Familie gewurgde vrouw gelooft verdachte niet FZC Rob Gabriëlse, ambassadeur in Azerbeidzjan, is Ze< Colofon 8 ZEELAND 088-0561510 088-0139910 Rob Gabriëlse (Middelburg, 1957) is ambassadeur in het land van 'de eeuwige vlammen', Azerbeidzjan. Vanuit Bakoe draagt hij zijn steentje bij om het land vooruit te helpen. „De roerige geschiedenis tekent het land nog steeds." Niemand van de familie van de vrouw gelooft dat haar partner het echt niet meer weet. De moeder leek gesterkt in haar overtuiging. Blijkbaar zag ze de leugen in zijn ogen, want de reacties op de pu blieke tribune spraken boekdelen. De verdachte zei voor de zoveelste keer het zich niet te kunnen herin neren. Terwijl hij dat in de eerste dagen na de dood van zijn partner wel deed. Toen vertelde hij de poli tie dat hij zijn partner had ge wurgd. Dat hij maar geen werk kon krijgen, depressief was gewor den en zichzelf wilde doden. Maar dat het dan nog slechter zou gaan met zijn zieke vrouw, die MS had. „Daarom heb ik eerst m'n vrouw...", zei hij de dag na zijn aanhouding al tegen de officier van justitie. Hij maakte de zin niet af, maar in combinatie met de eerste woorden die hij in het zie kenhuis zei tegen de politie, was het genoeg. „Het is mijn schuld, ik heb het gedaan." Ook de rechtbank in Middel burg ging er vorig jaar vanuit dat de 56-jarige De V. zijn vrouw om bracht. Hij zou haar hebben ge wurgd in de slaapkamer. Daarna zou hij met een mes in zijn keel, borst en polsen hebben gesneden in de hoop dat hij zou doodbloe den. Dat gebeurde niet. Een alerte broer ging naar de woning, toen hij geen contact kreeg op het mo ment dat de twee niet naar hun traditionele zondagse soep-af spraak kwamen. Hij trof de vrouw dood aan en belde de politie. De Vlissinger zou last hebben van 'pseudo-herinneringen'. Je herinnert je iets, maar die herinnering klopt niet. Voor het gerechtshof ontkende De V. opnieuw. Volgens aanklager Gerard Sta kwam die omslag op het moment dat een deskundige rapporteerde dat De V. mogelijk door bloedverlies 'pseudo-herin- neringen' heeft gemaakt: denken dat je je iets herinnert, maar dat die herinnering niet klopt. Hij zou daardoor een valse bekentenis hebben kunnen afleggen. Advocaat los Wouters gelooft wel in de pseudo-herinnering. Hij gaf aan dat de vrouw mogelijk he lemaal niet door verwurging is omgekomen. Hij vroeg vrijspraak. De rechtbank in Middelburg veroordeelde de man tot tien jaar cel voor doodslag. Dat eiste justi tie nu weer. Uitspraak over twee weken. kiem voor zijn buitenlandcar rière. Want tijdens die studie loopt hij stage in Maleisië waar hij onderzoek doet naar padie. „Landbouw was toen erg gericht op ontwikkelingssamenwerking. Geleidelijk aan is mijn horizon verbreed naar internatonale be trekkingen." Voor Gabriëlse is het dan ook een logische stap om een tweede studie te gaan doen in Leiden: in ternationale betrekkingen/politi cologie. Na afronding van Wage- ningen, het halen van een docto raal in Leiden en een tijdelijke baan aan de Landbouwhoge school, kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Met de blik over de grens gericht, solliciteert Gabriëlse in 1986 bij Buitenland se Zaken. „Mijn buitenlanderva ring in Maleisië was een goede en tree. Daar startte ik met de diplo matieke opleiding, het klasje zo als dat heette. Met dertien ande ren werd ik uitgekozen voor de ambassadeursopleiding." Een vliegende start. Na plaat singen als di plomaat in Tanzania en Rome, krijgt hij in 2007 zijn eerste ambassadeurspost: Irak. „Geen makkelijke tijd. De bom men en granaten vlogen om mijn oren. Je weet niet precies hoe je op een oorlog reageert of wat het is om met oorlogsge weld geconfronteerd te worden. Het bleek dat ik daar bestendig tegen ben." Bagdad is zo extreem dat Bui tenlandse Zaken Gabriëlse na twee jaar 'rust' gunt en hem in Malta plaatst. „Het verschil was onwezenlijk." Hij zit er nog maar net of in buurland Libië breekt een crisis uit. Alle Neder landers moeten worden geëvacu eerd, terwijl de Nederlandse am bassadeur - die de omwenteling in Libië had meegemaakt - was overgeplaatst. Gabriëlse klaart de klus als tijdelijk zaakgelastig de. „Er was euforie in het land. Khadaffi was verdreven. Ik heb er de eerste vrije verkiezingen meegemaakt. Maar het gevoel van optimisme veranderde toen mijn Amerikaanse collega werd neerge schoten." Het is zo mer 2013 als Gabriëlse ver kast naar Ba koe, Azer- Weer even 'thuis', bij praten met alle collega's tijdens de jaarlijkse ambassadeursconferen tie in Den Haag. Met alle plezier maakt Gabriëlse tijd vrij voor een gesprek met de krant. „Ik ben met de PZC groot geworden. Mede door die krant kreeg ik al een bre de blik op de wereld." Tot zijn achttiende beleeft Gabriëlse een 'uitermate gelukki ge jeugd' in Middelburg. „Samen met mijn ouders en twee broers woonde ik eerst aan de Segeers- singel, later in Dauwendaele. Ik kan me nog veel uit die tijd herin neren. We speelden vaak in de 'Samen met mijn ouders en twee broers woonde ik eerst aan de Segeerssingel, later in Dauwendaele' buurt van het kanaal. Iedereen kende elkaar; echt een dorpsge- voel. De familie was hecht, woon de in de buurt en kwam met ver jaardagen bij elkaar. Mijn moeder werkte niet en stond altijd voor ons klaar. Mijn vader was boek houder, eerst bij de meubelmake rij en antiekhandel van mijn grootouders aan de Noord straat, later bij transportbe drijf De Klerk." Na de Rijksleerschool en het atheneum aan de Stedelijke Scholenge meenschap spreidt hij zijn vleugels uit. Op de Landbouwhoge school in Wagenin- gen legt hij de door Pieter van Klinken DEN BOSCH. „Zou je me in mijn ge zicht durven aankijken en zeggen dat je het niet meer weet?" De moeder van de in maart 2013 ge dode vrouw in de Paul Kruger- straat in Vlissingen daagde verdach te R. de V. uit Vlissingen uit, giste ren bij het gerechtshof in Den Bosch. De verdachte durfde het aan en zei dat hij niet meer wist wat er was gebeurd. „Ik weet ge noeg", antwoordde de vrouw. Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? t Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. De oude stad van wel een beetje op 1 door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36