Oefening reddingboten in Put van Terneuzen Wethouder Borsele: 'Dramatisch' 14 ZEEUWS-VLAANDEREN Forse kritiek op mogelijk mislopen van extra geld plattelandsgebieden. „We laten ons dit niet afpakken." Schoneveld weer spie en span Lintje voor duizendpoot Ultee no HEINKENSZAND. De Zeeuwse ge meenten zijn boos omdat ze extra rijksgeld voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening dreigen mis te lopen. „Wij vinden dat drama tisch", zegt wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele. De Vereniging van Zeeuwse Gemeenten laat het er dan ook niet bij zitten en heeft de hulp in geroepen van de VNG, de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten. Al een tijd is een landelijke ope ratie aan de gang om al het geld dat vanuit het Rijk naar de ge meenten gaat op een andere ma nier te verdelen. Deze herverde ling van het gemeentefonds pakt vaak zeer ongunstig uit. Borsele heeft bijvoorbeeld heel fors moe ten inleveren op jeugdzorg en Goes op onderwijs. Nu is het beleidsterrein van volkshuisvesting aan de beurt. In middels zijn twee rapporten ver schenen hoe het geld verdeeld zou moeten worden. „En in beide rapporten is het beeld dat de gro te steden moeten inleveren ten gunste van de plattelandsgemeen ten", zegt Schenk. „Maar nu heeft minister Plas terk gezegd: dat zijn zulke grote verschillen, dat ga ik niet doen. Al leen laten we ons dit niet afpak ken. Voor Zeeland is dit het enige cluster waar we financieel wat aan hebben. Overal is pijn gele den, het is wel goed", zegt de Bor- selse wethouder. Volgens Schenk is het geld - voor heel Zeeland gaat het waar schijnlijk om enkele miljoenen op jaarbasis - ook heel hard no dig, omdat de gemeenten nu vaak de middelen niet hebben om bij voorbeeld een dorpskern eens goed aan te pakken. De boosheid van de Zeeuwse gemeenten richt zich ook op de manier waarop de minister nu handelt. Tot nu toe werden alle herverdelingsoperaties gedaan op basis van objectieve criteria maar dat dreigt de minister nu los te la ten. „Wij moeten kunnen uitgaan van een betrouwbare overheid en het kan niet zo zijn dat de minis ter nu zijn oren laat hangen naar de grote steden", zegt Schenk. 'Het kan niet zo zijn dat de minister nu zijn oren laat hangen naar de grote steden' De Zeeuwse gemeenten staan zeker niet alleen in hun kritiek. Ook ruim veertig CDA-wethou- ders van plattelandsgemeenten uit heel Nederland zijn in actie ge komen. Zij hebben een gezamen lijke protestbrief gestuurd rich ting de VNG. Daarin roepen zij de vereniging op 'zich sterk te ma ken voor eerlijkere verdeling van gemeentelijke middelen'. Volgens Schenk laten ook plat telandsgemeenten uit andere de len van Nederland hun ongenoe gen blijken over de opstelling van minister Ronald Plasterk. TERNEUZEN. In de Put van Terneu zen is zaterdagochtend een bijzon dere oefening gehouden waarbij twee generaties reddingboten be trokken waren, de 'antieke' red dingboot Carlot uit i960 en de red dingboot Zeemanshoop van red dingstation Breskens. De in Terneuzen gevestigde Stichting Carlot, die sinds 2014 de legendarische reddingboot in be zit heeft, hield met het KN- RM-reddingstation Breskens een man-over-boordoefening. De Car lot wordt onder meer ingezet voor rondvaarten. De stichting wil daar om regelmatig oefenen om de vei ligheid van passagiers te garande ren in noodsituaties. De bemanning van de Zee manshoop (gedoopt in 2000, dus veertig jaar jonger dan de Carlot) uit Breskens zorgde voor 'drenke lingen'. Het was aan de beman ning van de Carlot om die op te sporen en veilig aan boord te krij gen. De Carlot was van i960 tot 1999 actief als reddingboot rond om Terschelling. Het schip heeft sinds 2014 de voormalige Veerha ven van Terneuzen als thuisbasis. Scheepvaartliefhebbers uit Terneu zen hebben de Carlot aangeschaft om het maritieme karakter van de stad te versterken. In de regio Verkeershinder op Stationsweg Hulst De Stationsweg in Hulst gaat van af vandaag gedeeltelijk op de schop. Ter hoogte van wooncom plex Reynaertshof wordt de fun dering hersteld. Daarna krijgt de weg nieuw asfalt en nieuwe be strating. Ook het wegdek ter hoog te van restaurant Leon moet gere pareerd worden. De werken du ren waarschijnlijk twee weken. Het verkeer kan over één weg helft, behalve op 19 en 20 april. Dan is de hele weg afgesloten. Verwenmiddag voor kankerpatiënten Borstkankervereniging Neder land, regio Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdagmiddag in de kerk- zaal van ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen een verwenmiddag voor kankerpatiënten, tot twee jaar na de diagnose of behande ling. De verwenmiddag begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via email: terneuzen@borstkanker.nl. Workshop over internetbankieren Medewerkers van de Rabobank geven donderdag 14 en 21 april een workshop over internetban kieren op de pc en tablet in de bi bliotheek in