TO0S Uitspraken hoogleraar grieven UCR-collega's Vergeet Walcheren niet bij ontsluiting Sloeweg' Eendenduik Trump-regio 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl ledereen moet zich verplicht aanmelden bij NL-Alert. Uw Mening EENS ONEENS nationale tbaploopweek Vervanging sluisdeuren Wie leest het best voor Lezing over Roosevelt SSSSS paul kusters dinsdag Ernst Jan Rozendaal Eerst werd ik kwaad. In het dagblad Trouw las ik afgelopen weekend dat 'electoraal geograaf losse de Voogd de krimpgebieden in Nederland beti telt als Trump-regio's. Hij had het stemgedrag tijdens het referen dum over de Oekraïne in kaart ge bracht en volgens hem tellen krimpgebieden veel laagopgeleide kiezers die graag tégen stemmen. Net als de aanhangers van de Amerikaanse presidentskandi daat Donald Trump hebben ze Daar worden de Zeeuws-Vlamingen weer eens in de hoek gezet, gromde ik een hekel aan de politieke elite. Tsjongejonge, daar worden de Zeeuws-Vlamingen weer eens in de hoek gezet, gromde ik. Maar toen dacht ik er nog eens goed over na. En zag ik allerlei mo gelijkheden. Toen hij zich driekwartjaar gele den nomineerde, leek Trump vol strekt kansloos. Inmiddels gaat hij ruim op kop bij de Republikei nen en aangezien de Democrati sche kanshebber Hillary Clinton ook niet echt geliefd is, zie ik het zomaar gebeuren dat de knotsgek ke multimiljardair in november het Witte Huis verovert. Daar moet Zeeuws-Vlaanderen op anticiperen. Vat de term Trump-regio niet op als een dis kwalificatie, maar adopteer 'm als een geuzennaam. De man bulkt van het geld. Straks dingt ieder een naar zijn gunsten, je kunt maar beter de eerste zijn. Wat te denken van een prijs naar analogie van de Four Freedoms Awards, elke twee jaar uit te rei ken in Terneuzen? Zoals Franklin Delano Roosevelt vijfenzeventig jaar geleden zijn vier vrijheden formuleerde, zo heeft Donald John Trump het afgelopen jaar met gemak vier enorme stommi teiten gedebiteerd. Medailles voor vrouwonvriendelijkheid, vreem delingenhaat, de vindingrijkste belediging en de brutaalste leu gen, daarvoor zijn tegenwoordig genoeg kandidaten te vinden, in binnen- en buitenland. De pers zal er van smullen, GeenStijl voor op. Dé manier om Zeeuws-Vlaan deren op de kaart te zetten. Gokken op tv moet kunnen. 226 reacties toosenhenk.nl D met D>E STICHTIN® NATIONALE TRAPLOOPWEEK. WE ZITTEN VAST IN ONZE LIFT, In verband met de (tijdelij ke) vervanging van een sluisdeur bij Hansweert zal de scheepvaart van 11 april tot 23 april hinder on dervinden. Op 14 april wordt de sluisdeur door Rijkswaterstaat vervangen. Deze gaat voor groot onder houd naar Moerdijk. Het kost één dag om de sluis deur te verwijderen en een vervangend exemplaar te rug te plaatsen. Vervolgens is enkele dagen nodig om de deur volledig aan te slui ten. Bij de Krammerslui zen wordt enkele dagen la ter een deur vervangen. De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is aanstaande zaterdag decor van de ge combineerde provinciale fi nale voorlezen met acht ba sisschoolleerlingen en drie studenten. Zij strijden om de titels 'Provinciale voor- leeskampioen 2016'. De fi nale begint om 13.30 uur. De student-voorleeskam- pioen gaat 19 mei naar Am sterdam voor de landelijke finale. De kampioen uit groep 7/8 gaat 25 mei naar Amstelveen. Professor Dean Kotlowski, historicus aan de Salisbury University in de VS geeft donderdag een lezing over het beeld van voormalig president van Amerika Franklin D. Roosevelt in film en televisieprogram ma's. Kotlowski is in Mid delburg op uitnodiging van het Roosevelt Study Center. Locatie: filmzaal Abdij in Middelburg. Aan vang 16.00 uur. Aanmel den via rsc@zeeland.nl. Mensen MIDDELBURG. Docenten van het University College Roosevelt (UCR) in Middelburg zijn boos over