Swift en Tjoba stunten en revancheren zich Teruggekeerde Gunst tevreden, maar hoopte stiekem op meer Druk zit volleybalsters WS'92 dwars laat uit zijn slof SPORT 17 TTCM nadert kampioenschap veel kansen mist. KVK-Kinderdijk 7-28: KVK werd op eigen veld werkelijk wegge vaagd door een ontketend Kinder dijk. Aantredend met drie inval krachten vlogen de Alblasserdam- Swift en Tjoba zitten elkaar op de hielen in de strijd om de zevende plaats in de overgangsklasse. se doelpunten de thuisploeg voor al voor rust (2-16) om de oren. Scores KVK: Nicole Bostelaar en San- der Slabbekoorn 2, Yvonne Joziasse, Koen Volkers en Wibo Nieuwdorp 1. Zaamslag-Storm vogels 9-14: Storm vogels maakte geen fout maar ook geen indruk tegen hekkensluiter Zaamslag. De start was voortva rend, maar vanaf de 1-6 sloop de gemakzucht er in. Togo-Vios 17-10: Geduld was het sleutelwoord in de puike wed strijd die Togo de winst bezorgde. Vios werd uit de tent gelokt en beet. De Goese afronding was eveneens prima. DSO-Seolto 17-13: Legio kansen liet Seolto voor rust (8-7) liggen. Daarmee hielp het de kans om te genwicht te bieden tegen de fysie ke en mondige overmacht van DSO om zeep. Atlas-Blauw Wit 14-21: De ver wachte close finish bleef uit in Rit- them. Daarvoor had de motor van Atlas te weinig inhoud. Vanaf een 7-3-voorsprong haperde die. Overgangsklasse. Swift-Tempo 13-12: Swift zorgde voor een dave rende verrassing door te winnen van koploper Tempo. Nadat de ploeg was teruggekomen van een 5-2-achterstand, boog de onbevan genheid steeds meer om in geloof. De 7-6-voorsprong bij rust was vooral een verdedigende verdien ste. De veel scorende tegenstander uit Alphen aan de Rijn beschikte in de tweede helft niet over een werkend plan B. Door de bonuspunten houden de Middelburgers het gat met Tjo ba intact. Dat is van belang in de strijd tegen degradatie aan het ein de van het seizoen. Scores Swift: Gijs Gillissen 5, Aisja Zuidweg en Mirella Pouwer 3, Eefje van de Berg en Dylan Gillissen 1. Tjoba-Sporting Trigon 15-14: De energie die Tjoba in de wedstrijd stak, betaalde zich uit. Zestig mi nuten lang stonden de Bevelan ders een puntje voor of minimaal gelijk. Na rust (7-7) kwam de ploeg op 9-11 in de gevarenzone. Invaller Robin Harinck bracht meer rebounds, die de beslissende doelpunten inluidde. Op 15-12 leek de buit binnen, maar er volgden alsnog acht span nende slotminuten. Doordat Swift ook won, schiet Tjoba per saldo met deze winst niets op. Scores Tjoba: Patrick de Bruijne 4, Sharon Goedegebure, Anouk Braam, Dennis Broerse en Jurgen de Kunder 2, Esmee Walraven, Demi Mondeel en Robin Harinck 1. Fortis maakte optimaal gebruik van de onzekerheid van Albatros. Dat Remco Crucq aan banden werd gelegd, loste zich op doordat de Souburgers over veel schijven scoorden. Scores Fortis: Justin Koppejan 4, Kim Baas, Remco Crucq en Rens van den Driest 3, Mathijs de Vries en Juul van de Linde 2, Yasmin Swiers, Anita Wie- lemaker en Nick Mondeel 1. ACKC-Ondo 10-16: De Ondo-trein dendert maar door, op promotie- koers naar de eerste klasse. Coach Edwin Coppoolse kon zich in Alm- kerk beperken tot het luxepro bleem dat zijn ploeg opvallend Davy Gunst was zater dag de beste Zeeuw in de Omloop van de Braakman. De 21-jarige renner van het Rabo bank Development Team finishte na een loodzware wedstrijd op de 26e plaats. Hij had een achterstand vier mi nuten en 39 seconden. Voor Gunst was het pas zijn tweede wedstrijd na een lange revalidatie van een bekkenbreuk. Hij was dan ook tevre den met het resultaat. „Het was een zware wedstrijd. Bovendien heb ik natuurlijk nog een conditionele achter stand, dus ik mag niet klagen", legde de Yerse- kenaar na afloop uit. „Je hoopt stiekem op meer, maar een 26e plaats is voor mij op dit moment het hoogst haalbare." Het zag er nochtans niet rooskleurig uit in de openingsfase. „Ik ver zeilde in een derde waaier tijdens de ope ningsronde. Aan het be gin van de tweede ron de keerde ik terug voor aan. Daarna kon ik me eigenlijk goed handha ven, maar in de voor laatste ronde miste ik net de aansluiting met de eerste waaier. Ik be landde uiteindelijk in de derde groep, maar ik heb al bij al een goede wedstrijd gereden." Van de Zeeuwse forma tie ZRTC Theo Middel- ploeg werd enkel Mi chel Stroosnijder geklas seerd. De 26-jarige renner uit Hansweert eindigde als 47e. VLISSINGEN. De