De mooiste Azië reizen Rondreizen NIEUWS 7 De cellen die de aanslagen van 22 maart pleegden zijn ontmanteld, België blijft zoeken naar verdachten en materialen. BRUSSEL. De politie zoekt naar een nog onbekende persoon die begin oktober vorig jaar door Salah Ab- deslam, samen met twee anderen, in het Duitse Ulm is opgehaald. Behalve naar deze terreurverdach te is de Brusselse politie ook nog op zoek naar de rugzak met explo sieven en/of wapens waarmee de (Zweedse) terreurverdachte Osa ma Krayem op camerabeelden is gesignaleerd. De politie arresteerde vrijdag zowel Krayem, die aanslagpleger Khalid el Bakraoui vergezelde tot enkele minuten voor hij zich op het metrostation Maalbeek op blies, als de derde aanslagpleger van Zaventem, de 'man met het hoedje' Mohamed Abrini. Hoewel volgens sommige bron nen de cellen die verantwoorde lijk waren voor de aanslagen in Pa rijs en Brussel daarmee praktisch zijn ontmanteld, blijft het risico op nieuwe aanslagen 'reëel en zelfs waarschijnlijk', aldus minis ter van Binnenlandse Zaken Jan Jambon. België durft niet meer de zelfde euforie aan de dag te leggen als na de arrestatie van Abdeslam op 18 maart. Vier dagen later vie len bij de bomaanslagen op Zaven tem en Maalbeek 35 doden en meer dan 300 gewonden, van wie een groot aantal zeer ernstig. Abrini bekende zaterdag tij dens één van zijn eerste verhoren dat hij de 'man met het hoedje' is. Ook vertelde hij de politie dat het de bedoeling was nieuwe aansla gen in Frankrijk te plegen. Na de arrestatie van Abdeslam zou de groep voor (versnelde) aanslagen in Brussel hebben gekozen. De Belgische jihaddeskundige Pieter Van Ostaeyen betwijfelde zaterdag of Abrini daadwerkelijk de derde aanslagpleger van Zaven tem is, onder meer op grond van zijn vlotte bekentenissen voor ie mand zo hoog in de organisatie van IS. Maar het federale parket zei gisteren daar zeker van te zijn, en niet alleen op basis van zijn ei gen bekentenis. Het heeft ook fo to's van Abrini van camerabeel den uit de vertrekhal in Zaven tem, kort voor de aanslagen. Abrini had toen de zwaarste bom bij zich, die pas na de aanslag door de explosievendienst gecon troleerd tot ontploffing werd ge bracht. Over de gruwel in de vertrek hal blijven nog steeds nieuwe ge tuigenissen opduiken. De Bel gische krant De Standaard bracht zaterdag een interview met een overlevende die één been kwijt is. Hij zag hoe de man achter hem in de rij voor de vertrekbalie door de kracht van de explosie letterlijk werd onthoofd, en een wegren nende vrouw door neerkomend glas doormidden werd gesneden. De Belgische politie, aldus de Franstalige zender RTBF, heeft za terdag tijdens een grootscheepse Abrini, die bevestigt dat hij de 'man met het hoedje' is, vertelde dat aanslagen in Frankrijk werden beraamd inval in Etterbeek in een oud de pot de uitvalsbasis voor de aan slag op metrostation Maalbeek ontdekt. Die voor de aanslag op Zaventem, in Schaarbeek, werd daags na de aanslagen al gevon den. Bij de zoekactie, met vijftig man politie, een speciale interven tie-eenheid en de Explosieven Op ruimingsdienst, werden geen wa pens of explosieven gevonden. De wereld is Kras Lastminute Voordeelreis India Java Bali Amazing Thailand Sri Lanka Klassiek Highlights of Vietnam Highlights van Maleisië Het mystieke Japan Puur ongerept Myanmar MAANDAG 11 APRIL 2016 Nieuwe aanslagen België reëel De Belgische politie deed afgelopen weekeinde onderzoek in onder andere Etterbeek, foto Stephanie Lecocq/EPA door Frans Boogaard Ontdek de hoogtepunten van India. Delhi per riskja, 'roze stad'Jaipur en natuurlijk de magische Taj Mahal. Vertrek 14 mei Rechtstreeks met Jet Airways v.a. Amsterdam I Alléén bij Kras, op op! "f«l Zie: Kras.nl/36715 Ervaar het mooiste van Java met o.a. de Bromovulkaan en de Borobudurtempel. Vrije stranddagen op Bali. Treinrit naar Yogyakarta jrlLkJ Verlenging Bali mogelijk I Tip: excursiepakket Klantbeoordeling 7,8 ET|Y*T*| Zie: Kras.nl/36554 II ffJ Beleef bruisend Bangkok, ruïnestad Ayutthaya, de Gouden Driehoek en geniet van vrije r.UffC stranddagen. 1^^ Boekbaart/m april 2017 U Boottocht Mekongrivier I ✓Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/25986 Ontdek Sri Lanka met schitterende tempels, eindeloze theeplantages en exotische witte stranden. Nérgens goedkoper Incl. 14 x ontbijt en diner I Strandverlenging mogelijk I Klantbeoordeling 8,3 E B Wt 1 Zie: Kras.nl/36574 UU Rijke tradities, een roerige geschiedenis, betoverende natuur en koloniale steden als Hanoi, Saigon en Hué. Fietstocht Hoi An 2 binnenlandse vluchten I Boottocht Halong Bay I Klantbeoordeling8,6 |RR [tl Zie: Kras.nl/74760 Met o.a. Kuala Lumpur, boottocht Taman Negara en de groene valleien van de Cameron Highlands. 9 —r Korting tot €90 p.p. UjJES] Inclusief entreegelden I 3 tropische stranddagen I Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/36451 BEEJLA Beleef het land van de geisha's met bezoek aan Tokyo, Mount Fuji, Kyoto, Hiroshima en méér. VIWJBBI Treinreis Shinkansen Vele stadsbezoeken 2 x bagagetransport Klantbeoordeling 8,2 Laat u betoveren door dit bijzondere land met een interessant koloniaal verleden en prachtige natuur. Vroegboekkorting van €150 p.p. Boottocht Interneer Klantbeoordeling 8,3 r+l|| Zie: Kras.nl/36456 B EEJ UI UCl U7W7U7 I 70cpg Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht, hotel, ontbijt Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7