Alles klopt bij Athene Rapide laat Derby ontsnappen Jacob Wijnstra opnieuw sterkste in TMZ-strijd SPORT 19 Belgisch talent Zara Deschutter (14) imponeert in Breskens Derdeklasser Tiola en vierdeklasser De Boskreek 2 verliezen kansloos tijdens hun eerste duel van het seizoen. innaai;»r|L Y^ntfiaroifcl&f tn'i f/v f De Boskreek maak te gisteren een prima debuut in de tweede klasse gemengd van de landelijke tennis. In Breskens werd het 5-2 tegen De Lobbelaer 4 uit Zevenbergen. Gemengd. Tweede klasse. De Bos- kreek-De Lobbelaer 5-3: Na de sin gles was het al 3-1 voor de thuis ploeg. Margot Martens (25) moest in de tweede set opgeven tegen Tine de Geest. De Koewachtse was afgelopen week ziek geweest en kampte met duizeligheid. Met het oog op het gemengd dubbel wilde ze niet forceren. De 14-jarige Belgische Zara De- schutter bedwong in straight sets haar sterke leeftijdgenote Mar griet Timmermans met 7-5 6-4. De speelster uit het Oost-Vlaam se Welle serveerde goed en liet fraaie staaltjes techniek zien. Ruud Martens (21) won met dege lijk tennis in twee sets van Tho mas Janssens, terwijl de Belg Ni cholas Rennie (16) in drie sets te sterk bleek voor Lars de Jongh. Tahnée van Hoeck (26) en De- schutter zegevierden in het vrou- wendubbel na een marathonpar tij tegen Janneke Luitjens en Mar griet Timmermans: 7-6 6-7 6-3. Mart Flikweert en Rennie gingen in het mannendubbel strijdend met 6-4 7-5 ten onder tegen het duo De Jongh/Janssens. Flikweert verloor in het ge mengd dubbel met Deschutter in 7-6 6-0 van het duo Luitjes/De Jongh. Margot Martens en haar 'Van achteruit waren wij beter. Aan het net konden wij ze regelmatig passeren.' Tennisser De Boskreek broer Ruud boekten een overtui gende zege op het koppel De Geest/Janssens: 6-2 6-2. „Flet ging goed. Wij waren van achteruit beter. Aan het net konden we ze regelmatig passe ren. We zijn zeer zei Ruud Mar tens. Het naar de derde klasse gepro moveerde Tiola incasseerde een 8-o-nederlaag in Roosendaal te gen Vierhoeven. Voor het team uit IJzendijke liet de Vlaamse Do minique Vyncke twee match points onbenut. Ook Dennie Cap- pendijk verloor zijn partij in drie sets. Vierde klasse. De Boskreek 2-TC Souburg 2-6:Het tweede Bressi- aanse team ging hard onderuit. De Hulsterse Claire van Damme had een belangrijk aandeel in de twee punten. Eerst won ze in 7-5 6-1 van Linda Gruber en vervol gens samen met John de Waele won via de supertiebreak het ge mengd dubbel: 6-4 2-6 7-6. Nieuwenhuis' partner op de weg naar het EK is de elfjarige ruin TC Athene, die in Nieuw- en Sint Joosland geen fout heeft ge maakt. Het is een combinatie waar de liefhebber voor naar een wedstrijd komt kijken. Over haar tweede plaats vertelde de jeugdin- ternational donderdag: „Het was de eerste buitenwedstrijd, daarom heb ik een beetje behouden gere den. Van het weekend doen we er een schepje bovenop." Het werd een schep. Met een vlekkeloos gereden proef voegde Nieuwenhuis zaterdag de daad bij het woord. Haar proef werd door de vijfkoppige internationale jury op waarde geschat (75,307 pro cent). De Zweedse Emma Jönsson en de ruin Santo Domigo eindig de als tweede (71,404 procent). Met een kür op muziek om kip penvel van te krijgen danste Nieu wenhuis gisteren op de rug van de United-zoon met de megascore van 80,083 procent naar eenzame hoogte. Het gat met de Russische Aleksandra Maksakova en de Sandro Hit-zoon Babyion bedroeg bijna vijf procent. „Wow, gewel dig. Alles klopte", was de reactie van Nieuwenhuis. „Athene deed het fantastisch. Hij groeide in de wedstrijd. Het is echt een paard dat alles geeft. Hij geeft geen zwak ke punten. Ik kan op hem vertrou wen." Fiona