it Van Drongelen op de schouders 14 12 Stommiteiten bij topdubs li 16 k CHAMPIONS LEAGUE Met de weer fitte Bas Dost op de bank in het Bernabéu lonkt voor Wolfsburg de halve finale in de Champions League, na de 2-0 zege vorige week op Real Madrid. Voetballer Rick van Dron gelen uit Axel is gistera vond met Sparta kam pioen geworden in de Jupiler League. Door een 3-1-over- winning op Jong Ajax ging de Zeeuws-Vlaamse verdediger op op de schouders bij een feestende massa Rotterdammers. Van Dron gelen speelde de hele kampioens wedstrijd. Het kampioenschap is een vol gend tussenstation in de nog pril le profcarrière van Van Drongelen. Nog maar een dik jaar geleden te kende hij bij Sparta zijn eerste profcontract. Begin dit seizoen voelde hij zich al de koning te rijk toen hij als zestienjarige mocht meetrainen met het eerste. „Ik hoop dat ik bij het eerste mag blij ven meetrainen en misschien kan ik mijn debuut wel maken", zei hij toen. Al snel liet trainer Alex Pastoor blijken dat dat 'misschien' iets te voorzichtig was. Als bankzitter mocht hij na enkele weken al rui ken aan zijn debuut en begin de cember was het zover. Thuis te gen Volendam mocht hij er in de slotfase bij een 3-1-voorsprong in. Als rechtsbuiten. En hij scoorde zelfs bijna. Hij was 16 jaar en 349 dagen. Alleen Jetro Willems debu teerde jonger voor Sparta. Na gisteravond heeft Van Dron gelen twaalf competitiewedstrij den in zijn bagage. Vooral als cen trale verdediger, naast routinier Michel Breuer. „Van het begin af aan ben ik met hem opgetrokken, als voetballer maar ook als per soon. Alleen door met hem samen te spelen, heb ik al zó veel geleerd. Hij is er altijd mee bezig of alles goed staat, hij coacht veel, stuurt de backs, is sterk in de kop- en de grondduels. Hij is een soort trai ner in het veld voor me." Die mentor brak gisteravond de ban toen Sparta zes minuten voor tijd nog op t-x stond tegen Jong Ajax. Hij was attent bij de re bound van een schot en maakte de bevrijdende 2-1. Een minuut la ter was het feest compleet toen Sherjill MacDonald de 3-1 maakte. Een Zeeuwse kampioen in de eerste divisie is een bijzonder heid. Middelburger Roy Hendrik- sen werd vorig seizoen als assis tent van Ruud Brood kampioen met NEC. In 2001 loodste Jan Poortvliet als trainer FC Den Bosch naar het kampioenschap. Een jaar later promoveerde Adrie Koster met Excelsior via de nacom- petitie naar de eredivisie. Maar spelers hebben het deze eeuw niet gepresteerd. Nu Van Drongelen met Sparta kampioen is, is er een gerede kans dat hij nog meer speeltijd krijgt in het restant van het seizoen. Daar in kan hij voorzichtig toewerken naar het Europees kampioenschap voor spelers onder 19 jaar, waar mee hij zich met Oranje heeft ge plaatst. Dat toernooi - vandaag is de loting - wordt in juli in Duits land gehouden. Van Drongelen heeft een con tract bij Sparta tot medio 2018. Normaal gesproken zal hij daarom volgend seizoen met Sparta de ere divisie in gaan. Zijn naam werd echter eerder dit jaar al eens ge koppeld aan Chelsea door meester- scout Piet de Visser. Tot op heden heeft zich nog geen club officieel gemeld bij Sparta, aldus Dolf Roks (Sparta's hoofdjeugdoplei- ding en scouting). De opwinding bij VfL Wolfs burg is enorm na de sensa tionele overwinning vorige week in de grootste wed strijd uit de clubgeschiede nis. Hoewel de ploeg in de Bundesliga met een voorlopige achtste plaats dit seizoen teleurstellend presteert, kent het optimisme geen grenzen. „We hebben een uitgangspositie die nie mand ons zou hebben toevertrouwd", sprak technisch directeur Klaus Allofs toen hij gistermiddag in Madrid met een stra lend gezicht uit de felgroene spelersbus