NL-Alert Eis drie jaar cel voor gooien van brandbom naar huis ex maaskant Sportpark Het Schenge en speelterreinen schoon \m 4 ZEELAND Maakt er meer vakantie van. jk 112-nieuws Tweetal gepakt na inbraakpoging In Hoek zijn zondagavond twee 26-jarige mannen aange houden omdat ze verdacht worden van poging tot in braak in een camper. De politie werd rond 22.15 uur gebeld over een verdachte situatie aan de Koudepolder- straat. Twee mannen zouden hebben geprobeerd om in te breken in een geparkeerde camper. Omwonenden had den een man aangehouden en een andere man was weg gerend. Agenten konden hem op het fietspad van de Hoofd weg aanhouden. De woon plaats van beide mannen is nog onbekend. Duo vast voor mishandeling Een 18-jarige vrouw en een 34-jarige man uit Terneuzen zijn zondagnacht aangehou den nadat ze twee vrouwen in diezelfde stad hadden mis handeld. De man had ook ge dreigd met een mes. Het duo had in de buurt van de Steen bergenlaan twee vrouwen ge slagen. In de Bernhardstraat werden de daders aangehou den. De man had het mes nog bij zich. Dit is in beslag geno men. De twee zijn voor vast gezet in Torentijd. 400 euro boete voor agressief gedrag Een 31-jarige inwoner van het Bel gische Eeklo is zondagavond aan gehouden wegens agressief ge drag in het zwembad aan de Stu- vesande in Terneuzen. Hij zou een medewerkster hebben be spuugd en hardhandig aangepakt. Ook had de man een glas bier over haar heen gegooid en haar hardhandig vastgepakt. De mede werkster deed aangifte van het voorval, waarna de man werd aan gehouden en kon worden ver hoord. Hij kreeg een boete van 400 euro. Rond 22.00 uur mocht hij het bureau verlaten. Straatroof nog altijd in onderzoek De politie is nog steeds op zoek naar informatie over een bero ving die plaatsvond op 9 septem ber in Terneuzen. Een 51-jarige vrouw liep die avond rond 22.00 uur van de markt in de richting van de Spuistraat. In de Walstraat probeerde een onbekende man haar tas te stelen. De man vlucht te zonder tas weg. De inwoonster uit Terneuzen raakte licht ge wond. De dader is een blanke man en ongeveer 175 tot 180 centimeter lang. Hij had een witte gewatteer de jas aan. Uit het onderzoek blijkt dat een groepje jongeren de straatroof hebben gezien. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844. KvarnerRivièra-Opatija/Lovran Gezellig Beieren 4 Dolomieten, Zuid-Tirol Gardameer Flirsch am Arlberg maaskantreizen.nl Zowel sportpark Het Schenge als de diverse speelterreinen in Goes-Noord waren gisteren rond het middaguur weer te ge bruiken. Het Schenge werd gis teren aan het begin van de mid dag vrijgegeven. Wel adviseert de gemeente om bij de vereni gingen die van het sportpark ge bruikmaken na te vragen of trainingen en wedstrijden al doorgaan. Vooral bij de tennisvereni ging is dat van belang. Volgens een woordvoerder van de ge meente zijn enkele tennisba nen lastig schoon te maken. „Vaak wordt er bij dit soort klussen een bladblazer ge bruikt. Maar bij sommige ten nisbanen beschadig je daar de baan mee. Daarom moet alles met de hand verwijderd worden." Het Schenge was tijde lijk gesloten omdat mate riaal, dat zondagochtend vrijkwam bij de grote brand aan de Puyeweg, op het terrein terecht was geko men. Het opruimen van de brandresten, dat zondag al was begonnen, was gisteren rond het middaguur voltooid. Speelterreinen in de wijk Goes-Noord waren eerder schoongemaakt en vrijgegeven. Het laatste speelterrein was in de loop van gisterochtend al schoon. De gemeentereiniging is met extra veegwagens de wijk ingegaan. De komende dagen zal ook het (vervuilde) gras ge maaid