Vlissingen laat het zelf liggen in Uden Jd 1 Dure nederlaag vrouwen IJzendijke FC Axel blaast titelstrijd nieuw leven in met zege 12 SPORT Ivo Verstraeten en Mitchell Braafhart zijn er nu wel bij en blinken uit in de gewonnen topper in de tweede klasse. De nederlaag kwam best hard aan in het Vlissingse kamp. „We zijn niet goed begonnen. Er werd slap verdedigd bij de doelpunten. Bij de eerste beste bal die bij ons in het zestienmetergebied plofte, was het raak. Bij de tweede treffer stopte Ariën (Pietersma) de inzet, maar werd hij in tweede instantie toch nog geklopt. We misten de scherpte", keek Etienne Mallie kri tisch naar de valse start. Pennings vond het verlies niet te wijten aan een slap begin. „Er is niks mis met de instelling van de spelers, maar dit kan gebeuren. De snelle achterstand was wel bepa lend voor het verloop van de wed strijd. We kregen goede kansen om het recht te zetten. De aanslui tingstreffer viel echter te laat." Balbezit Dat vond ook Mallie. „Als we voor de rust op 2-1 komen, dan heb je nog voldoende tijd om de situatie recht te zetten." De mid denvelder ging voorop in de strijd. Vlissingen had zeker zeventig pro cent balbezit tegen de Brabanders, die na de 2-o-voorsprong via Sam Wassenberg en Paul van der Vlist inzakten en gokten op de tegen aanval. Vlissingen mocht het spel KARAKTERISTIEK maken. De ploeg liet zien over technisch vaardige voetballers te beschikken, die op de fraaie gras mat in Uden gemakkelijk combi neerden. Mallie: „Het was lekker voetballen op dit veld." Het was echter moeilijk om een opening te vinden in de hech te Brabantse verdediging. De ac ties van Hoessein Bouzambou, Ab denbi en Regilio Pinas strandden meestal in het strafschopgebied van de thuisclub of het ging mis bij de laatste pass. Spits Josimar Pattinama werd scherp gedekt door de Brabantse verdedigers en kon door zijn ploeggenoten niet één keer in stelling worden ge bracht. Pinas was voor rust nog het dichtst bij een doelpunt. Zijn schot dwong UDI-doelman San- der Maas tot een moeilijke red ding. Vier aanvallers Pennings haalde bij het begin van de tweede helft verdediger Quincy Gooding naar de kant en zette er met Geraldi Geerman een extra aanvaller bij. Geerman en Pi nas bezetten de flanken. In het centrum opereerden Pattinama en Abdenbi met kort daarachter Bou zambou. Door de aanvallende speelwijze werd UDI teruggedron gen. Pennings: „We gingen met vier aanvallers spelen, want we moesten zo snel mogelijk scoren. De treffer viel te laat." Zo kwamen Bouzambou en Ab denbi in scoringspositie, maar het leverde geen rendement op. Tot Abdenbi negentien minuten voor tijd goed anticipeerde op een lan ge bal van Joost de Kubber en fraai afwerkte: 2-1. Daarna had Bouzambou zichzelf en zijn ploeg kunnen belonen met de overigens terechte gelijkmaker. De aanvoer der van Vlissingen zette twee te genstanders op het verkeerde been, maar schoot in vrije positie de bal langs de verkeerde kant van de paal. Door de nederlaag zakte Vlis singen naar de elfde plaats, die aan het eind van de rit nacompeti- tievoetbal inhoudt. Daar gelooft bij Vlissingen niemand in. „We krijgen de concurrenten nog. De ze groep heeft genoeg kwaliteit. We creëren genoeg kansen. We moeten gewoon een keer win nen", maakte Pennings duidelijk overtuigd te zijn van een goede af loop van het seizoen. Zou de kunst van het koppen erfelijk zijn? Ivo