Artiestenmanager van Linda de Mol en Yolanthe schrijft nieuw boek 24 CULTUUR SHOW Xenia Kasper is 24 uur per dag bereikbaar voor haar klanten. Toch vindt ze tijd om te schrijven. De telefoon van Xenia Kasper staat altijd aan. Tijdens dit inter view staat het ge luid uit, maar op het schermpje verschijnen voort durend berichten en binnenko mende gesprekjes. Het is de dag dat Linda de Mol als getuige moet verschijnen tijdens een verhoor in de rechtszaak die een kandidaat van Miljoenenjacht aanspande. „Voor de mensen voor wie ik werk wel. ]e kunt niet zeggen: los het maar even zelf op. Als arties tenmanager heb je een 24/7-job, er kan altijd iets gebeuren." „Schrijven vind ik ontzettend leuk, op een goede dag schrijf ik zo tien pagina's. Over Alecto heb ik vier maanden gedaan. Ik weet van tevoren ongeveer waar ik heen wil en wie de dader is; daar tussen ontwikkelt zich veel ter wijl ik schrijf. Het moest een span nende, lekker weg te lezen thriller worden waarin de moord op een bekende zanger wordt opgelost." „Vorige week heb ik interviewvra gen voor mezelf bedacht en die be antwoord. Wat is het verhaal, waarom moet je Alecto lezen, wat betekent de titel? Alecto is trou wens een van de furiën in de Griekse mythologie. Haar taak is mensen straffen die schade heb ben toegebracht aan anderen." „Een avontuur. In principe doe ik alles zelf, met hulp van een redac teur die ik ken van de uitgeverij die mijn boeken voorheen uitgaf. Zij kent mijn valkuilen. Pr kan ik zelf doen, ik kan de vertaling con troleren - ik schrijf in het Duits - maar ik heb toch een corrector no dig." „Ja. Een eerste boek had ik niet meteen zelf durven uitgeven, maar nu heb ik al een beetje naam gemaakt. Al mag het nog minder om mij gaan; ik wil geen BN'er worden. Ik zou het fijn vinden als mensen mijn boeken lezen omdat ze mijn verhalen leuk vinden, niet omdat ik de 'manager van' ben. Al was dat ook mijn mazzel; zonder die naam had ik het nooit voor el kaar gekregen mijn eerste boek in de winkel te krijgen." Een korte pauze: Paul de Leeuw loopt toevallig langs en wordt vriendelijk begroet. Daarna: „Mijn boeken spelen zich nu vooral af in 'Ik vind het fijn dingen voor elkaar te krijgen waarvan ik aanvankelijk denk: ik weet niet of dit me gaat lukken' de mediawereld, omdat ik die we reld ken. Ik zou graag een politie ke thriller schrijven, maar dan moet je de ins en outs van Den Haag kennen. Daar zou ik me dan vol in moeten storten. Dat gaat niet gebeuren. Ik heb een baan." „Ik doe het ernaast; mijn hoofd taak bepaalt wanneer ik tijd heb om te schrijven. En het is een leuk, maar eenzaam bestaan. Ik vind het fijn om dingen voor el kaar te krijgen waarvan ik aanvan kelijk denk: ik weet niet of dit me gaat lukken. Als ik een verschrik kelijk ingewikkelde planning zie, denk ik: let's kick some ass." „Dat zat er altijd in, ja. Als vrien dinnen vroeger liefdesverdriet hadden, kon ik daar heel analy tisch mee omgaan. Dat moet je na tuurlijk nooit doen, je moet knik ken en voor de zoveelste keer naar hetzelfde verhaal luisteren. Maar ik zei dan: goed, dit is het pro bleem en zo moet je het aanpak ken. Op dat gebied ben ik manne lijk, denk ik." „Eigenlijk niet. Ik wil vooral effi ciënt zijn. Als je me belt en vraagt of Linda ergens aan kan meewer ken en ik zeg nee, moet je me niet vragen of je me daar alsnog over mag mailen. Je hebt je antwoord toch al? Door dat soort uitspraken zijn mensen bang voor me, noe men ze me een Duitse herder of vinden ze me een takkewijf. Pri ma. Als ik wilde dat iedereen me aardig vond, had ik deze baan niet gehad." „De reden dat ik maar een paar mensen vertegenwoordig, is dat ik alles zelf doe: ik heb geen stagiairs of assistenten. Ik heb vaker nee ge zegd tegen een BN'er. Ik zeg niet wie, maar het was iemand die er om bekendstond te laat te komen. Dat vind ik onbeleefd en respect loos. Ik vind het belangrijk dat er een klik is en dat we op dezelfde manier werken, want mijn werk is een groot deel van mijn leven. Ik heb een kantoor aan huis, kook met mijn telefoon binnen handbe reik en mijn klanten mogen me 's nachts bellen." „Ja, over echtparen die elkaar al heel lang kennen. Ik ben nu dertig jaar met mijn man samen. Dan weet je alles van elkaar, maar er verandert veel als de kinderen uit vliegen en je weer met z'n tweeën bent. Een interessant thema." Alecto van Xenia Kasper (18,99 euro, FC Klap). Xenia Kasper (midden) presenteerde haar thriller 'Alecto' in het bijzijn van Bridget Maasland (links) en Linda de Mol. foto Daniel Kroll 'Mensen vinden me een takkewijf door Kim van der Meule Bent u altijd bereikbaar? Toch heeft u tijd gevonden om zeven boeken in negen jaar tijd te schrij ven. Hoe? Voorbereiding is alles, vindt u. Hoe bereidt u zich voor op een inter view? Het is het eerste boek dat u in eigen beheer uitgeeft. Een vloek of zegen? De touwtjes in handen hebben past bij u. Schrijven is voor u geen baan? Was u altijd al zo oplossingsgericht? Vindt u het begrijpelijk dat u de repu tatie hebt streng te zijn? U vertegenwoordigt maar vier BN' ers. Zegt u vaak nee tegen manage- mentverzoeken? Staat er alweer een nieuw boek op de planning?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24