worden. Dat stond al op het programma, maar is door de brand nu een aantal dagen naar voren gehaald. De brand legde zondag het hele bedrijf van Gebr. Weststra te in de as. Daarbij gingen vele landbouwmachines verloren. Bij de brand raakte niemand ge wond, maar de schade loopt in de miljoenen. GOES. Nog geen veertig minuten na het ontdekken van de brand bij Gebr. Weststrate piepten en trilden zondagochtend duizen den smartphones in Goes en om geving. Een noodmelding van NL-Alert. De boodschap was dui delijk: sluit ramen, deuren en ven- tilatieroosters. De Veiligheidsregio Zeeland be sloot het alarmmiddel van de overheid, dat sinds eind 2012 in ge bruik is, in te zetten vanwege de immense rookwolk die over met name Goes-Noord trok. „NL-Alert is dan een goede manier om een complete wijk snel te informe ren", zegt woordvoerster Mirja Vis. „De alarmsirenes vonden we De man wordt ervan verdacht dat hij mei vorige jaar een brand bom tegen hun woning gooide. Van der B. ontkent en stelt dat hij die dag thuis in Sint Maartens dijk was. Maar officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk wees er op dat niemand dat kan bevesti gen, terwijl een vriend heeft ver klaard dat hij die avond de ver dachte naar Poortvliet heeft gere den, dat hij toen iets bij zich had dat naar benzine rook. Ook moest hij hem in de buurt van die woning afzetten. Kort daarna zag hij vuur. Van der B. zou kwaad op zijn ex zijn omdat ze de relatie had beëindigd. Hij had haar ook heel veel WhatsAppjes gestuurd waar in hij met van alles dreigde. On der meer het in de fik steken van hun woning. De rechtbank hield hem voor dat ze een schadever goeding eisen. En dat als hij wei gert te betalen justitie manieren heeft om toch aan het geld te ko men. Suijkerbuijk vindt ook dat de man een celstraf van drie jaar moet krijgen. Niet alleen voor het gooien van de brandbom. Ook omdat hij wordt verdacht van het runnen van een hennep kwekerij. Volgens de verdachte had hij niets met de kwekerij te maken maar was hij de katvanger zodat de echte kwekers buiten schot blijven. Uitspraak 25 april. ,.v HOEK TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 29 april, 16,30 mei, 13,27 juni, 25 juli e.a. 6 dagen vanaf 349 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Regensburg, Passau, Zuid-Bohemen Cesky Krumlov! Verblijf in Rimbach op basis van halt-pension. Vertrek: 16 mei, 13 juni, 25 juli, 8 aug., 12sept.,10okt. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 19 mei, 9,23 juni, 14,28 juli, 25 aug. e.a. 7 dagen vanaf 359 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal en Neuschwanstein. Verblijf in goed middenklasse hotel o.b.v. half-pension. Vertrek: 15,29 mei, 5,19 juni, 3,24,31 juli, 7,21 aug. e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sc-R excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Goes-Noord haalt door Willem Adriaansens GOES. Het opruimen van de res ten van de brand van afgelopen zondag in Goes vordert gestaag. Alleen op het terrein van het door de brand verwoeste Gebr. Weststrate moet het schoonma ken nog beginnen. Daar wordt eerst nog onderzoek gedaan. De noodmelding van NL-Alert over de brand van zondag in Goes. Op het terrein van Gebr. Weststrate door Emile Calon MIDDELBURG. Zij krijgen niets, nog geen euro, zo zei gisteren T. van der B. (21) tegen de Middel burgse rechters. Hij doelde op zijn ex en haar moeder die in Poort vliet wonen. Zij eisen dat de inwo ner van Sint Maartensdijk hen 3679 euro schadevergoeding be taalt omdat hij hen ernstig zou hebben bedreigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32