stapte. „We verheugen ons op deze return." Geen favoriet Toch rekent Allofs zich nog niet rijk. „We zijn geen favoriet", aldus de oud-internatio nal, die uit eigen ervaring weet dat het kan spoken in het Bernabéu. Als aanvoerder van FC Köln verloor hij er dertig jaar gele den kansloos van Real in de eerste wed strijd van de UEFA Cup-finale (5-1). De ploeg uit Madrid had dat seizoen ook Borus- sia Mönchengladbach op spectaculaire wij- PROGRAMMA KWARTFINALES ze uitgeschakeld (4-0 na een 5-1 nederlaag). „Real is voor eigen publiek tot veel in staat", weet ook de Brabantse assistent-trai ner Ton Lokhoff. „Maar onze spelers zijn wel wat gewend. Het zijn geen snotneuzen die we de wei sturen. Iedereen beseft dat we een goede kans hebben, 2-0 is - zeker in deze tijd - een uitstekende uitslag. We heb ben het vorige week heel goed gedaan en zullen nu weer lef moeten tonen. Zij moe ten, dus zullen er ruimtes ontstaan. De vraag is of we die ruimtes gaan benutten." Wereldprestatie De 56-jarige ex-trainer van onder ander NAC en Excelsior is bij de Volkswagenclub sinds twee jaar de assistent van hooftrainer Dieter Heckings en geniet volop van zijn Europese avonturen. „Dit zijn de mooie din gen. Veel hoger dan Real Madrid is niet mo gelijk hè. Vorig jaar haalden we de kwartfi nale van de Europa League, nu van de Champions League. Het bereiken van de halve finale zou een wereldprestatie zijn." Want in de competitie wil het maar niet vlotten bij de bekerwinnaar en nummer twee van vorig jaar. Ondanks de rentree van spits Bas Dost kwam Wolfsburg zater dag thuis tegen Mainz niet verder dan 1-1, waardoor plaatsing voor Europees voetbal een moeilijk verhaal gaat worden. Lokhoff: „Daar wil je nu niet aan denken." Tekenend voor de matige prestaties in de Bundesliga is dat Dost met zeven doelpun ten nog altijd clubtopscorer is, terwijl hij de eerste tien duels van 2016 vanwege een gebroken middenvoetsbeentje miste. „Maar in de Champions League presteren we het hele seizoen al goed", zegt de Oranje-inter national. „Schitterend man. Iedereen ging er blindelings van uit dat we er tegen Real De zoveelste onnodige overtre ding van de PSV'er en eentje met misschien wel grote gevol gen, zo besefte Arias onmiddel lijk. PSV worstelde tegen Wil lem II en moest het nu ook nog met een man minder doen. Arias had zijn ploeg en de fans in de steek gelaten. Voor de 69.000 ogen in het Philips Stadion liep de rechts back de spelerstunnel in, nadat hij trainer Phillip Cocu had ge kruist. Er was geen contact tus sen de twee geweest. In de stilte tussen twee uitgeschoven schotten werd Arias voor het eerst na de te leurstelling echt op zichzelf terug geworpen. Eindelijk was hij na zijn Sport Alex Pastoor liet Rick van Drongelen in zijn debuutseizoen al veel spelen. foto Pro Shots door Rudy Boogert Sparta won op het Kasteel 14 keer op rij dit seizoen. NAC onderbrak op 1 april de reeks: 1-1. Verdediger Rick van Drongelen uit Axel speelde dit seizoen twaalf wedstrijden in Sparta 1. ledereen dacht dat we er af zouden gaan' door Wietse Dijkstra Vanavond, 20.45 uur: Manchester City-Paris Saint-Germain (2-2) Real Madrid-VfL Wolfsburg (0-2) Morgen, 20.45 uur: Atlético Madrid-FC Barcelona (1-2) Benfica-Bayern München (0-1) Björn Kuipers fluit Benfica-Bayern München. door Rik Elfrink EINDHOVEN. Midden in de span nende kampioensrace tussen PSV en Ajax speelde Santiago Arias zaterdagavond tegen Wil lem II een draak van een wed strijd. Tot overmaat van ramp voor hem en zijn team werd de Colombiaan na een uur gesom meerd te vertrekken. Santiago Arias slaat op weg naar de kleedkamer een ruit kapot, foto FOX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16