8 HART&ZII Maden hebben een missie 0 SINGLE GELUK Als vrijgezel bepaal je zelf de graad van gezelligheid Volwassen kerels staan binnen no time met rode konen over hun werkstuk gebogen Nadat zij haar baan bij cle bank verloor, stortte Annet Joziasse-van Bezooijen (48) uit Middelburg zich op taarten bakken. Nu geeft ze workshops in taarten decoreren. De behandeling stinkt en oogt on aangenaam: maden kunnen wonden helen die anders niet genezen. Het streven is deze the rapie te versnellen. Lang geleden heelden maden al wonden van soldaten op het slag veld. Maar na de ont dekking van penicilline in 1939 namen medicijnen het stokje over. Toch ver dween de geneeskun dige kracht van de beestjes nooit uit het oog. Ook in ons land zetten ziekenhuizen steriele maden in bij bijvoorbeeld amputa- tiewonden. Antibiotica Maden ruimen afge storven en geïnfec teerd weefsel op, maken het letsel schoon en blijven van gezond weefsel af. Bo vendien is antibiotica niet nodig. Weten schappers proberen het genezingsproces te versnellen. Dat kan, claimen Amerikaanse onderzoekers van de Universiteit van North Carolina na laboratori umtests. Maden schei den enzymen en andere stoffen uit die de wond helen. Door genetische eigenschap pen van de maden aan te passen kan het her stelproces worden ver sneld. De methode moet nog bij mensen worden getest. Hebberig „Voor het maken van een taart met professioneel resultaat heb je goede materialen nodig. Die zijn allesbe halve goedkoop. Om te beginnen schafte ik een KitchenAid keuken machine aan; een handmixertje voldeed niet meer. Daar kwam van alles en nog wat bij, zoals verschil lende bakvormen, uitsteekvormpjes en mallen voor fondant en marse pein. Van al het moois dat ik op in ternet tegenkwam, werd ik hebberig. Taart na taart be kwaamde ik me verder in de bak en decoreerkunst. Hoe meer taar ten er door mijn handen gingen, hoe mooier ze werden en des te meer opdrachten ik kreeg. Het wer den er zo veel dat ik op zeker mo ment pijn in mijn nek en schouders kreeg van het kneden en werken met de fondantroller. Van lieverlee ging ik ook decoreerworkshops or ganiseren en dat is uitgegroeid tot mijn bedrijf: Taart met Strik. Ge noemd naar mijn taarten met daarop strikken van fondant. Ik bak de biscuittaarten van tevoren en de cursisten decoreren ze in mijn atelier in onze achtertuin. Altijd enthousiaste en lachende mensen om je heen, van jong tot oud, is verrukkelijk. En ja, ook jon- gens en zelfs volwassen kerels heb ben er lol in, bijvoorbeeld tijdens bedrijfsuitjes. Ze komen meestal wat lacherig binnen maar in no time staan ze met rode konen over hun werkstuk gebogen. Vaak willen ze elkaar aftroeven: wie maakt de mooiste? Verrassend vaak komen daar veel bloemetjes en vlindertjes aan te pas. Taart met Strik, dat ben ik ten voeten uit. Groeien hoeft niet, ik ben tevreden met wat ik nu heb. Intensief is het wel, want ik bak me soms echt een slag in de rondte. Maar: ik bepaal hoe mijn agenda eruitziet. Die vrijheid is de kers op de taart." Wat te doen als je een tijd vrijgezel bent? Alexandra Heering be spreekt in 'Single geluk' de voorde len van een onge bonden leven en geeft tips. ©TEKST PAULA KOSTER "~h'w ik twintig jaa, ik bankemployee. In mijn beginjaren telde U ik met de hand aan de balie bedragen in gul dens uit. Sindsdien is er veel veran derd. Bij een reorganisatie, zes jaar geleden, werd ik weggesaneerd. Een zee van vrije tijd strekte zich voor me uit. Voor de aardigheid begon ik me te verdiepen in het bakken en decoreren van taarten; ik ben een sfeermaker en hou van gezelligheid creëren. Surfend op in ternet kwam ik massa's tips, trucs en technieken tegen, en fluitend ging ik aan de slag. De verjaardags taarten voor mijn zoons maakte ik nu zelf en die vielen zo goed in de smaak dat er opdrachten uit voort kwamen." dinsdag 12 april 2016 fSARNOUD KLUITERS Altijd vrolijkheid om me heen 44 IGa alleen op vakantie. Jij bepaalt de be stemming en je kunt sowieso de hele reis gaan en staan waar je wilt. Leg niet alles vast maar laat je leiden door je intuïtie. Zo zul je merken dat je in an dere landen en andere steden nieuwe eigen schappen van jezelf ont dekt. 2 Experimenteer met liefde en seks. Nu is de tijd dit onge definieerde gebied te ont dekken en welke relatie bij je past: monogamie, daten, friends with bene fits. Neem risico's! Wie meerdere contacten heeft kan uit al die personen de perfecte partner samen stellen. 3 Ben creatief met een kinderwens. Opvoeden kan prima alleen en gebeurt steeds meer. Uit onder zoek blijkt dat eenouder gezinnen harmonieuzer zijn en dat alleenstaande ouders een hechtere band hebben met hun kind. En denk eens aan deeltijdou derschap! 4 Woon zoals je zelf wilt. Je hoeft geen twee-onder-een- kapwoningte kopen. Er zijn veel alternatieve woonvormen, ook om te huren. Denk aan woon groepen of verzamelhui- zen. In je eigen gekozen woning kun je helemaal je zelf zijn: je hoeft je niet aan te passen. 5 Creëer een sociaal leven op maat. Je bent flexibel en bepaalt zelf de graad van gezelligheid. Er is geen vast stramien en er zijn minder verplichtingen. Ga onbevangen in op uitnodi gingen die op je afkomen en combineer die met eigen initiatieven en last- minute-ingevingen. 6 Kom los van de invloed van ande ren. Hoe ben je als je alleen bent? Maak ruimte voor afzonde ring, staar eens een uurtje uit het raam om te zien wat in je opkomt. Je tijd als single is een ultieme kans te werken aan zelfontplooiing. MEREL DADO Annet bepaalt nu zelf hoe haar agenda eruitziet. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ANNET JOZIASSE-VAN BEZOOIJEN Werkte bij een bank Werkt nu als taart decorateur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52