Verheul doorbreekt 'Sovjet-hegemonie' Delta Sport haalt doelstelling niet De Schelde is kansloos tegen titelverdediger 18 SPORT Ben Provoost is gedeeld tweede Huub van Noorden komt vier tellen tekort voor nieuw record Mark Boot en Stefan Hage leggen het afin enduro Rilland In het Nederlands damkam pioenschap blijft Ben Provoost meedraaien in de kop van het klassement. Zaterdag speelde de Zeeuwse damcrack in Enschede twee keer remise. Eerst hield hij in een klassieke partij vijfvoudig kampioen Alexander Baljakin in bedwang. Daarna moest hij het opnemen tegen Niek Kuijvenho ven, die de partij zeer agressief opzette. Nadat Provoost de vijan delijke aanval aan banden had ge legd, tekenden de spelers de vre de. Baljakin leidt met zes pun ten. Ben Provoost en Auke Schol- ma staan op een punt tweede. Mevo'80 onderuit tegen Souburg De basketballers van Mevo'8o verloren in de derde klasse met 76-51 van Souburg. Het verschil werd vooral gemaakt in het eer ste en het laatste kwart. In het tweede en derde kwart kon Me- vo wel meedoen. Scores van af stand van Ruud Groeneveld, Bart Kloet en Dennis Prastandio zorgden voor de punten aan Schouwse kant. Ko Passchier en Groeneveld lieten nog een paar goede inside-acties zien. Vrijdag speelt Mevo'8o thuis te gen Volharding. Zuidweg met KZ in kleine finale De Middelburgse korfbalster Naomi Zuidweg staat komende zaterdag met Koog Zaandijk in de Ziggo Dome in de strijd om de derde plaats. Met haar club greep ze naast een finaleplaats. In de play-offs van de Korfbal League verloor ze zaterdag voor de tweede maal van PKC. Na de 22-18 werd het nu 32-31. Krappen wint met Nederlands team De Vlissingse dartster Karin Krappen heeft met het Neder lands vrouwenteam de Four Na tions Cup in het Duitse Kir- chheim gewonnen. Nederland eindigde het toernooi op de eer ste plaats met 121 punten. In het individuele toernooi werd ze in de kwartfinale uitgeschakeld door de Belgische Nicole Delie. Met haar eerste plaats maakte de 23-jarige Verheul een einde aan de hegemonie van speelsters die hun opleiding in de voormalige Sovjet-Unie genoten. Coryfeeën als Nina Hoekman, Tanja Chub, Olga Kamyshleeva en Vitalia Dou mesh heersten bijna twee decen nia over het vrouwendammen in Nederland. De nieuwe kampioene is in tegenstelling tot haar voor gangsters door de KNDB opgeleid. Al vanaf haar tiende jaar kreeg ze training van de in 2014 overle den Nina Hoekman. Ook heeft ze veel te danken aan Rik Keuren- tjes, trainer-speler bij de Wage- ningse ereklasser WSDV waar ze 'Het was een zware partij en de druk was groot, maar het verliep allemaal volgens plan' ook volgend seizoen weer voor uit zal komen. Een uur na afloop van haar par tij was Verheul eindelijk een beet je bijgekomen van de mentale in spanningen. „Het was een zware partij en de druk was groot, maar het verliep allemaal volgens plan. Zoals verwacht speelde Vitalia fel op winst, maar zelf heb ik dat ook gedaan. Dat leek me een betere strategie dan op een punt spelen en misschien een minremise op lopen." In de loop van de partij groeide het voordeel van Doumesh, die dankzij een sterk centrum wat ter reinvoordeel had. Toch slaagde Verheul er met een aantal ruilen in het gevaar te neutraliseren. Op de 53e zet moest Doumesh accep teren dat een plusremise er niet meer inzat waarna ze haar opvolg ster als eerste feliciteerde met haar nationale titel. Achter Heike Verheul en Vita lia Doumesh veroverde Jacqueline Schouten de derde prijs. Voor de Haarlemse makelaar was het haar eerste podiumplaats sinds 1993. Leonie de Graag uit Goes sloot een sterk toernooi af met een mooie vierde plaats, waarmee ze haar resultaat van vorig jaar eve naarde. Rianka van Ombergen uit Nieuwdorp, die in de slotronde niet meer in actie kwam omdat haar opponente Stella van Buuren zich om gezondheidsredenen te rugtrok, sloot het NK af met een zevende plaats. Slechts vier seconden bleef Huub van Noorden zaterdag in de Oosterscheldeloop op de twintig kilometer boven het par koersrecord van de Belg Dany Stapelaere. Van Noorden is met overwinningen in de trails van Spa en Bergen op Zoom in meer dan goeden doen. Hij bepaalde het tempo samen met tienkilo- meterloper Erwin Adan. Na de afsplitsing moest Van Noorden het winderige parkoers alleen af leggen waardoor hij met 1.08.14 net het parkoersrecord misliep. Van Noorden had wel een giga- voorsprong van tien minuten op Marius Besuijen die daarmee meteen eerste master werd. In- grid de Koene finishte op de 24e plaats overall in 1.32.46 ruim voor Corina Grim en Steffi Berks. Op het laatste deel van de tien ki lometer kwam Erwin Adan niet meer in de problemen en liep een gewonnen race in 34.08. „Jammer dat er zo veel wind stond, anders had ik in de 33 kun nen lopen." Marianne de Kok was na de derde plaats in de La- diesrun van vorige