Via lasertherapie in Reusel naar winst in De Hel SPORT 19 Na het missen van de vijfde kei denkt heel Vlaanderen dat hun Tom Boonen ook in 2017 nog op de fiets zit. Hoe spoel je een tweede plaats in Parijs-Roubaix door? Door te rela tiveren. Je zege ningen te tellen. En te koesteren wat er te koeste ren valt. In het geval van Tom Boo nen (35) twee kerngezonde twee lingdochters. Met Jacqueline - maar het had ook Valentine kun nen zijn - plaatste de Belg giste ren een selfie op de populaire foto website Instagram (16.500 likes en bijna 600 reacties). Boonen die met een melancho lische blik in de camera staart. Zijn dochtertje op schoot met een fles melk in haar handjes en een slabbetje om. De begeleidende tekst? „Eerste of tweede, het leven gaat door. #love #twins." Liefde en oorlog Liefde en de tweeling, na een dag van oorlog op de fiets. Oorlog met een dramatisch einde. Op nog geen halve fietslengte greep Boo nen op het Vélodrome van Rou- baix naast zijn zo gewenste vijfde kei, waarmee hij recordhouder zou zijn geworden. Het was het ultieme afscheids saluut geweest. Dus sloeg heel Bel gië zondagavond na die kloterige tweede plaats achter Mathew Hay- man meteen aan het speculeren of Boonen er wellicht nóg een sei zoen aan vastplakt. Direct na de race vroeg hij zelf om bedenktijd. „Ik heb nu een weekje vrij en dan ga ik rustig na denken, maar ik zie nu niet goed in waarom ik zou moeten stop pen", gaf Boonen wielerminnend Vlaanderen alvast wat hoop. „Mis schien is deze tweede plek juist wel mooi. Dat geeft motivatie." Poll De populaire website Sporza.be waagde er meteen maar een poll aan. Drie antwoordopties kreeg de bezoeker mee. 'Ja, er moet nog een jaartje bij', 'Ja, en langer mag ook' of'Nee, het is goed geweest'. U begrijpt dat na krap 14.000 stemmen de twee ja-varianten om de winst vochten met ruim 41 en 43 procent. 'Als Tom Boonen erin gelooft, kan hij altijd nog een extra tandje bijzetten' „Gaat hij volgend jaar door, dan zal Tom weer goed zijn in 'Rou- baix'", gelooft landgenoot Sep Van marcke, die namens Lotto-Jumbo zondag vierde werd. „In de vorige koersen kwam hij steeds tekort, maar ik heb altijd gezegd dat Boo nen in Parijs-Roubaix mee zou 'Dit is nog helemaal het moment niet om te stoppen. Kijk toch hoe Tom zondag rondreed' doen om de prijzen. Niet dat ieder een mij geloofde, maar die koers ligt hem zo goed. En als Tom erin gelooft, kan hij nog een extra tand je bijzetten." Geen dag te vroeg Teammanager Patrick Lefevere van Etixx wenste niet te specule ren over de toekomst van zijn kop man. „Maar ik stel wel vast dat het fysiek en mentaal nog niet op is bij Tom. In de Vlaamse klassie kers, toen het snel ging op de klimmetjes, moest hij nog passen. Nu stond hij er, precies op tijd. Geen dag te vroeg, geen dag te laat. En mannen die in Parijs- Roubaix vooraan rijden, die kun nen tot hun 40ste mee." Zelf vertrok Boonen gisteren op een mini-vakantie van vier da gen, om zich te beraden over 2017. Onbereikbaar voor de media, dus belde Het Laatste Nieuws met va der André, die klare taal sprak. „Dit is nog helemaal het moment niet om te stoppen. Kijk toch hoe Tom zondag nog rondreed. Mocht hij straks weer een winter hebben zonder fysieke malheur (afgelo pen winter revalideerde Boonen lang na een val in Abu Dhabi, red.) dan speelt-ie straks niet al leen mee in 'Roubaix', maar dan doet Tom ook in de E3 Prijs en de Ronde van Vlaanderen weer mee voor de zege", aldus Boonen se nior. „Fysiek is mijn zoon nog lang niet uitgeknepen." In de Omloop het Nieuwsblad brak de renner van Orica op 27 fe bruari zijn elleboog. „Normaal ge zien staat daar toch wel acht a tien weken herstel voor, voordat een renner überhaupt weer op de fiets kan klimmen. Laat staan Pa rijs-Roubaix rijden", weet Bart Da- men, als sportfysiotherapeut werk zaam bij Fractury. „Dinsdag 15 maart is Mathew voor het eerst bij ons langs geweest en meteen zei hij dat 'Roubaix' zijn doel was", herinnert Damen zich nog. Nog diezelfde week onderging de voormalig Rabobank-renner vier sessies, gericht op versnelde botaanmaak en het regenererend vermogen van het lichaam. „Tweeënhalf uur zijn we met hem bezig geweest. Met magnetic field therapie, ultrasound therapie en lasertherapie." Vier dagen na de laatste behan deling kreeg Hayman na het ma ken van röntgenfoto's al groen licht om weer op de weg te trai nen. Door alle Vlaamse klassie kers kon een streep, maar op 2 april, amper vijf weken na de breuk in de Omloop, bleek 'Rou- 'Voor een elleboogbreuk staat normaal gezien acht a tien weken herstel, voordat j'e weer op de fiets kan klimmen' baix' na een geslaagde rentree in de GP Miguel Indurain zowaar weer een realistisch doel. Damen: „Al die weken heeft Mathew via berichtjes steeds contact met ons gehouden over zijn herstel." Zelfs nog op de avond voor de koers. Parijs-Roubaix bekeek Damen zondag zelf glimmend van trots op een groot scherm bij zijn Bra bantse fietsclub. „Het is natuurlijk prachtig dat wij een beetje aan Ma thews overwinning mee hebben kunnen helpen. En ja, zijn succes voelt ook wel een beetje als onze zege." Eerder lapten ze in Reusel de geblesseerde Spaanse motorcou reur Jorge Prado weer rap op. Maar nu is er die kei van Hayman als topreclame voor het vorig jaar gestarte Fractury, in samenwer king met de Britse arts Brian Simpson het enige bedrijf in Ne derland dat zich specialiseert in versneld botherstel. Damen: „Of we die kei nu op ons kantoor ver wachten? Haha, nee, hoor. We gunnen het Mathew van harte." DINSDAG 12 APRIL 2016 Boonen nog niet uitgeknepen door Arjan Schouten en Daan Hakkenberg Tom Boonen overdenkt Parijs-Roubaix voor hij als nummer twee op het podium plaats moet nemen. De vraag is of hij volgend jaar ook weer van de partij zal zijn in de kasseienklassieker. foto Belga Sep Vanmarcke concurrent André Boonen vader door Arjan Schouten REUSEL. Vond u de overwinning van de 37-jarige Mathew Hayman in Parijs-Roubaix ook zo bijzonder? Het verhaal achter zijn zege blijkt nog gekker. Normaal gesproken had de geboren Australiër de Hel van het Noorden vanwege een elle boogbreuk niet kunnen rijden. Frac- tury, een speciale kliniek in het Bra bantse Reusel gericht op snel en optimaal botherstel, stoomde Hay man met hulp van lasertherapie klaar voor zijn lievelingsrace. Mathew Hayman herstelde snel van een elleboogbreuk, foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19