■s® JL Oostbeer straks open en bloot Oversteekplaatsen binnenstad Middelburg •- 6 WALCHEREN Oppositie gemeenteraad Middelburg is boos dat college slechts drie van negen zebrapaden teruglegt op Kaaienroute. Speciaal kastje moet toevoer stroom stoplicht op peil houden Blaas blaast al 65 jaar MIDDELBURG Het ontbreken van zebrapaden in het centrum van Middelburg is niet alleen voor voetgangers gevaarlijk; ook poli tiek blijkt het een lastig te nemen horde. Het leidde gisteravond al thans tot een stevige botsing tus sen de oppositiepartijen in de ge meenteraad en verkeerswethou der Chris Simons. De raad heeft een halfjaar gele den een motie aangenomen over het terugbrengen van de zebrapa den op de Kaaienroute en de wan delroute van het station naar het centrum. Ze liggen er echter nog MIDDELBURG. Pieken en dalen in de elektriciteitsspanning zijn mo gelijk de oorzaak van de veelvuldi ge storingen in de verkeerslichten bij de Schroebrug in Middelburg. Daarom is gisteren een kastje ge plaatst dat de spanning op één ni veau moet houden. Dat meldde wethouder Chris Sim ons gisteravond aan de commis sie ruimte. Mocht ook hiermee het probleem niet zijn opgelost, dan moet verder worden gegra ven naar de oorzaak, zei hij. Let terlijk 'graven' en dan zullen de verkeerslichten enkele dagen op oranje knipperen. De Christenunie heeft er in schrif telijke vragen al op aangedrongen om de verkeerslichten sneller te vervangen. Volgens Simons kan dat op zijn vroegst over negen maanden, vanwege een noodzake lijke aanbestedingsprocedure. Meerdere leveranciers moeten daarop kunnen inschrijven. „Een nieuwe installatie kan er dus pas begin 2017 staan." Stop kalkaanslag! tW www.koppejanallround.nl 06-24500292 steeds niet. Simons wil ook niet al le negen zebrapaden terugleggen, maar drie ervan. „U voert de motie dus niet vol ledig uit", reageerde SP-er Jeroen van Dijen gebeten. Dat, benadruk te hij, doet het toch al geschonden vertrouwen van de oppositie in het college geen goed. Ook LPM, D66 en GroenLinks vielen Simons erop aan. „Er gebeurt niets, tot er iets gebeurt en dan is het te laat", waarschuwde LPM-er Wim Steke- tee. Volgens hem ontstaan regel matig gevaarlijke situaties voor voetgangers. Simons wees op een uitgebreid onderzoek door deskundigen, die vaststellen dat zebrapaden een schijnveiligheid creëren en dat het onverstandig is ze aan te leggen. Maar het college weet dat de raad ze wel wil en kiest daarom voor een compromis. „We leggen ge fundeerd uit waarom we de motie niet geheel naast ons neerleggen", verdedigde Simons zich. Daarop botsten ook oppositie en coalitie met elkaar. WD en CDA, die de motie over de zebra paden wel hebben gesteund, lie ten blijken dat ze dat nu niet meer zouden doen. Zij hadden die namelijk niet beschouwd als een keiharde eis om alle negen over steekplaatsen in ere te herstellen. Wethouder Simons kondigde uiteindelijk aan om versneld met de aanleg van de drie zebrapaden te beginnen. „We moeten een ver- keersbesluit nemen en dat vergt zes weken. Maar we kunnen er desondanks al mee beginnen." »lü Alle grond rondom het bouw werk wordt weggegraven om de staat van het monument goed te kunnen beoordelen. Vandaag wordt de Oostbeer beoordeeld op de hoeveelheid werk die het bouwwerk vergt. Als het hele maal blootligt, worden de muren gereinigd met stoom. „We moeten het ook van bin nen uitgraven. Er is lange tijd ge leden grond in gestort, ook klei, en het is behoorlijk verdicht", zegt Damen. „Ik denk dat de eer dere inventarisatie aan restaura tiewerk voor 95 procent klopt." De kapotte stenen in het met selwerk worden vervangen en de oude ankers van de brug die er gelegen heeft, worden verwij derd. Er komen twee toegangen in de Oostbeer. Aan de zijde van het Westerscheldeverkeerscen- trum komt de ingang, waar stads- Er komen een ingang en een uitgang in de Oostbeer. Gidsen leiden straks publiek door de gang. gidsen straks publiek in leiden. De uitgang komt bij de Punt. De gang wordt voorzien van verlich ting en ventilatie. Na de zomer wordt het