Bigwood was zaterdag met de merrie Atterupgaards Orthilia in de Grand Prix Special de beste. De Engelse stuurde de ex pressief bewegende Gribaldi-doch- ter met de score van 76,255 pro cent naar de zege. Bigwoods land genoot Spencer Wilton en Marlies van Baaien uit Brakel eindigden met 70,569 procent op gelijke hoogte. Dankzij het collectieve marks (laatste vier cijfers op het protocol) werd Wilton tweede. Vrouwen. Rapide-Derby 1-1: Rapi de was beter dan het op de twee de plaats staande Derby. De thuis ploeg kreeg de beste kansen, maar verzuimde de meeste te be nutten. In de eerste helft stond de paal een doelpunt in de weg. Tot overmaat van ramp kwam Derby twee minuten voor de rust aan de leiding. In de tweede helft scoorde Tatsjana van den Eynde de gelijkmaker. Souburgh-Olympia 1-4: Een verve lend duel. Door de vele overtre dingen lag de wedstrijd vaak stil en kon Olympia nooit in het ei gen ritme komen. Toch won het vrij gemakkelijk door treffers van Saskia Haayer (0-1), Desiree Mul ler (0-2 en 0-3) en Margot van De hockeysters van Olympia wonnen een vervelend duel tegen Souburgh met ruime cijfers (1-4). der Zee (1-4). Olympia was meer in balbezit, maar een effectief couterend Dor drecht pakte de zege. Steeds werkte Olympia een achterstand weg. Gijs Schueler maakte uit strafcorners 1-1 en 2-2 en Douwe Boerbooms liet 3-3 noteren. In de 60e minuut werd het 4-3. Rapide-Mierlo 4-1: Een teampres tatie van een hardwerkend Rapi de met een uitstekende doelman Luka Missaen. Op slag van rust opende jeugdspeler Robert de Kerf de score. Met een fraai back hand schot in de kruising zorgde Geoffrey van Horebeek voor 2-0. Teun van Doeselaar en Yassin Ha- douchi zorgden voor 4-0. Vanaf de start reed Wijnstra mee aan de leiding en in de slot- ronde van bijna vier kilometer had hij nog voldoende kracht over om bij de concurrenten weg te rij den en solo de finishlijn te passe ren. Voor de Bevelandse renner was het seizoen begonnen met en kele ereplaatsen bij wedstrijden van de Belgische Waod. „Het draaien en keren ligt me totaal niet. Op deze parkoersen voel ik me veel beter thuis. Daarom ben ik er kort na de start al met nog enkele anderen op uitgetrokken en heb geprobeerd steeds vooruit te blijven", vertelde Wijnstra. Hij kwam met slechts enkele se conden voorsprong over de finish voor John Roos en Sil van der Ven. Bij de amateurs 40+ won Dennis Raadtgever, Dennis Mijns- bergen won de D-categorie en Martien Gijzel de S/P-klasse. r?L- -= -51WW r MAANDAG 11 APRIL 2016 De Boskreek debuteert sterk in tweede klasse De Boskreek-speler Ruud Martens in zijn gewonnen partij tegen Thomas Janssens. foto Peter Nlcolai door Henk van de Voorde Ruud Martens Derde klasse. Vierhoeven-Tiola 8-0: door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke ging in de eerste observatiewedstrijd op weg naar het EK voor Young Riders voortvarend van start. Na een tweede plaats in de FEI Team-test op donderdag was zij dit weekend op het CDI Outdoor Zeeland de beste in de individule test en kür op muziek. door Peter Snelders VLISSINGEN. In de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen verdiende Rapide meer dan een 1-1-gelijkspel tegen Der by. Een klasse lager won Olympia met 4-1 bij Souburgh. Bij de man nen verloor een moedig Olympia met 4-3 bij Dordrecht. Een collec tief sterk Rapide won van Mierlo. Mannen. Dordrecht-Olympia 4-3: door Wim de Vos KAPELLE. Op de polderparkoersen voelt Jacob Wijnstra zich helemaal thuis. Dat bewees de Kapellenaar vorig jaar door TMZ-kampioen te worden. Zaterdag verlengde hij die titel op toch wel indrukwekkende wijze. l 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50