i L k Alles valt op plek voor jonge vader Patrick Pearson wijt verlies in Swim Cup aan niet opgevolgd plan Patrick Pearson verwacht meer van Ranomi Kromowidjojo in aanloop naar Rio de Janeiro. 18 SPORT Nederlandse fan kan in Rio op meer zwemkaartjes rekenen Crootscholten hoofd jeugd Feyenoord Fontijn mist kans op Rio - WwmÊêïM Ranomi Kromowidjojo was tevre den, haar coach was tevreden. Patrick Pear son zag nog wel ruim te voor verbetering. Na het keerpunt gaf de 25-jarige topzwem- ster te veel gas waar door ze op de laatste vijftien meter tekort kwam. „Een 53,0 moet op dit moment haalbaar zijn", stelde Pearson. Een dag later in de finale van de 100 me ter vrije een nieuwe ronde met nieuwe kansen. Maar Kromowidjojo kon haar prima prestatie geen vervolg geven. Een teleurstellende 53,55 was het resul taat. Kromo leek niet optimaal her steld van haar krachtsinspannin gen in de halve finale. Toch baart dat Pearson geen zorgen, liet hij gisteren weten vanaf zijn vakantie adres. „Natuurlijk moet Ranomi nóg fitter worden, maar twee da gen achter elkaar maximaal gaan, kan ze echt wel aan." Pearson wijt de tegenvallende finalerace meer aan de slechte uit voering van het plan. „Ik had haar de opdracht meegeven om in de tweede vijftig meter opbouwend te zwemmen. Maar nu ging ze juist veel te langzaam van start. Waarschijnlijk dacht ze te veel na." Wat ook niet mee zat: kort voor de fina le scheurde Kromo widjojo uit haar nieu we zwempak, waar door ze het met een ouder - langzamer pak - moest doen. Nie mand wilde dat ech ter als excuus opvoe ren. ATPI Sports Events, de reisorganisator die de olympische kaart verkoop voor de Ne derlandse markt re gelt, biedt vanaf tien uur vanochtend op haar webshop nieu we toegangskaarten voor de Spelen in Rio aan. Volgens het be drijf zijn er in vergelij king met de vorige edities meer kaarten voor de populaire sporten als atletiek, turnen en zwemmen beschikbaar. „Door omstandigheden daar verloopt de kaartverkoop in Brazi lië zelf trager dan ver wacht", aldus mana ger sport Dennis Ho- genboom. „Dat bood ons de mogelijkheid om meer en vooral betere tickets te ver krijgen voor de Ne derlandse fans." ATPI verwacht dat er deze zomer tussen de 3500 en 4000 Neder landers aanwezig zul len zijn bij de Spelen. Dennis Hogenboom: „Nederland staat be kend om zijn enthou siasme voor de Olym pische Spelen. We staan al jaren in de top-10 van landen met de meeste sup porters. Dat zal nu niet anders zijn." Zoon Zachariah kwam op 30 maart ter wereld, Willett reisde toch af naar Augusta en won to taal onverwachts zijn eerste major uit zijn carrière. Helemaal be duusd van zijn prestatie kreeg Willett na afloop het felbegeerde groene jasje om zijn schouders. Hij nam ook een cheque van 1,8 miljoen dollar in ontvangst. De kersverse vader speelde on bevangen en liet zich in de slot- ronde niet gek maken. Het zag er lange tijd niet naar uit dat hij om de overwinning zou spelen. Titel verdediger Jordan Spieth (22) had halverwege zijn laatste ronde maar liefst vijf slagen voorsprong op Willett, de nummer twee van dat moment. Spieth leidde met -7 maar zag zijn marge binnen drie g holes verdampen. Opeens leidde Willett. De man die begin dit jaar een toernooi in Dubai won, ging rustig verder waar hij mee bezig was: birdies no teren. Terwijl Willett zijn vrouw Nicole in Engeland