buitenterrein inge richt. De provincie Zeeland geeft 344.000 euro voor het restaura tiewerk, Vlissingen betaalt ander halve ton. De gemeente en Vesting Vlis singen zoeken donateurs voor de bebording. In de regio Mijn dorp, mijn stad DOMBURG Lange Noordstraat Schuttershof, 62,19.30 uur - Le- 13.30-17.00 uur - zing theoloog Cees Soos voor senioren den Heyer over het thema 'Is er één koudekerke waarheid?'; Zeeuw- De Klimop, Kerk- se concertzaal, Ver straat 2,20.00 uur - werijstraat 14,20.00 Thema-avond Pro- uur - Concert Ne- testantse Gemeente derlands Studenten over 'Geloof en Be- Kamerorkest; Stad- perking' m.m.v. An- schouwburg Middel- neloes Steglich en burg, Molenwater andere ervaringsdes- 99,20.00 uur - kundigen Theatershow van Si- mone Kleinsma Leger des Heils, ZENC, 10.15-12.15 uur - Schrijfcafé voor vrouwen met als thema 'Co-crea- tie'; Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7,14.00 uur - Leescafé, schrijven voor Amnesty Inter national; Brede School Palet, 14.30 uur - Informatiebij eenkomst 'Waarom kies ik wel of niet voor reanimatie'; De Halve Maan, 14.00-16.30 uur - Koersbal Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; Oranje plein 2,19.30 uur - Geloofsopbouwen- de bijeenkomst door Aglow Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Se niorenvolleybal voor mannen Jan van Goyenlaan 12,10.00-17.00 uur - Expositie 'Laat de liefde regeren' van Marjon Mijnsber- gen; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym; Vereni gingsgebouw Ons Plekje, 19.30-22.00 uur - Bijeenkomst voor vrijwilligers die mensen bezoe ken die te maken hebben met verlies van gezondheid, werk, relatie of ver lies door overlijden Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor se nioren met o.a. koersbal Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten Politieke botsing over zebrapaden door Maurits Sep door Maurits Sep Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de GRATIS montage actie! ■■-ira' 1 Impressie van de Oostbeer aan de Commandoweg na restauratie. foto Gemeente Vlissingen door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De Oostbeer komt binnenkort helemaal open en bloot te liggen. Voor de bouwvak, eind juli is de Oostbeer toeganke lijk voor publiek, stelt projectlei der Erik Damen. Bouwbedrijf Jo- ziasse restaureert het verdedi gingswerk aan de Commandoweg uit 1810. VEERE Kinderkunstwork- shop in museum In Museum Veere kunnen kinderen tij dens de Kinderkunst- week een vis maken met troep uit de zee. De speciale kinder workshop wordt ge geven op 13 en 16 april in de Schotse Huizen. Kinderen kunnen hun eigen vissen- kunst maken op- woensdag 13 april om 14.00 uur en za terdag 16 april om 11.00 uur. MIDDELBURG Klassiek concert in Middelburg Scholengemeen schap Nehalennia en University College Roosevelt uit Middel burg houden vrijdag de zesde editie van Klaterend Klassiek. Het voorjaarsconcert vol klassieke muziek van leerlingen en stu denten van beide in stituten begint om 19.30 uur in de Bur gerzaal van het voor malige stadhuis van Middelburg. Kaartjes kosten 3 euro. OOST-SOUBURG Toneelvereniging Souburg speelt 'Wat een invasie' Toneelvereniging Sou- burgs Toneel En Ca baret (STEC) brengt zaterdag het stuk 'Wat een invasie' ten tonele. Het stuk gaat over Casey Delevan, een reclameontwerp ster die in een appar tement in New York woont. De voorstelling vindt plaats in zaal De Zwaan in Oost-Sou burg en begint om 20.00 uur. ZOUTELANDE. Muziekvereniging Luctor et Emergo in Zoutelande eerde gisteren muzikant Simon Blaas (76) uit Meliskerke. Blaas is al 65 jaar, sinds zijn elfde, muzikant: hij begon op de bugel, speelde daarna eufonium en eindigde op de bes-bas, het grootste muziekinstrument van de fanfare. Tijdens de repetitie overhandigde voorzitter Jos Wisse de verraste bassist een certificaat en roemde hij hem om zijn inzet. foto Lex de Meester MIDDELBURG Zwin 1,10.00-12.00 uur - Crea Café; OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE OORKONDE KNMQ»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34