111 De Koeijer vervolgt inhaalrace SC@RER Jan Raas was in 1982 de laatste Zeeuw die op 12 ZEELAND Lisa Raadtgever van Olympia haalt goud bij regiofinale turnen Wielrenner uit Philippine wist dat hij goede benen had, maar rekende zondag niet op de overwinning in de klassieker Parijs-Roubaix voor junioren. Bij de regiofinale turnen in de di visies 5 en 6 in Axel was er goud voor voor Lisa Raadtgever van Olympia Kapelle. Ze haalde een score van 54,650 bij de Instap D2. Er waren ook eerste plaatsen voor Evi Buth van MTV Middel burg bij Pupil 2 D3 (51,550), Yvet- te de Kam (VTV Vlissingen) bij de junioren H (45,850) en Lonne GPC Vlissingen krijgt strafpunt en boete GPC Vlissingen en Hellevoet- sluis hebben beide een punt in mindering gekregen en 120 euro boete. De aanleiding is het we gens een opstootje gestaakte, on derlinge duel van eind maart. Volgende week dinsdag dienen de resterende negen minuten uit gespeeld te worden in Vlissin gen. Het bestuur van GPC Vlis singen weet nog niet of het in be roep gaat tegen de straf. Zilver voor judoka Mulder op NK -18 Kiara Mulder is tweede gewor den bij het Nederlands kam pioenschap onder achttien jaar. De judoka van Sportschool Geel hoed kwam in Leek uit in de ca tegorie tot 63 kilogram. Mulder veroverde een ticket voor de Eu ropean Cup in Berlijn. Clubgenoot Jens van Helleman (Middelburg) werd in de klasse tot 73 kilogram negende. de Bliek van Dios Oost-Souburg bij de senioren E (43,675). Zilver ging bij pupil 1D3 naar Femmie ten Klooster (Delta Sport). Het brons bij Jeugd 1D3 was voor Feli ne Hanse (Delta Sport) en Marin- da van de Peijl (MTV) bij Junior H. Bij Jeugd 1D2 was er een der de plaats voor Charlotte Moele- ker (Olympia Kapelle). Rugbyers Tovaal in tweede ronde beker De rugbyers van Tovaal hebben de tweede ronde van het beker toernooi bereikt. In Hengelo werd met met 102-5 van vierde klasser Dragons/Pigs gewonnen. Bij rust leidden de Goese ploeg, waarin de jeugdspelers Derek Stausebach, Thomas Griep en Er in Henson debuteerden, al met 50-5. Veron de Wild en Ernst Berman maakten in de slotmi nuut de honderd vol. Provoost na zege naast Baljakin Dammer Ben Provoost is giste ren tijdens het NK in Enschede dankzij een overwinning op Maarten Linssen op gelijke hoog te gekomen met koploper Alexander Baljakin. Vijfvoudig kampioen Baljakin speelde remise, maar dankzij het plusje dat hij scoorde, staat hij er in het klassement iets beter voor dan de Zeeuw. sport kort Een dag na zijn heroïsche overwinning in Parijs-Rou- baix zit Jarno Mobach nog altijd op een enorme roze wolk. „Het is nog steeds moeilijk te bevatten", ver telt de zeventienjarige inwoner van Phi lippine. Mobach zorgde zondag met zijn juniorenzege voor opvolging van Jan Raas, die in 1982 met de winst bij de profs voor de laatste Zeeuwse triomf in Roubaix verantwoordelijk was. De manager van de Belgische ploeg waar Mobach actief voor is, Spie-Dou- terloigne, bestempelde zijn renner al als het grootste talent dat hij ooit in zijn ploeg heeft gehad. Met de overwin ning in de Hel van het Noorden deed Mobach die uitspraak eer aan. Bovenal bevestigde hij buiten het heuvelwerk ook op de kasseien goed uit de voeten te kunnen. „Als het parkoers maar zwaar genoeg is, kan ik mee. Daarbij heb ik enorm naar het voorjaar, en deze koers in het bijzonder, toegeleefd", geeft Mobach aan. De Zeeuws-Vlaming rekende zich zelf vooraf niet tot de favorieten, al wist hij dat hij de laatste weken met een aan tal korte noteringen en een overwin ning in het Belgische Zepperen over een goed paar benen beschikte. „Maar aan een overwinning had ik nooit ver- 'Deze koers telt echt mee. Dat heb ik wel gemerkt aan alle reacties die ik heb gekregen' wacht. Deze koers telt echt mee. Dat heb ik wel gemerkt aan alle reacties die ik heb gekregen." Met drie metgezellen reed Mobach zondagmiddag voorop met nog zes kilo meter op de teller. Net op het moment dat uit de achtergrond drie andere ren ners aansloten, koos Mobach eieren voor zijn geld en ging hij er vandoor. Al rap had de Zeeuws-Vlaming een gerust stellende marge te pakken. „Ik wist: als niemand op mijn wiel kan komen als ik demarreer, kan ik ook wegblijven." Zijn supportersgarde, die zondag be stond uit vader, moeder en broertje Mo bach, had op dat moment geen weet van de ingezette solo van de vwo-scho- lier. „Mijn Frans is niet heel goed, maar 'Jarno Mobach attaque' begreep ik wel, dus hij moest ergens voorop rijden", vertelt Cindy Mobach. „Waar precies, wist ik alleen niet. Toen zag ik ineens een renner met een wit bolhelmpje en een oranje shirt de baan opdraaien. 