Verstraeten vroeg het zich zaterdag hardop af nadat hij met FC Axel de titelstrijd met MZC'u nieuw leven had in geblazen. De Axelaars wonnen de topper, waar ze al weken smachtend naar uitke ken, met 2-0 door twee doelpunten van Verstraeten. Verstraetens vader Fonnie kon in zijn actieve dagen een aardig potje koppen. „Je ziet het niet meer zo vaak, hè", stelde zoon Ivo zaterdag. „In de jeugd wordt er niet meer zo veel aandacht aan besteed. Maar mij is het altijd wel goed af gegaan. Ik ben maar een kleintje en ik draag ook een helmpje, misschien spreekt dat in mijn voordeel. Maar ja, ze zullen me nu wel kennen...." Verstraeten zei het zaterdag met een big smile. Na een uur kopte hij op tech nisch fraaie wijze de 2-0 achter MZC'11- doelman Jurgen Schoenmakers. Oké, Dennis le Feber kreeg alle tijd om de voorzet te geven en Verstraeten kreeg al le ruimte om te koppen. Maar uit de ma nier waarop hij de bal binnenknikte, sprak eerbied voor de kunst van het kop pen. Nadat Freek Torensma eerst nog een inzet van hem van de lijn had gehaald, opende Verstraeten voor rust toch de sco re. MZC'11-verdediger Jesse van der Lin den werd na 36 minuten bestraft met een strafschop toen Dennis le Feber ge willig naar de grond ging. Verstraeten zette zich erachter en schoot onberispe lijk raak. Het was de beloning voor een half uur Axelse dominantie met weinig kansen. Twee minuten later lag de bal aan de KARAKTERISTIEK andere kant echter ook op de stip. Mat hijs Hage werd gevloerd en ging zelf ach ter de bal staan. De spelmaker, die straf schoppen normaliter met zijn ogen dicht kan maken, moest nu zijn meerdere er kennen in Mitchell Braafhart. „Fantas tisch", vond Verstraeten. „Ik vind hem op dit moment de beste Zeeuwse keeper." Niet toevallig was zowel Verstraeten als Braafhart er eerder dit seizoen niet bij toen FC Axel in Zierikzee met 5-0 werd weggeblazen door MZC'u. Ook Braafhart draagt een Zeeuws- Vlaams voetbalgen. Zijn vader Wilco was jarenlang een steunpilaar in de de fensie van Hoek, waar zoon Mitchell vo rig seizoen geen basisplaats kon afdwin gen. Bij FC Axel knijpen ze hun handen dicht met hem. „Het is fijn om belang rijk te zijn", zei hij zaterdag. „Doorgaans krijg ik per wedstrijd één of twee ballen, vandaag kon ik me eindelijk laten zien." Grootspraak De strafschop stoppen noemde hij zelf geluk. „Er zijn keepers die zeggen al lerlei trucs te hebben om ze te stoppen; dat vind ik grootspraak." Maar toen FC Axel na rust in ondertal onder (beheers bare) druk kwam te staan, kon hij zijn kwaliteiten showen. Hij tikte een zie dend schot van Rick Bevelander uit de hoek en pakte een linke vrije trap van Corné Schilperoort klem. Pure klasse. FC Axel speelde vanaf de vijftigste mi nuut met een man minder, omdat aanval ler Urmeion Martis zich (in de midden cirkel) ongecontroleerd had vergrepen aan Corné Schilperoort. Met man en macht verdedigde FC Axel. Verstraeten kopte met een man minder zelfs de 2-0 nog binnen. Met nieuwe titelkansen in het verschiet werkte FC Axel zich tot krampens aan toe naar het laatste fluitsig naal. De kracht van het collectief, vond Verstraeten. „Negentig procent van de jongens komt uit Axel, met zeventig pro cent heb ik in jeugd teams gespeeld of op de weitjes in de wijk Noordpolder waar we allemaal woonden. Weet je, sinds ik de problemen met mijn hoofd heb ge had, is mijn ambitie om elke