belde, hield hij met een schuin oog de score van Spieth in de gaten. Maar de Ameri kaanse publiekslieveling kon niet meer voor een ommekeer zorgen. Spieth eindigde samen met Lee Westwood als tweede, met een score van -2. Zo kreeg de tachtigste editie van The Masters met Danny Wil lett voor het eerst in twintig jaar weer een Engelse winnaar. De gol fer die sinds 2008 prof is, kon er geen woorden voor vinden. „Dit is een surrealistische dag na een 'cra zy' week." Bij thuiskomst wachtte hem nog een feestje. Zijn vrouw was jarig. Er kon vast een mooi ca deau vanaf. Richard Grootscholten gaat komende zomer bij Feyenoord aan de slag als hoofd jeugdopleiding. De 51-jarige Naaldwijker volgt Damien Hertog op, die ko mend seizoen bij de Rotter damse club als trainer van het elftal onder 19 jaar fungeert. Grootscholten ondertekent een contract voor twee jaar in De Kuip. Grootscholten was eerder in Rotterdam werkzaam bij Sparta en buiten Neder land bij clubs in Polen, Rusland en Canada. Boksster Nouchka Fontijn is op het olympisch kwalifi catietoernooi in het Turkse Samsun al in de eerste ron de uitgeschakeld. De num mer één van de plaatsings lijst in de klasse tot 75 kilo gram ging verrassend met 2-1 onderuit tegen de Ierse tiener Christine Desmond. Fontijn, de nummer twee van de wereldranglijst, heeft nog één kans om zich te plaatsen voor Rio. Op de WK in Astana moet Fontijn volgende maand de halve finale halen. mensen Kromo's coach eist meer dan één toptijd door Natasja Weber Aii,?; .WUUp'^IPW^1 f# EINDHOVEN. Het was veelbelovend. In de halve finale van de 100 vrij liet Kromowidjojo tijdens de Swim Cup in Eindhoven met haar 53,21 al vroeg in het seizoen zien wat ze in huis heeft. Ter vergelijking: afge lopen zomer klokte de olympisch kampioene 53,17 op de WK in Ka zan, waarmee ze als vierde eindig de en aansluiting vond bij de we reldtop. Bovendien stormde Kro mowidjojo zaterdag met haar tijd de top-drie binnen van de wereld ranglijst van dit seizoen. Patrick Pearson foto ANP Ranomi Kromowidjojo scheurt vlak voor de finale uit haar nieuwe badpak en gaat in een verouderde outfit te water, foto Koen Verheijden door Natasja Weber AUGUSTA. Een Engelse dominees zoon speelde gisteren de hoofdrol in de meest wonderbaarlijke ont knoping van The Masters in jaren. Het prestigieuze golftoernooi in Amerika zou eigenlijk aan Danny Willett (28) uit Sheffield voorbij gaan: zijn hoogzwangere vrouw was op 10 april uitgerekend. Maar het liep anders. Kersverse vader Danny Willett won de Masters, foto EPA VOETBAL BOKSEN WIELRENNEN Vanmarcke mag blijven Het management van wieler ploeg Lotto-Jumbo gaat na de voorjaarsklassiekers in ge sprek met Sep Vanmarcke. Het contract van de Bel gische kasseispecialist loopt na dit seizoen af. „We zijn heel tevreden over Sep en willen zeker met hem door. Een eerste gesprek is al gepland", liet algemeen directeur Richard Plugge gisteren weten. VOETBAL Einde seizoen Dijkhuizen Roda JC-verdediger Henk Dijkhuizen heeft de voorste kruisband van zijn rechter knie gescheurd. Dat gebeur de vrijdag tijdens het duel met PEC Zwolle, toen de 23-jarige rechtsback al na 21 minuten uitviel. Dijkhuizen zal snel geopereerd worden en daarna wordt duidelijk hoe lang hij aan de kant staat. Dit seizoen komt hij sowieso niet meer in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18