volleybalsters van- WS'92 lijken in de promotieklas se, ondanks winst, genoegen te moeten nemen met de tweede plaats. De vrouwen van Ardito zet ten de opmars voort. kwam moeizaam op gang. Liba non verdedigde stug en klampte in de eerste twee sets lang aan. Daarna waren de Zeeuwen heer en meester. BOK nam het initia tief en mocht zich in aanvallend opzicht naar hartenlust uitleven. VVS'92-Sic Pugno 3-2 (25-17, 22-25,25-23,18-25,16-14): WS'92, dat meer verliespunten heeft dan concurrent Voltena 2, ging gebukt onder de druk van het moeten winnen. De thuis ploeg maakte het zichzelf knap lastig. Door veel lawaai te maken werden dips overleefd. Daarnaast piekte de Walcherse formatie vooral op de juiste momenten. Forza-Volley Zuid 1-3 (17-25, 25-23,21-25,17-25): Een uitslag die vooraf werd verwacht in het Schouwse kamp, maar voor ge mengde gevoelens zorgde. „Ik baalde, omdat er meer in zat", zei Hennie van Liere. Hard werkend werd in de tweede set de stand gelijk getrokken. Daarna hadden de gasten meer in hun mars. Nuvoc 3-Ardito 0-4 (21-25,13-25, 21-25,16-25): Een prima wed strijd van Ardito, dat de eerste twee sets na een gelijkopgaande beginfase door een goed blok en aanval wist te winnen. Eenmaal in het juiste ritme stond er geen maat op het spel van de bezoe kers, die geen moment meer in de problemen kwamen. Mannen. Forza-Symmachia /Roosendaal 3-1 (25-20,25-23, 25-21,15-25): Zonder al te veel in spanning behaalde een degelijk spelend Forza een overwinning. De Brabanders speelden niet best. Giulio van Lint vierde na een langdurige blessure zijn ren tree en deed dat met verve. WS'92-Set Up 1-3 (25-22,16-25, 19-25,23-25): De Vlissingers kon den een prima start geen vervolg geven. Door onnodige fouten kwam de klad erin. Een opleving in de vierde set (6-0 voor WS'92) leidde in het vervolg van de set door matig spel en dubieu ze beslissingen tot niet meer dan een boeiende slotfase. AVC'87-Stevo 2 3-1 (25-21,25-22, 25-22,21-25): Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar de thuisploeg maakte in de eerste drie sets het verschil door een ge varieerde aanval. Met de winst op zak viel de concentratie aan Thoolse kant weg. Forza 2-Gavoc'10 0-4 (4-25,18-25, 6-25,20-25): Een wedstrijd om snel te vergeten. De Schouwse re serves, tiende op de ranglijst, had den geen schijn van kans tegen de belangrijkste titelkandidaat in de eerste klasse. De thuisploeg maakte in vier sets 48 punten. VUG FIT. Het kampioenschap in de tweede divisie van het landelijke tafeltennis komt steeds dichterbij voor TTC Middelburg. Zaterdag won de ploeg met 3-7 bij JCV, waardoor de titel komende zater dag al gepakt kan worden. Het verschil tussen TTCM en nummer twee WV is negen pun ten. De achtervolger uit Leid- schendam won met 8-2 van Vrien denschaar en is daardoor een puntje ingelopen. Als de Middel burgers komende week twee pun ten meer pakken dan WV, zijn ze kampioen. Zo niet, valt de beslis sing een week later op de laatste speeldag. Sören de Witte, Riny Kasse en Jan-Henk Bomhof pak ten zaterdag allen drie punten. Ook de dubbel werd gewonnen. MAANDAG 11 APRIL 2016 Scores Ondo: Dennis Witte en Jeroen Mesu 4, Thomas Mesu en Ronald Wis se 3, Nikie Geervliet en Joyce van Een- nennaam 1. Derde klasse. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 6, Arjen Schoe 3, Angela Matthijsse 2, Vera Geschiere, Sander Verrijzer en Tom van Sluis 1. Scores Togo: Andre Goossens en Mar ten Postema 4, Wietse de Munck 3, Sharona van Belzen, Anouk Hazelaar en Asmana Tiber 2. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 7, Ro- wena de Pagter en Pepijn Koppejan 2, Marielle Francke en Remi van de Broe- ke 1. Sores Atlas: Tim Dibala 4, Johnny For- rer 3, Irina Trijillo, Thomas Mesu en Ben van Hese 2, Laura van Gils 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Kirsten Verschuure, Ivo Flipse en Mar ty de Vilder 4, Annemarijne Holl 2, An ouk Kooman en Thomas Minnaard 1. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. De korfballers van Swift en Tjoba revancheerden zich afgelopen weekeinde voor de kans loze nederlagen vorige week. Beide overgangsklassers wonnen verras send. Eerste klasse. Albatros-Fortis 14-20: door Job de Feijter Vermeltfoort door Peter van Kouteren Vrouwen. RVC/Libanon-BOK 0-4 (22-25,26-28,13-25,11-25): BOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65