Vloedmerk is terug bij entree van Kruiningen Scapino Vlissingen sluit, andere filialen open Slechts voor politici Riviercruise CBS telt elk jaar alle dieren in de 2 ZEELAND COMMENTAAR Arjan van Dixhoorn is uit de gratie. De docent van het University College Roosevelt is een initiatiefnemer van het Oekraïne-referendum. In die hoedanigheid liet hij zich kennen in een interview. Van Dixhoorn zit zo geharnast in zijn afkeer van de Europese Unie dat hij desnoods de recente geschiedenis naar zijn hand zet. Hij deinst ook niet te rug voor oneigenlijk gebruik van het referendum. Deze houding stuit zijn collega-docenten tegen de borst. Ze zeggen het veel di plomatieker, maar ze bedoelen: collega Van Dixhoorn kletst uit zijn nek. In het wetenschappelijke klimaat van het University College is dat ongewenst. Ter ver dediging van Van Dixhoorn moet worden gezegd dat ook de voor standers van het verdrag feiten en veronderstellingen opvallend gemakkelijk mengen. Verder moet het UCR dwarsliggers koes teren. Die houden de zaak scherp. De geschiedenis zal leren of Van Dixhoorn zich belachelijk maakt met zijn streven naar het einde van de EU. Zeker is, dat hij zich in zijn politieke engagement be dient van redeneringen die niet sluitend zijn. Het UCR houdt hem nog de hand boven het hoofd. Mooi. Maar een docent ge schiedenis die zich bewust of onbewust van de werkelijkheid af keert, is moeilijk te handhaven. Die kan beter in de politiek gaan. Ook voorstanders van het verdrag mengen feiten en veronderstellingen heel gemakkelijk KRUININGEN. Ook toekomstige ge neraties zullen bij de 'hoofdin gang' van Kruiningen worden her innerd aan de Watersnoodramp van 1953. In de gevel van het nieu we appartementengebouw De Uit kijk is op 3,83 meter hoogte een zo geheten vloedmerk aangebracht. Tot deze hoogte kwam het zeewa ter tijdens de tweede vloedgolf. Op het pand van fotograaf Ver- schoore, dat tijdens de ramp nog maar enkele maanden in gebruik was genomen, was met verf een vloedmerk aangebracht. Toen R&B Wonen het voormalige win kelpand en het naastgelegen res taurant De Zeeuwsche Paerel liet afbreken, werd al besloten om het vloedmerk terug te laten komen in de nieuwbouw. Sinds enkele weken is het gebouw uit de stei gers, waarmee ook het vloedmerk voor iedereen zichtbaar is. Almanak Tijdens het wekelijkse overleg gooien de verslaggevers het ene na het ande re idee op tafel. Zo riep de zestiger in het gezelschap dat 'het riviercruisesei- zoen' weer is begonnen. „Misschien kun je eens mee met zo'n cruise. Je be gint al aardig de leeftijd te krijgen voor een leuk reisje op de Rijn", rea geerde een van zijn collega's gevat. „Ik geloof dat ik deze opmerking niet heb gehoord", reageerde de zestiger. Een van zijn jongste collega's was niet te beroerd hem luidkeels te hel pen. „HIJ ZEI NET DAT U BEST AL DE LEEFTIJD HEBT VOOR EEN REISJE OP DE RIJN, MENEER!" Colijnsplaat in Leids museum De tempel van Nehalennia in Colijnsplaat en een re constructie van de Romein se haven in het dorp zijn onderdeel van de tentoon stelling 'Romeinse kust', die tot 25 september te zien is in het Leidse Rijks museum van Oudheden. De expositie gaat over het leven aan de Nederlandse kust in de Romeinse tijd. Wapens, huisraad, handels waar en maquettes vertel len hoe de Romeinen zo'n tweeduizend jaar geleden leefden en werkten. Meer informatie: www.rmo.nl. ledereen kan een krans leggen Tholen geeft inwoners, in stanties en verenigingen weer de kans om een krans te leggen tijdens dodenher denking op 4 mei. De 'kranslegging op afroep' is volgens de gemeente in het verleden goed beval