O senZup ïland nooit vergeten ZEELAND 9 'Als ambassadeur in Irak was het geen makkelijke tijd. De bommen en granaten vlogen om mijn oren' De PZC online LENTEFOTO'S Twitter Uw reactie Video Hella van der Wijst @HellavdWijst ...of #traploopweek en #rokjesdag samen gaan is voor mij wel de vraag... Voel u veilig en zeker met onze gratis opties op driewielfietsen zelfstandig vitaal Onderdeel van QLBWN Zelfstandig en vitaal leven? 'Het conflict met Armenië over Nagorno-Karabach is nog niet opgelost. Er vinden aan de grens beschietingen plaats' beidzjan. Een land dat dit jaar zijn 25-jarige onafhankelijkheid viert. „Al zal dat niet groots zijn. Het af scheiden van de Sovjet-Unie is ge welddadig verlopen. Het leidde tot een burgeroorlog en een oor log met Armenië over Nagor no-Karabach. Weliswaar is er een staakt-het-vuren, maar het con flict is nog niet opgelost. Aan de grens vinden over-en-weer be schietingen plaats en er vallen nog slachtoffers. Dat tekent Azer beidzjan. Overigens is de rest van het land veilig." Azerbeidzjan ligt strategisch op de grens van Oost-Europa en Azië, tussen grootmachten Rus land en Iran. Er is veel gas en olie dat op sommige plekken al eeu wen uit het gesteente ontsnapt en spontaan ontbrandt. Die eeuwige vlammen zijn tegelijk een symbo lische verwijzing naar de roerige geschiedenis. De betrekkingen met Nederland zijn goed, vertelt Gabriëlse. Nederland is een be langrijke investeerder, al is uit Zeeland nauwelijks belangstel ling. „Ik ben helaas nog geen Zeeuwse bedrijven tegengeko men. Terwijl er mogelijkheden zijn op gebied van water, land bouw, havenontwikkeling en pe trochemische industrie." Gabriëlse woont met zijn vrouw en twee katten middenin de oude stad. „Het lijkt wel een beetje op Middelburg. Mensen kennen elkaar. Azerbeidzjan ont wikkelt zich richting een modern westers land, maar wil onafhanke lijk blijven en houdt afstand tot de Navo en de EU." Het avontuur in Azerbeidzjan duurt voor Gabriëlse niet lang meer. „Van de zomer word ik over geplaatst, zeer waarschijnlijk naar het ministerie. Het is goed om voeling te houden met Neder land. Daarna ben ik zeker in voor iets anders." Aan het eind van het gesprek heeft Gabriëlse nog een opmerke lijk verzoek aan zijn oude klasge noten van de Rijksleerschool. „Tot mijn grote spijt heb ik negen jaar geleden de reünie moeten missen. Ik zat net in Irak, maar had dolgraag iedereen weer eens gezien. Ik roep op om volgend jaar, als we 60 worden, nog een reünie te organiseren. Dan kom ik zeker." DINSDAG 12 APRIL 2016 Bakoe lijkt Middelburg Rusland Nederland Azerbeidzjan De meest gelezen artikelen op www.pzc.nl: 1. Verwoestende brand legt Goes' familiebedrijf in de as (video) 2. Gemeenten boos op minister Plasterk 3. Zeer grote brand in bedrijfspand Goes (video) 4. Martijn de Kok vierde Nederlan der in marathon van Rotterdam 5. Gemeente Goes geeft sportpark Het Schenge vrij (video) Felle lentekleuren, blije dieren en een scherp zonnetje: goede omstandighe den voor een gave foto. En dat is niet onopgemerkt gebleven; de PZC kreeg de mooiste lentefoto's ingestuurd. De vijftien meest sprekende, waaronder deze uit Goes gemaakt door Piet Grim, hebben we op een rijtje gezet. U vindt ze op www.pzc.nl. De hashtag #rokjesdag werd dit weekend en maandag vaak ge bruikt. Maar ook #traploopweek was maandag erg populair. Initia tiefnemer Diabetes Fonds roept op de leukste beelden van de trap- loopweek op te sturen. Hella heeft zo haar bedenkingen bij deze com binatie. Een groep Duitse voetbalsupporters hield een jaar geleden huis in Renes- se. De massale knokpartij was niet te voorkomen, wel zijn de banden met het politieteam op de Zuid-Hol landse eilanden aangehaald. Gringo: „Ik hoor totaal niets van de Burge meester of van de politieleiding. Geen enkele reactie. Wat doen deze richting Openbaar Ministerie. Pre cies. Niets. Hulpverleners gewoon doorgaan." Drs. H zegt: „Gelukkig is alles naar verhouding goed gegaan. De vlam schiet zo in de pan. Daar is geen kruid tegen gewassen. Als zul ke grote groepen het in hun hoofd krijgen dan is het oppassen gebla zen. Hulde, hulde voor alle betrokke nen (portiers, susteams, politie e.d.)." Een dag na de grote brand in Goes zette de gemeente gisteren alles op alles om sportpark Het Schenge weer gebruiksklaar te krijgen. De laatste resten verbrand isolatiemate riaal werden door medewerkers met de hand opgeruimd. Alle spor tactiviteiten zijn weer hervat. Bekijk de video op: www.pzc.nl/video Kijk op www.pzc.nl of (Dpzcredactie O facebook.com/depzc -r ©pzcredactie Een driewielfiets vrijblijvend thuis uitproberen? Vraag onze gratis brochure aan, maak uw keuze en bel onze klantenservice voor een vrijblijvende proefrit in uw eigen straat! GRATIS BROCHURE OF PROEFRIT THUIS? BEL 0800 - 0468 Mobiliteits Mazzel! Zorgeloos op pad met een driewielfiets van senZup. Onze fietsen, met lage instap en comfortabele zitting bieden maximale stabiliteit. Profiteer tot en met 29 april van onze gratis opties. Als dat geen mazzel is! Bel 0800 - 0468 voor een gratis brochure of kijk op onze website www.senzup.nl GRATIS BIJ UW DRIEWIELFIETS: 0 Antilek banden 0 1 jaarpechhulp 0 Kilometerteller Bezoek onze toonzaal: Oosteinde 6, Barendrecht tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl U bent bij ons ook aan het juiste adres voor o.a. inloopdouches, sta-op stoelen, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor meer informatie of de gratis brochure. PZC_wkl5 Rob Gabriëlse, ambassadeur in Azerbeidzjan. foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37