het optreden van hun colle ga Arjan van Dixhoorn als voor zitter van het burgercomité EU. In NRC Handelsblad noemde hij GeenStijl 'het beste journalistie ke medium van Nederland', zei hij dat de annexatie van de Krim door Rusland niet heeft plaatsge vonden en vergelijkt hij voorzit ter Juncker van de Europese Unie met Poetin. Het was ook Van Dixhoorn die over het refe rendum zei: „Oekraïne kan ons natuurlijk niets schelen." Om die reden overweegt advocaat Ge rard Spong aangifte te doen, want het referendum van vorige week zou dan onder valse voor- wendselen zijn georganiseerd. Meerdere docenten van UCR hebben tegenover Van Dixhoorn hun ongenoegen geuit. Ze vin den dat hij tegen de geest van UCR in gaat. Dean Barbara Oomen zegt 'persoonlijk echt moeite te hebben' met zijn uit spraken maar vindt het geen re den hem op het matje te roepen. „Het is voorstelbaar dat een snel le verbinding met Gent gunstige effecten heeft op het vestigings klimaat", zegt LPM-fractievoor- zitter Piet Kraan. „En dan moe ten Goes en Walcheren gelijke lijk bedeeld worden." De provincie kiest in juli uit zes varianten een nieuw verkeersplein voor de kruising Sloeweg/Bernhardweg bij Vlis- singen-Oost. Met Borsele en Goes wordt wel overlegd omdat de wegen op hun grondgebied liggen, maar met de Walcherse gemeenten niet. De LPM vraagt B en W van Middelburg om sa men met Veere en Vlissingen aan te dringen op een variant die 'ook Walcheren optimaal voor deel biedt'. Wethouder Chris Simons van Middelburg zal het zijn collega's vragen, maar heeft zelf niet de behoefte rechtstreeks aan tafel te zitten over de variant keuze. „Een afspraak met de ge deputeerde is zo gemaakt." De doorstroming en veilig heid zijn gezien de verkeersdruk in de spits in de huidige situatie met verkeerslichten voor Walche ren 'acceptabel', vindt Simons. „Maar als de keuze valt op va riant A of B, dan is dat voor de lange termijn onvoldoende en dus onaanvaardbaar. De signalen zijn er echter niet naar dat voor de slechtste varianten gekozen zal worden, dus ik maak me niet te veel zorgen." Bovendien, waar schuwt Simons: „Als wij eisen stellen, moeten we ook betalen. Die afweging speelt ook een rol." Hij stond op de hand rem, zeker weten." Hij wil niet met zijn naam in de krant. De Terneuzenaar zag gistermiddag zijn blauwe, dertig jaar oude be steleend het talud van de Terneu- zense Westbuitenhaven afrollen, richting het water. „Ik zag 'm gaan, ik probeerde er nog achter aan te rennen maar ja... Mis schien maar beter ook, anders was ik mee naar beneden ge gaan." Vlak voor het water kwam de auto tot stilstand op de grote stenen. De eend is inmid dels weer op de kant getrokken. De neus is flink ontzet door de duik op de stenen. „Nee, herstel len zal wel niet meer gaan. Echt zonde, ik was net klaar met de restauratie. Echt zonde..." HANSWEERT MIDDELBURG MIDDELBURG BROUWERSDAM Oproep: maak een poster voor CAS4kids Delta daagt Zeeuwse leerlin gen uit groep 8 uit om een festivalposter te maken voor CAS4kids. Dit evene ment vindt plaats, vooraf gaand aan Concert at Sea. Tijdens CAS4kids treden Yes-R en Cers Pardoel op. Winnaars van de actie van Delta mogen met de hele klas naar CAS4kids. Kijk op www.delta.nl/ CAS4kids. door Ernst Jan Rozendaal Arjan van Dixhoorn Zeeland 2 en 3: Commen taar; 'Als Barbara heb ik er moeite mee, als dean niet' door Maurits Sep MIDDELBURG. Soepel van Goes naar Gent, is het streven van de provincie bij de keuze voor een nieuwe ontsluiting van de Sloe weg naar de Westerscheldetun- nel. Maar, vraagt de Lokale Partij Middelburg zich af, hoe zit het dan met Walcheren? De eend kwam met zijn neus op de stenen tot stilstand. De eigenaar zit er ontmoedigd bij. foto Chris Piatteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2