberg, 09.30 uur - Internet café; Kibeo, Honte- straat, 10.00-11.30 uur - MamaCafé; Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,13-45-17-00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren SCHORE Dorpshuis, Nieuwe Kerkplein 15,19.45 uur - Thema-avond Vrouwen van Nu 'Gebeurtenissen meidagen 1940, de Franse Slag', inclu sief vertoning film WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband WEMELDINGE De Wemel, Dorp splein 1,20.00 uur - Iedere dinsdag avond Bingo YERSEKE Verenigingsgebouw De Haven, 20.00 uur - avond vogel vereniging Inter Scaldis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66