Terneuzen. Deelna me is gratis. De workshop is bei de keren van 9.30 tot 12.00 uur. Aanmelden kan (met vermelding van een voorkeursdatum) bij de balie van de bibliotheek, telefo nisch via 0115-648411 of via a.ingels@bibliotheekzeeuwsvlaander en.nl. Mijn dorp, mijn stad Er was een takenlijst met liefst twintig items, allemaal klussen die de eigenaren van de wonin gen op vakantiepark Schoneveld bij Breskens zaterdag tijdens de opschoondag moesten of wilden opknappen. In de koffie- annex feesttent stond een bord met de klussen. Iedereen kon achter een van de taken zijn naam zetten. „We doen dit ieder jaar", wist Adrie Jansen, een van de vaste be woners van het park. „De lijst wordt gemaakt door onze voorzit ter Frimme Böttger en secretaris Pauline van Oeveren." De opschoondag werd 's avonds afgesloten met een gezamenlijke en welverdiende barbecue op het vakantiepark. AXEL. De Halle, 10.00 uur: Formu lierenbrigade; 13.30 uur: Kaarten; Grego- riuscentrum, 13.00 uur: Gym; 13.30 uur: Kaarten, bil jart; BIERVLIET. Gym zaal, 9.40 uur: Bo- dygym; 10.50 uur: Gym; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jart; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Koersbal; Café Jo- Jo's, 20.00 uur: Bin go; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljart; 19.30 uur: Linedan- ce; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bridge; HULST. Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: Creatief, De Serre, 14.00 uur: Gym; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerk; 14.00 uur: Sjoelen; De Lie ve, 9.00 uur: Bil jart; 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Linedance; 19.30 uur: Kreatie- ve vorming; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 10.30 uur: Geheu gentraining; 14.00 uur: Internetcafé, beauty salon; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Koersbal; LAMSWAARDE. De Luifel, 13.30 uur: Jeu de boules; SAS VAN GENT. St. Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, biljart; Warande, 9.30 uur: Biljart; 13.00 uur: Biljart; 13.15 uur: In ternetcafé; 19.30 uur: Reanimatie; Veste, 12.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bie den en jokeren; De Triangel, 10.00 uur: Zitdans; De Kameleon, 19.00 uur: Linedance; Ter Schorre, 14.00 uur: Cryptogram men oplossen; WESTDORPE. De Kirke, 18.30 uur: Bil jart; 19.00 uur: So lo- en stijldansen; ZUIDDORPE. 'tKaai- ke, 13.15 uur: Dans; Gemeenten boos op Plasterk door Melita Lanting Ad Schenk wethouder Borsele door Harmen van der Werf HULST 40 leden van koor De Cantorij zingen zondag met de muziekvereniging Heikant om geld op te halen voor de kerk van Heikant. Kaarten a 7,50 euro onder de 12 jaar gratis) zijn verkrijgbaar via beide deelnemende verenigingen. Op de dag zeifis de toegangsprijs 10 euro. TERNEUZEN TERNEUZEN HULST Lezing rouwzorg regio 0114 Op uitnodiging van Rouwzorg Regio 0114 geeft Cerke Verthriest morgen een gratis le zing in de Truffinozaal in de Blaauwe Hoeve in Hulst. Verthriest is onder meer psychothe rapeute en docente aan Vlaamse hogescho len. Ze publiceerde ar tikelen over rouw en verlies. De lezing is om 20.00 uur. ledereen is welkom. Opgeven via Fien Martinet (0114-364050, l.martinet@kpnplanet.nl Maggie Sandkuijl uit Hulst (0114-315149, msandkuijl@zeelandnet BRESKENS nlof Katrien van der Wiele, kvdwiele@zeelandnet.nl. TERNEUZEN Scalda in actie voor de Zonnebloem Leerlingen van Scalda Terneuzen komen woensdag in actie voor de Zonnebloem. Er worden spelletjes gespeeld en pannen koeken gebakken. Leer lingen van de oplei ding Maatschappelijke Zorg nemen de organi satie op zich. Om 10.00 uur worden mensen van de Zonne bloem ontvangen. TERNEUZEN Bingomiddag in De Veste De Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt woensdag in De Veste een bingomid dag voor vijftigplus sers. Er worden vijf ron des gespeeld. De zaal gaat om 13.00 uur open, de bingo begint om 14.00 uur. De en tree bedraagt 2 euro. De bingokaarten kos ten 50 cent per stuk. OOSTBURC Peter Ultee (foto) uit Aardenburg heeft gisteren uit handen van Locoburgemeester Peter Ploegaert van Sluis een koninklijke onder scheiding ontvangen. Hij is tot ridder in de Orde van Oranje Nassau be noemd vanwege zijn maatschappelijk werk. Ultee richtte in 1975 Caprio le Coffee Service op, dat koffie levert in Nederland en België. Zijn bedrijf telt tachtig medewerkers. Ultee is nog altijd de directeur. In 1988 zette hij Stichting PASpoort op. De stichting wil met verschillende projecten het leven van inwoners van India verbeteren. India is een van de landen waar het bedrijf koffie vandaan haalt. Daarnaast was Ultee in 2002 voor zitter van de Rotary Oostburg. Tegenwoordig is hij voorzitter van de ex terne beroepscommissie van Hotelschool Spermalie in Brugge en zet hij zich in voor gehandicapten, foto Peter Nicolai MAANDAG SINT JANSTEEN. De TERNEUZEN.-De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73