MZC-trainer Alexander van Keulen: 'FC Axel zocht grenzen op, wij niet' Van Corsel passeert grens van honderd goals 102 Zeelandia Middelburg tankt wat vertrouwen Net geen vierde beker voor driebanders Dallinga op koploper MZC'l 1 (2-0) SPORT 13 CV Sar Zuidc i 21 27 4 zeelandn AXEL. Een geslagen hond is levensgevaar lijk. Alexander van Keu len wist dat en had 'zijn' MZC'n zaterdag ook voor de kwijlende tanden van FC Axel ge waarschuwd. „In Zierikzee hebben we Axel helemaal over hoop gespeeld (5-0-ze- ge). Toen zeiden ze al, dat als wij naar Axel kwamen, dat de bran card bij wijze van spre ken klaargelegd kon worden." En dat was volgens Van Keulen zaterdag het ver schil in de met 2-0 ver loren topper. „FC Axel heeft de grenzen opge zocht van wat mocht, al les binnen het normale overigens. Daar moes ten wij in mee, maar dat hebben we niet ge daan. Het zegt wel iets dat bij FC Axel verschil lende spelers kaarten hebben gepakt en bij ons niemand." MZC'11 heeft de slag ver loren, maar nog aller minst de oorlog. Van Keulen: „Ik denk dat wij nog in het voordeel zijn, want we hebben drie punten meer." FC Axel speelt boven dien van de laatste vijf duels er nog vier uit, te beginnen met de inhaal- derby komende zater dag in Zaamslag. En in uitduels presteert de ploeg stukken minder dan thuis. MZC'11, dat zaterdag met twee volle suppor tersbussen naar Axel was gekomen, speelt nog vier wedstrijden, twee uit en twee thuis. Zaamslag leek op weg naar een ruime zege, maar moest tegen VVC'68 uiteindelijk genoegen ne men met een punt. Een kwartier voor tijd leidde Zaamslag met 1-4, na negentig minuten stond het 4-4. Terneuzense Boys ging met 3-1 onderuit bij Hellevoetsluis. FC Dauwendaele-De Meeuwen 4-2: „Een dik verdiende overwinning", vond Dauwendaele-trainer Marcel Lourens. Levi Tamboer tekende voor de pauze voor de 1-0. Eén mi nuut na rust maakte Peter van Gorsel zijn honderdste competitie treffer voor Dauwendaele. Num mer 101 liet niet lang op zich wach ten, want na een inzet van Davy Ernest op de paal scoorde hij weer. Ernest miste daarna een gro te kans op de 4-0 en na een mooie aanval hielp Robin Davidse De Meeuwen aan de 3-1. In de 87e mi nuut bracht Davidse met de 3-2 de spanning nog even terug. Een mi nuut later besliste Van Gorsel het duel definitief: 4-2. Oostkapelle-Zwaluwe 2-2: „We had den drie punten nodig, maar dit voelt wel als een verlies. Al ben ik natuurlijk wel blij dat we nog een punt pakten", liet Jaimy van Blop- poel weten. De trainer van Oostka- pelle zag Maurice Sprangers de 0-1 maken. Uit een penalty, nadat hij zelf werd gevloerd, maakte Arjen Pattenier gelijk. Op slag van rust scoorde Sprangers de 1-2. Oostka- pelle bleef aandringen en dat werd in de 85e minuut beloond toen Ralph Namrith scoorde: 2-2. Klundert SSV'65 1-2: „Wij hebben goed verdedigd. Maar het had hier ook gewoon 2-2 kunnen zijn", biechtte Marco Groeneveld op. De trainer van SSV'65 zag zijn ploeg halverwege met 0-2 leiden. Na een steekpass van Bas Biester- bosch zorgde Richard Schouten voor de 0-1. In de 43e minuut schoot Rico de Putter, weer na een assist van Biesterbosch, de bal in de kruising. Pas in de 88e mi nuut scoorde Klundert via Jeffrey 'We hadden drie punten nodig, maar dit voelt wel als een verlies' van Wingerden de 1-2. Daarna werd nog een goal van Klundert wegens buitenspel afgekeurd. Nieuwdorp-GPC Vlissingen 3-4: Mat- thijs van de Dries maakte al snel de 1-0, maar bij rust leidde GPC door goals van Roy van de Kaap, Remon de Vlieger en Ricardo de Nooijer met 1-3. Het tweede be drijf begon spectaculair, want in de vijftigste minuut stond het al 3-4. Shannon Braafhart jr. volleer de de 1-4 binnen maar Stefan van de Klooster en Guus van Hecke brachten de spanning terug. Daar na kreeg Nieuwdorp echter geen grote kansen meer. Hellevoetsluis-Terneuzense Boys 3-1: Na 33 minuten stond het door goals van Onur Furuncu, Vincent Mast (penalty) en Ken Luijendijk al 3-0. In blessuretijd kreeg ook de ploeg van trainer Diederik Hiensch een penalty. Len Evers- dijk maakte geen fout: 3-1. De tweede