len. Wie tijdens de herden king in het wandelpark bij de Vossemeersepoort een krans wil leggen, kan zich tot 29 april melden bij de gemeente. Uiteraard is het ook toegestaan om na de herdenking in stilte bloe men bij het monument te leggen. Op zoek naar vleermuizen Natuurmonumenten houdt vrijdag een vleer- muizenexcursie in de Zwaakse Weel bij Kwaden- damme. Deelnemers verzamelen zich om 20.00 uur bij het infopunt van Natuurmonu menten aan Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. De ex cursie is rond 22.00 uur af gelopen. Meedoen kost vijf euro voor leden van Na tuurmonumenten, niet- leden betalen acht euro. Aanmelden via www.nm.nl/agenda Techniektoernooi basisscholen De regiowedstrijd van het landelijke Techniektoer nooi voor basisschoolleer lingen uit Zeeland vindt vrijdag plaats in Terneu- zen. Vijftien Zeeuwse basisscho len vaardigen teams af naar het Bio Base Europe Trai ning Centrum waar wordt beslist welke scholen Zee land mogen vertegenwoor digen bij de landelijke fina lewedstrijden. In totaal nemen er in heel Nederland 450 teams deel aan de voorrondes. VUSSINGEN. Ze zijn met bijna 2 miljoen dieren verreweg de grootste groep in de Zeeuwse landbouw: de kippen. 1.096.537 leghennen en 857.113 vleeskui kens zaten vorig jaar op de telda tum in de stallen van de Zeeuw se pluimveehouders. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceerde gisteren een waslijst aan cijfers uit agra risch Nederland. De kip is een stabiele factor in de jaarlijkse rapportage van het CBS. De afgelopen vijftien jaar veranderde het totaal aantal hoenders nauwelijks in Zeeland. Vijf jaar geleden was er sprake van een dipje naar 1,7 miljoen dieren, maar de kip is daarna uit dat dalletje geklommen. Dat geldt niet voor het aantal bedrij ven in de pluimveesector. Dat daalde in vijftien jaar van 83 naar 46. De omvang van de bedrijven groeide van 23.500 kippen naar 42.950 per onderneming. De kip is binnen de statistie ken van het CBS een uitzonde ring. De veehouderij vertoont in Zeeland al jaren een dalende lijn. De kippen niet meegerekend, loeiden, knorden en blaatten rond de eeuwwisseling nog een kwart miljoen dieren in de Zeeuwse weilanden en stallen. Bij de laatste telling waren dat er 172.558. Vooral het varken is bezig met een stevige terugtocht. In VLISSINGEN. Schoenenwinkel Sca pino aan de Hermesweg in Vlis singen sluit de deuren. De vijf andere Zeeuwse filialen in Goes, Hulst, Middelburg, Oostburg en Terneuzen blijven open. Dat heeft de winkelketen gisteren be kendgemaakt. Scapino maakte op 23 februari een doorstart na het faillisse ment in december. Het bedrijf was onderdeel van Macintosh, waar ook schoenenwinkels Dol- cis, Invito, Manfield bij horen. Het bedrijf is teruggekocht door oud-eigenaar Henk Ziengs, van familiebedrijf Ziengs Schoenen. Ziengs verkocht het bedrijf ne gentien jaar geleden, maar hij heeft het weer teruggekocht. Scapino heeft de afgelopen we ken met 161 winkels nieuwe huurcontracten gesloten. Over vier winkels lopen nog onder handelingen. In het hele land sluiten 32 filialen. Scapino kondigt aan dat het gaat investeren in de formule van de winkels. 'De nadruk wordt gelegd op kwalitatief goe de schoenen voor het hele gezin. Daarnaast worden sport en out door nog belangrijker'. Scapino telt in Nederland on geveer tweeduizend werkne mers. FZC t,, v» Het vloedmerk in de De Uitkijk, foto Johan van der Heijden door Joeri Wisse Tip? redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT THOLEN KWADENDAMME TERNEUZEN Meer geloei, door Theo Giele door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65