week nog steeds in vorm en liep naar een knappe 37.58 voor Monique Ver- schuure die in training voor de Zeeuws-Vlaanderen-marathon twee seconden van haar persoon lijk record afhaalde. De endurodag rond het motor crosscircuit van Rilland is een enorm succes geworden. De orga niserende Motorclub Enduro Vereniging Zeeland (MEVZ) kreeg zaterdag louter positieve reacties. Zij hadden dan ook kans gezien een twaalf kilome ter lange route uit te zetten met daarin zowel kunstmatige als na tuurlijke hindernissen. De drie-uurswedstrijd leverde een spannende strijd op tussen de teams gevormd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Stefan Hage uit Kapelle contra Thierry Pittens uit Vorstenbosch en Robin Holtmeulen uit Affer- den. Het laatstgenoemde duo won met een klein verschil. Der de werden Vincent Rickhof en Bram de Snaaijer. Bij de solo's ging de winst naar Simon Dinne- weth. Voor de drie uren wed strijd hadden zich 36 solorijders gemeld en maar liefst 65 teams. De voormiddag was ingeruimd voor het Nederlands Kampioen schap enduro voor de jeugd van de KNMV. Vijfendertig deelne mers waren er bij de jeugd ko men op dagen. De vijftienjarige Jorn Zoete- kouw uit het Limburgse Sieben- gewald was de sterkste van de dag en won de klasse de J2. Mika Tellen uit Daarlerveen won in de Ji-klasse. Mannen. Hoofdklasse. HV Quin- tus-HV Delta Sport 37-26: „We trof fen vandaag een heel ervaren ploeg, met jongens die vanuit alle hoeken raak schoten", keek coach Jan Groenendijk terug op de laat ste wedstrijd van het seizoen. Hal verwege stond het 19-10 voor Quintus. Met een negende plaats als eindresultaat haalde de ploeg uit Zierikzee haar doelstelling, het lin kerrijtje, niet. „Het is jammer dat we dit seizoen niet twee keer per week met een volledige groep heb ben kunnen trainen, omdat veel jongens in de randstad studeren", aldus Groenendijk. Eerste klasse. SV Orion-Orion Rucp- hen 33-19: Met de titel op zak ver wende Orion nog één keer het thuispubliek. Toch was het vol gens Nik van Dalen niet de beste wedstrijd. „Dat was de kampioens wedstrijd van vorige week." In de eerste helft ging het gelijk op. Na een stevige peptalk in de rust mondde de tweede helft uit in een galavoorstelling. „Een waanzinnige afsluiting van een fantastisch seizoen", aldus een meer dan tevreden coach Ron de Waal, die terloops verklapte ook volgend seizoen de ploeg weer onder zijn hoede te nemen. Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 10, Marieke Riemens 4, Li- sanne Heijens 4, Petula Brasser 2. Captain Rogier van Housselt redde de eer voor zijn team door met twee keer 6-3 Kenny de Rooij te bedwingen. „We moes ten voor de vierde achtereenvol gende keer tegen elkaar en het is nooit een fantastische partij. In beide sets kon ik bij 4-3 de servi ce van Kenny breken. Ik probeer altijd de rally's zo kort mogelijk tegen hem te houden", aldus Van Housselt. In de vierde partij ver loor Sven Bakker met 6-4 6-3 van de degelijke Kevin de Rooij. In het eerste dubbel verspeelde het duo Felius/Van Housselt een 4-1-voorsprong tegen Martens/ Kevin de Rooij: 5-7 2-6. Alliet en Kenny de Rooij wonnen via 6-4 in de derde set van Sonnemans/ Bakker. De Goese Maan versloeg ASOC uit Cadzand met 5-1. Kam pioenskandidaat Sjef won in Ter- neuzen met 5-1 van Animo 2. ENSCHEDE OOST-SOUBURG PAPENDRECHT KIRCHHEIM door Daaf Kasse ZOUTELANDE. Heike Verheul is za terdag voor het eerst in haar car rière Nederlands damkampioene geworden. In het Beach Hotel in Zoutelande speelde de Utrechtse criminologe in de slotronde remise tegen Vitalia Doumesh, de kam pioene van vorig jaar. Heike Verheul winnares NK dammen GOES Heike Verheul kroonde zich voor het eerst tot Nederlands damkampioene. Organisator Aart Walraven feliciteert haar. foto Lex de Meester RILLAND Steven Ovaa in actie tijdens de enduro in Rilland. Hij vormde een kop pel met Dylan van Leerdam, foto Johan van der Heijden door Menno Kole VLISSINGEN. Delta Sport is er in de hoofdklasse niet in geslaagd om het seizoen winnend af te sluiten. De handballers uit Zierikzee verlo ren hun laatste wedstrijd met 37-26 van het gelouterde Quintus. Scores Delta Sport: Jari van de Moos- dijk 7, Tim Vleeshouwer 5, Koen de Bruijn 4, Brendan Meulmeester 4, Thijs van Splunder 3, Nico Yuen, Ke vin Meulmeester en Sebastiaan Hoft- ijzer 1 Scores SV Orion: Arno Riemens 7, Ron van Dalen 6, Michiel Schuijs 4, Guy Peeters 4, Mare Dorst 4, Lennart Vinke 4, Guido Weijers 3, Nik van Da len 1. Vrouwen. Eerste klasse. Helios'72-EMM/Olympus 19-20: door Henk van de Voorde VLISSINGEN. In de Zeeuwse tennis- hoofdklasse verloor De Schelde in Vlissingen met 5-1 van Zeeuws kampioen Animo. Ferry Sonne- mans en Mare Felius verloren fors van de 2-spelers Jeroen Alliet en Ruud Martens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66