helft leverde weinig op. Pas in de 89e minuut kreeg Evert- Jan van Opdorp een goede kop- kans. In blessuretijd kreeg Ludwig de Bruijn, teammanager van Ter neuzense Boys, wegens commen taar op de leiding nog rood. WC'68-Zaamslag 4-4: Na 32 minu ten stond het door goals van Peter Dieleman al 0-2. Met de 0-3 van Niek Luime, in de 54e minuut, leek het duel beslist. Robin van Ba- vel scoorde in de 58e minuut de 1-3, maar vijf minuten later bracht Michiel Leijte de Zaamslagse mar ge weer op drie goals: 1-4. Toch ging het nog mis voor Zaamslag, dat zelf bij 1-4 en 2-4 grote kansen onbenut liet. In de 73e, 82e en 87e minuut scoorde WC'68 via Van Bavel, Piet de Graaff en Bart Vane: 4-4. Zeelandia Middelburg leek in eerste instantie weliswaar op nieuw ten onder te zullen gaan door een gebrek aan stootkracht, maar dat veranderde na de rust. Kort na de hervatting poetste Dennis Kovacevic de eerder opge lopen 1-0-achterstand weg. Van af dat moment ging het lopen. Met Jorn Soethout als invaller voor de geblesseerd uitgevallen Daniel Wissel creëerde Zeelan dia Middelburg kans op kans. De 2-1 was wel een gelukje (ei gen doelpunt Lars Jochems), maar dat kon de thuisclub wei nig deren. Soethout tekende daar na voor de beslissende 3-1, waar na Rob van Winkelhof in de 77e minuut voor de 4-1- eindstand zorgde. Enige smetje van het duel: de rode kaart voor Dennis Kovacevic in de 82e minuut voor vermeend natrappen. Niet eerder in de geschie denis van de bekercom petitie driebanden kreeg het toernooi een verrassender slot dan dit seizoen. Donderdag begonnen acht teams aan de finale en voor iedereen wa ren MCR/De Uitspanning en Buf- falo.nl dé favorieten. Titelverdedi ger Dallinga.com werd, in de nieu we samenstelling, gezien als outsi der. Het Zeeuws-Vlaamse team be gon slecht met verlies tegen Post Luchtkanalen, maar met de komst van Jean Paul de Bruijn keerde het tij en werd een fraaie reeks inge zet. Eerst werd V.D.O. geklopt en daarna lijstaanvoerder Buffalo. Daardoor werd de halve finale be reikt en dichtten insiders de ploeg uit Sluiskil weinig kansen toe te gen MCR/De Uitspanning. Maar niets was in deze finale normaal en ook het team uit Barendrecht werd met 6-2 opzij gezet. Dallinga.com speelde in Rijsber- gen vervolgens een opmerkelijke finale. Frédéric Caudron ging op voor hem onbegrijpelijke wijze met 0-3 onderuit tegen Gerwin Valentijn, Jean Paul de Bruijn ver loor met 2-3 van Jozef Philipoom (ondanks 1.777 gemiddeld) en Ber ry Dallinga van Puck van Aart. Ste ven van Acker - hij bleef als enige van het team ongeslagen - won nog wel knap met 3-1 van John Tijssens maar dat hielp niet meer voor Dallinga.com. „We zijn teleurgesteld maar te gelijkertijd ook wel een beetje trots", zei teamleider Patrick Vas- seur. „Niemand had gedacht dat we verder zouden komen dan de kruisfinales maar we speelden toch de finale. We hebben een goed toernooi gespeeld en moeten tevreden zijn met zilver." MAANDAG 11 APRIL 2016 trekken de kar door Rudy Boogert door Klaas Verspoor VLISSINGEN. SSV'65 (1-2-zege bij Klundert) en FC Dauwendaele (4-2 tegen De Meeuwen) deden met het oog op deelname aan de na- competitie goede zaken in de twee de klasse van het zaterdagvoetbal. Oostkapelle-Zwaluwe eindigde in 2-2, GPC won op bezoek bij Nieuw- dorp met 3-4. Peter van Gorsel scoorde zaterdag drie keer voor FC Dauwendaele. De spits bracht zijn totaal voor de Middelburgse zaterdagclub daarmee op 102 doelpunten. Jaimy Bloppoel trainer Oostkapelle door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. De nacompetitie kan alleen in theorie nog ontlo pen worden, maar Zeelandia Mid delburg tankte gisteren in de thuiswedstrijd tegen Moerse Boys vertrouwen voor de rest van het seizoen. Tegen de nummer tien van de ranglijst boekte de ploeg van trainer Daan Eikenhout zijn vijfde zege van dit seizoen: 4-1. door Joop van den Oudenhoven www.bednivenbakker.nl www.bednivenbakker.nl www.bednivenbakkef.nl Bakker pijpconstructies BV 1111 Metaalbedrijf Bakker BV Bakker pijf www, be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61