'Dat is Jarno!', riep ik." Mobach wist op dat moment al dat hij op weg was naar de mooiste over winning in zijn nog prille wielerloop- baan. „De achtervolgers bleven onge veer op dezelfde afstand, dus wist ik dat het goed zat", verklaart hij. Zo had de renner drie uur voordat Mathew Hayman dat bij de profs deed, uitgebreid de tijd om het zegegebaar te maken op het Vélodrome. 1 Steve Schalkwijk 2 Arjen de Koeijer goals effect zat 30 1,5 zat 29 zat 26 zat 34 zat 22 zat 22 zat 33 zat 20 zat 19 zat 28 zat 27 zon 27 zat 26 yyY-ï.Vv VLISSINGEN. Arjen de Koeijer heeft de spanning helemaal te ruggebracht in het PZC-topsco- rersklassement. De aanvaller van Yerseke maakte zaterdag twee doelpunten in de stations derby tegen Kruiningen (4-0-ze- ge). Daarmee is hij koploper Ste ve Schalkwijk tot op één doel punt genaderd. De Koeijer staat inmiddels op 29 doelpunten, Schalkwijk heeft al enkele we ken dertig doelpunten achter zijn naam staan. Ramon Janson van MZC'n kwam zaterdag niet tot scoren. De Schouwse aanvaller werd halverwege de (verloren) top per bij FC Axel gewisseld met een knieblessure. Hij liep in de eerste helft de kwestuur op. Jan son bleef daardoor op vier doel punten achterstand staan van Schalkwijk. Het gat met de overige Zeeuwse schutters is inmiddels aanzien lijk. Sport sport@pzc.nl AXEL VLISSINGEN LEEK HENGELO ENSCHEDE RAMSEL Duinkerke wint koers in België Coesenaar Joanathan Duinkerke (foto) heeft een wedstrijd voor ID-renners in het Belgische Ramsel ge wonnen. Walter Pollet (Hulst) finishte als tweede. De Terneuze- naren Martijn Stahl en Otto de Vriendt eindigden respectieve lijk als veertiende en achttiende. Bij de vrouwen eindig de Irma van Duijn op de tweede plaats. Op de individuele tijdrit fi nishten Duinkerke (vijfde), Pollet (zesde) en Stahl (achtste) bin nen de eerste tien. Van Duijn werd twee de bij de vrouwen. VLISSINGEN Gelijkspel voor Walcheren Na een zinderend duel in de vierde klas se van de hockeycom- petitie voor vrouwen speelde Walcheren ge lijk (3-3) bij Hoeksche Waard. Hoeksche Waard- Walcheren 3-3: Wal cheren werd tot twee keer toe met een ach terstand geconfron teerd, maar kwam steeds langszij via Fre- derique van Amers foort. Op aangeven van Florine van Amers foort tekende Lotte Schoonderwoerd in de negentiende mi nuut voor de 2-3. En kele minuten later kwam de thuisploeg langszij. HSD-Waddinxveen 1-2: HSD kwam na ze ventien minuten op voorsprong via Sarah Lateur. In de tweede helft probeerde de Zierikzeese ploeg die lijn door te trekken, maar het team kwam conditioneel in de pro blemen. EINDHOVEN Twee B-finales Scherbeijn Zwemmer Björn Scherbeijn, net terug van een trainings kamp in Cyprus en uit komend voor het Duitse SG Bayern, haalde bij de Swim Cup in Eindhoven de B-finales van de 200 wissel en de 200 rug. De Aardenburger kwam alleen niet aan zijn persoonlijk snel ste tijden. Nikita van den Ouden (De Zeeuwse Kust) won op de 400 wissel met 5.15,01 minuten de B-finale en dus werd ze negende. Ma- non Aerssens (PSV) noteerde in de B-fina- le van de 200 wissel 2.29,07. Mobach zit na droomzege op roze wolk door Arwin Willemsen Parijs-Roubaix was zondag voor de junioren een koers over 111 kilometer. Jarno Mobach passeerde de meet na 2.50.57 uur. De nummer twee was ook een Nederlander, Nils Eekhoff. Hij finishte op vier seconden. 3 Ramon Janson 4 Robin Provoost 5 Peter van Gorsel Aron Wattel Yordi Nijland 8 Frank den Engelsman 9 MarinusBaas 10Stephande Leeuw Olde Raas - - - - - 12 Bart van den Hemel 13 Morad Bobouh Walcheren Yerseke MZC'11 ZSC'62 Dauwendaele Serooskerke R CS Noad'67 Arnemuiden Rillandia Lewedorpse Boys G roede Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40