249 Televisiewereld baalt van komend verbod op 'gaming en gambling' ►Kras.nl/fietsvoordeelweek of 0900-9697 NIEUWS 5 249 269 299 329 399 419 478 519 De wereld is Kras Fietsvoordeelweek met extra korting Boek vóór 27 april! Korting tot 100 p.p.! Boek nu en maak kans op een Batavus Milano E-go® E-Bike t.w.v. 2.699. Rond de Bodensee Aan de oud-wethouder Van Rey waren de rechterlijke twijfels niet besteed. „Bij een vriend schap van dertig jaar zijn er geen bijbedoelingen. Het waren privé- reizen die ik ook altijd in het col lege van B en W heb gemeld." Uiteraard ging het ook om geld. De trips naar beurzen en wedstrijden kwamen voor reke ning van Van Pol. „Uitgangspunt is: wij betalen alles. Wie mee ging mocht niet eens weten wat het kostte", legde de projectont wikkelaar uit. Het rekensommetje dat het Openbaar Ministerie (OM) maak te - het totaalbedrag aan reisjes zou de 79.000 euro overstijgen - ontkende Van Rey glashard. Van Pol toonde zich vooral ontstemd dat de verblijven van Van Rey in de vakantievilla van de ontwikkelaar in St. Tropez ook zijn meegerekend. „Ik zou me kapot schamen als ik een vriend zou laten betalen. Als hij bij het ontbijt een gebakken of een gekookt eitje eet, moet ik hem dan vijf euro in rekening brengen?" Minister Plasterk van Binnen landse Zaken kreeg gisteren een oorwassing van de rechter, om dat hij vorige week via Twitter had gereageerd op uitlatingen van Van Rey. 'Ongehoord', vond advocaat Gitte Stevens, die wil dat Plasterk gehoord moet wor den omdat hij zich in een lopen de rechtszaak mengt. Van Rey verklaarde dat het lek ken van informatie bij burge meestersbenoemingen in Neder land heel gebruikelijk is, hetgeen werd betwijfeld door de minis ter. „Qua timing niet gelukkig", aldus de rechter. De minister van Binnenlandse Zaken moet uiterlijk volgende week donderdag in de rechtszaal verschijnen. Plasterk wil zijn tweet 'graag toelichten'. Na Frans Weekers en Fred Teeven is Plas terk de derde bewindsman die di rect bij de strafzaak van Van Rey betrokken raakt. Veel mediapartijen als RTL, SBS en FOX en productiehuizen als Endemol en John de Mols Talpa stonden al enige tijd in de start blokken om kijkers te verleiden tot kansspellen. Sommige maak ten al afspraken met gokbedrij ven, blijkt uit een rondgang. De Mediawet laat nu nog de mo gelijkheid open dat omroepen gokprogramma's of gokzenders kunnen beginnen. De Christen- Unie komt binnenkort met een wetswijziging die het zogeheten 'gaming en gambling' op tv defini tief verbiedt. Regeringspartij PvdA stemt daar volgens Kamer lid Mei Li Vos mee in. Ook van de andere politieke partijen wordt opnieuw steun verwacht. Bronnen in de media- en ad vertentiewereld zeggen dat tv-be- drijven al jarenlang juist lobbyen in Den Haag voor een versoepe ling van de gokwetgeving. Kans spelen op de buis moeten zorgen voor extra geld in een tijd van da lende advertentie-inkomsten en groeiende concurrentie van onli- neplatforms als Netflix en Video land. „Stel je The Voice of Holland voor waarbij je geld kan inzetten op de mogelijke winnaar", zegt hoogleraar recht en sport Marjan Olffers. Zij is op de hoogte van deals tussen tv- en gokbedrijven. „Ze hebben allemaal het doel om zoveel mogelijk geld uit kijkers te peuren." In onder meer Groot-Brittannië en enkele sta ten van de VS zijn gok- en bel- spelletjes op tv wel legaal. „Al wordt het in veel landen inge perkt, omdat gokverslavingen de pan uitrijzen", aldus Olffers. Langs de Donau - van Passau naar Wenen Fietskampeervakantie Provence Vlaanderen Belgische Kust Hart van Nederland Langs de Elbe De Veneto Elfstedentocht Friesland DINSDAG 12 APRIL 2016 Oud-wethouder Jos van Rey arriveert met advocate Gitte Stevens bij de rechtbank in Rot- terdam. foto Robin varr Lonkhuijsen/ANP 6 dagen al v.a. Fietsreizen Geniet in Duitstand, Oostenrijk en Zwitserland van een heerlijk klimaat, de bekende Rheinfall, bloemeneiland Mainau en pastelkleurige stadjes. Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/Fietsen-bodensee 6 dagen betaalt Van Pol alles door Gudo Tienhooven HILVERSUM. De televisiewereld loopt jaarlijks miljoenen euro's mis nu de politiek kansspelpro gramma's definitief in de ban doet. Het nieuws van deze krant dat een Kamermeerderheid een verbod wil op gok-tv, komt als een enorme schok voor zenders. Beleef de populairste Fietsroute van Europa! Volg de vlakke Donau Rad- weg naar o.a. de beroemde Abdij van Melk en de wijnstreek Wachau. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/Fietsen-donau 6 dagen Fietsen van camping naar camping door lavendelvelden en wijndorpjes met op de achtergrond de Mont Ventoux. Zeer geschikt voor Families. Klantbeoordeling 7,5 Zie: Kras.nl/46136 of /46137 of /46138 Geniet van stad, strand en Belgische lekkernijen in o.a. leper, Damme, Knokke en romantisch Brugge. Heerlijk fietsen alsof u ver van huis bent! Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/46088 Combinatie van strand, tulpen gezellige steden! Leuke routes door ons mooie land met o.a. Amsterdam, Lisse, Zandvoort en Scheveningen. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/46224 8/15 dgn 6 dagen 7 dagen De Elbe Radweg is meerdere malen verkozen tot mooiste fietsroute van Duitsland. Geniet van o.a. Dresden, Wittenberg en Meissen. Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/fietsen-elbe Populaire fietsreis dwars door de prosecco-wijngaarden en typisch mediterrane stadjes o.a. naar Padua en het romantische Venetië. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/fietsen-veneto Fiets het populairste rondje van Nederland! Op de route liggen o.a. gezellige plaatsen als Sneek, Balk, Dokkum en Leeuwarden. 3-/4-sterren hotels inclusief 6 x diner Zie: Kras.nl/46099 7 dagen v.a. 8 dagen 7 dagen 70 cpg a?j§, V Daarom boekt u uw fietsvakantie bij Kras: lncl. verblijf o.b.v. logies en/of ontbijt en/of diner Nederlandstalige fietsroutes Indien nodig bagagevervoer Voordelige fietshuur op alle bestemmingen Gewoon het beste en grootste aanbod En... altijd de beste prijs! Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5