zaterdag met een lekker gevoel van het veld te gaan. Vandaag is dat gelukt." i de Keurslager i rslager 'Vandaag kon ik me eindelijk laten zien' Met nog drie duels te spelen lijkt IJzendijke het kampioen schap in de eerste klasse uit het hoofd te moeten zetten. De ach terstand op koploper Klarenbeek bedraagt nu vier punten. In de topper tegen Sporting'70 kwam het door twee treffers van Rosanne Lammers en eentje van Maud Kuijpers met 3-1 voor, maar delfde uiteindelijk toch het onderspit. „Als je met 3-1 voor staat, dan mag je dat nooit wegge ven. Dan verdien je het ook niet om te winnen", zei trainer Guust van de Velde van IJzendijke. Smerdiek kende beroerde we ken met twee nederlagen op rij, maar zette dit tegen hekkenslui ters UDO enigszins recht (0-4). „Het was niet de beste wedstrijd, 'Als je met 3-1 voorstaat, dan mag je dat nooit weggeven. Dan verdien je het ook niet om te winnen' maar de drie punten zijn het be langrijkste", vond Smerdiek-trai- ner Servaas Brouwer. De treffers kwamen op naam van Colinda van der Steen, Angelique Hage, Elisabeth de Witte en Joelle Ots. Tweedeklasser Oostkapelle was zaterdagmiddag met 3-1 te sterk voor DSVP. De equipe van trainster Ilona Stouthamer was een stuk feller en voetbalde bij vlagen goed. Dankzij doelpunten van Selena Paardekooper, Elianne Touw en Noelle de Jong stond het na een uur spelen 3-0. Daar na scoorde DSVP nog tegen. Door de overwinning speelde Oostkapelle zich definitief veilig. De ploeg van Stouthamer staat zesde en kan in de resterende drie duels proberen nog wat te stijgen op de ranglijst. door Aector Dooms UDEN VC Vlissingen deed zich gis teren tekort in de uitwedstrijd te gen UDI'19. De ploeg van trainer Ruud Pennings slaagde er niet meer in om een vroege 2-0-achter- stand recht te zetten. De hoofdklas ser moest in Uden een 2-1-neder laag slikken, Abdoe Abdenbi was de auteur van het enige Vlissingse doelpunt. UDI'19-VC Vlissingen 2-1 (2-0). 6. Sam Wassenberg 1-0,10. Paul van der Vlist 2-0, 71. Abdoe Abdenbi 2-1. Scheidsrechter: Y. Horst (Eind hoven). Gele kaart: Ariën Pieters ma (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 200. VC Vlissingen: Ariën Pietersma; Quincy Gooding (46. Geraldi Geer- man), Joost de Kubber, Roycel Ja mes, Milton Roemeratoe; Regilio Pinas, Salim Ben Sellam, Etienne Mallie, Hoessein Bouzambou; Ab doe Abdenbi (86. Salim Sandee) en Josimar Pattinama. Voetbalzoons door Rudy Boogert FC Axel-MZC'11 2-0 (1 -0). 36. Ivo Verstra eten 1 -0 (strafschop), 60. Ivo Verstraeten 2-0. Scheidsrechter: W.H. Kuijntjes (Zuili- chem). Rode kaart: 49. Urmeion Martis (FC Axel). Gele kaart: Dennis le Feber en Dennis van den Broeke (beiden FC Axel). Aantal toeschouwers: 650. FC Axel viert de bevrijdende 2-0 van Ivo Verstrae ten (met helmpje). foto Peter Nicolai Mitchell Braafhart keeper FC Axel door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke moesten in de eerste klasse een zure nederlaag slikken. De ploeg van trainer Guust van de Velde nam een 3-1-voorsprong, leidde halverwege met 3-2, maar verloor het thuisduel met Spor- ting'70 uiteindelijk met 3-5. Smer- diek won met 0-4 bij hekkenslui ter UDO, één klasse lager was Oostkapelle met 3-1 te sterk voor DSVP. Guust van de Velde Vreugde bij de spelers van Zeelandia Middelburg, die weten dat de zege binnen is tegen Moerse Boys. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60