Goes zoekt hulp bij bezuinigingen Plasterk moet over de brug komen Blindengeleidehond BRAND GOES 12 ZEELAND VAN DE VOOR PAGINA R WE5TAIUIE COMMENTAAR De Zeeuwse gemeenten geven eendrachtig een helder signaal af: minister Plasterk moet niet langer talmen, maar over de brug komen. Al in 2010 is vastgesteld dat het rijksgeld niet op alle beleidsterreinen even wichtig wordt verdeeld over de gemeenten. Dat botst met het principe dat zij bij gelijke belastingdruk een gelijkwaardig voor zieningenniveau moeten kunnen bieden. Op een aantal onderdelen heeft dat tot aanpassingen geleid, maar als het gaat om volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en stedelij ke vernieuwing blijft Plasterk aarzelen. Het nadere onderzoek waar hij om had gevraagd, beves tigt echter de eerdere conclusies: naarmate gemeenten uitgestrek ter en dunbevolkter zijn, hebben ze recht op meer geld. Dat kan op lopen tot bijna 25 euro per inwo ner extra per jaar. Grote steden zouden 10 euro per inwoner per jaar moeten inleveren. Voor een plattelandsregio als Zee land gaat het om enkele miljoe nen euro's per jaar. Dat is geld dat, zeker in tijden van krimp en een snel veranderende woningmarkt, hard nodig is om de provin cie ook op langere termijn leefbaar te houden. Het is wrang om te constateren dat het keer op keer nodig blijkt om 'Den Haag' te overtuigen van de belangen van de regio's buiten de Randstad. Het geld is hard nodig om de provincie ook op langere termijn leefbaar te houden Door het invullen van een vra genlijst op de website en tijdens een informatieavond in het stads kantoor, krijgt iedereen de gele genheid om aan te geven wat hij/zij zelf belangrijk vindt voor de gemeente. Goes bezuinigde de afgelopen jaren al ruim twaalf miljoen euro zonder dat inwoners daar eigenlijk iets van merkten Goes bezuinigde de afgelopen jaren al ruim twaalf miljoen euro zonder dat inwoners daar eigen lijk iets van merkten. Maar om fi nancieel gezond te blijven, zijn verdere maatregelen nodig waar bij niet is uitgesloten dat die bur gers raken. Het bezuinigingstra ject bestaat uit meerdere fases. Mo menteel wordt het te bezuinigen bedrag bepaald. Ondertussen be kijkt Goes welke gemeente het in de toekomst wil én kan zijn. Dat wordt mede bepaald met inwo ners, bedrijven, instellingen en verenigingen. Vanaf morgen tot en met 3 mei kunnen zij een digi tale vragenlijst invullen via de website www.goes.nl/ bezuinigin gen. De uitslagen worden gepre senteerd en verder besproken tij dens een informatieavond op 17 mei vanaf 19.30 uur in het stads kantoor. Welke bezuinigingen Goes uit eindelijk kiest, wordt tijdens de begrotingsraadsvergadering van 10 november bepaald door het ge meentebestuur. In september kun nen Goese inwoners, bedrijven, verenigingen en instellingen op nieuw meedenken door via de ge noemde website al keuzes te ma ken. Voor mensen die daarbij hulp nodig hebben, staat in de pe riode van 12 april tot en met 3 mei tijdens de openingstijden in de hal van het stadskantoor iemand klaar. Bellen kan ook 0113-249 954. Ook zullen er een aantal dagen een paar medewerkers in de ge meente op straat te vinden zijn, om ter plekke met Goesenaren de vragenlijst in de vullen. Almanak In het Zeeuwse viel het opa en oma een keer niet mee om de kleinkinde ren bezig te houden: regen, regen en nog eens regen. De twee kleuters verlieten aan het ein de van een regenachtige middag sa men met opa en oma het Goese Tropi sche Bos, de capuchons uit voorzorg helemaal over hun gezichtjes getrok ken, terwijl ze zich stevig vasthielden aan de jaspanden van hun opa. „Goed", zei de man tegen de kinde ren, „dan ben ik een blindengeleide hond." „Nee opa", klonk het ver schrikt van onder de capuchonnetjes. „Niet je ogen dichtdoen!" 112-nieuws Gewonde bij botsing Absdale Zeker één persoon is gister middag gewond geraakt bij een ongeval op de N258 tus sen Hulst en Axel. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur ter hoogte van Absdale. Op de krui sing van de Riet en Wulf- dijksweg met de Tolweg en de parallelweg van de Riet en Wulfsdijkweg bots ten vier auto's op elkaar. De wagens raakten daarbij zwaar beschadigd. Eén per soon is naar het ziekenhuis afgevoerd. Vanwege de crash werd de N258 gedeeltelijk afgeslo ten, het verkeer werd ter plaatse omgeleid. Kloetinger mept met bierfles Bij een vechtpartij in een café aan de Grote Markt in Goes is zaterdagnacht een man geslagen met een bier flesje. Het slachtoffer liep een snijwond op aan zijn hoofd en moest naar de huisartsenpost. Een 20-jari- ge man uit Kloetinge is aangehouden. Het slachtof fer heeft nog geen aangifte gedaan, omdat zijn medi sche verzorging prioriteit had. De verdachte wordt verhoord over de gebeurte nissen. Vrouw vast voor geweldpleging Een 36-jarige vrouw uit Middelburg zit vast omdat ze zaterdagnacht in be schonken toestand de boel op stelten zette bij een café aan de Vlasmarkt in Mid delburg. De vrouw en een meisje stonden te schreeu wen op straat en zochten ruzie met omstanders. Eerder had het tweetal de eigenaresse van een café mishandeld. Dat gebeurde nadat het meisje vanwege haar leef tijd niet was toegelaten tot het café. De eigenaresse werd geschopt en aan haar haren getrokken. Ze heeft aangifte gedaan. Met 110 km per uur op brommer Bij een snelheidscontrole op de Provincialeweg bij Vogelwaarde is vrijdag een brommerrijder betrapt op een flinke snelheidsovertre ding. Hij reed op het fiets pad langs de N290 met een snelheid van maar liefst 110 kilometer per uur. Het rijbewijs van de 22-jari- ge man uit Axel is ingeno men en hij heeft een pro- ces-verbaal gekregen. Bij de snelheidscontrole zijn verder nog zeven auto mobilisten op de bon ge slingerd. Zij reden tussen de 85 en 98 kilometer per uur waar je maar 60 kilo meter per uur mag. door Luc Oggel GOES Goes schakelt de hulp van in woners, bedrijven, verenigingen en instellingen in bij de komende be zuinigingen. Tip? redactie@pzc.nl ABSDALE GOES MIDDELBURG VOGELWAARDE Om even na acht uur gisterochtend brak er brand uit in het pand van Gebr. Weststrate in Goes (foto onder). De rookwolk was vanuit heel Zee land te zien. Tientallen mensen kwamen op de plaats des onheils af. Vier uur na de melding werd het sein 'brand meester' gegeven en was van het pand niet meer dan een treurig restant over (foto rechtsonder). In Goes- Noord werd begonnen met het opruimen van verbrand materiaal dat op straat was terechtgekomen (foto rechts), foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69