Vuurwerkdrama India: ruim n 4 NIEUWS Verwarde man leefde in huis met zijn overleden echtgenote Premier van Oekraïne weg Minder mensen uit huis gezet Zuurstof voor cavia en hamster 299,- Een dementerende vrouw heeft minimaal een week, maar moge lijk al meerdere weken dood in haar huis in Deventer gelegen. Zij werd zaterdagmiddag gevon den terwijl haar partner in ern stig verwarde toestand in de wo ning aanwezig was. De politie stelde na onderzoek vast dat de vrouw een natuurlijke dood is ge storven. Haar partner, in eerste instantie aangehouden vanwege mogelijke betrokkenheid bij haar dood, werd daarop weer vrij gelaten. Voor de gemeente De venter is de situatie reden om, hoewel nog onduidelijk is wat er precies is gebeurd, alle protocol len rond de sociale zorg tegen het licht te houden. „We gaan zo snel mogelijk gaan uitzoeken hoe dit heeft kunnen én gebeu ren en of eerder ingegrepen had moeten worden", zegt wethou der Jan-Jaap Kolkman (PvdA). Hij noemt de zaak 'in-en-in- triest'. De mannelijke bewoner is na het overlijden van de vrouw opgenomen voor psychi sche zorg. Minister-president Arseni Jatsen- joek van Oekraïne heeft gisteren zijn aftreden aangekondigd. Mor gen zal hij het parlement nader informeren over zijn besluit. De politieke crisis in het land draait in grote mate om Jatsenjoek zelf. De premier overleefde in februa ri ternauwernood een motie van wantrouwen, maar zijn persoon bleef omstreden. Twee partijen stapten uit de regering en ontna men zo de regering haar meer derheid in het parlement. Door af te treden opent Jatsenjoek de weg naar de formatie van een nieuwe regering. Sociale huurders met een huurachterstand worden minder vaak hun huis uitgezet. Afgelo pen jaar waren het er 5.500: 6 procent minder dan in 2014. De meeste huisuitzettingen be treffen alleenstaande mannen. In 6 procent van de gevallen ging het om één- of tweeouder gezinnen. Dat blijkt uit een en quête onder woningcorporaties door het overkoepelende Aedes. Andere redenen voor huisuitzet ting zijn overlast, wietkweke- rijen en drugshandel.Aedes schrijft de teruggang toe aan de oplevende economie. Het drama werd veroorzaakt toen een vonkje op een voorraad vuurwerk in een opslagplaats bij de tempel viel en dat met een enorme knal ontplofte. De explo sie leidde tot een inferno en de dood van meer dan honderd men sen. Tijdens de ramp zat de Put- tingal-tempel in Paravoor (deel staat Keraka) afgeladen vol. Van de ruim honderd doden verloren sommigen het leven bij de explosie, toen het gebouw in stortte. Anderen raakten ingeslo ten en stierven in de vlammen zee of werden onder de voet gelo pen. Ook rondslingerend puin zorgde voor doden; tot zelfs op honderden meters afstand, waar een man op een fiets werd getrof fen door een brokstuk. Krishna Das, een inwoner van Paravoor, verliet de tempel kort voor het einde van de vuurwerk show. Buitengekomen hoorde hij een daverende knal, gevolgd door kleinere explosies. „Ik draaide me om en zag een complete chaos. Mensen holden huilend en schreeuwend rond. Anderen haalden slachtoffers uit het puin", aldus Das. Pas een paar uur later had de brandweer het vuur onder controle, waardoor Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Moezel, Trier en Koblenz 5 dagen Eiland Rügen Noord-Duitsland 8 dagen Kufstein en omgeving "Light All-Inclusive" 10 dagen Umbrië en Rome, Meer van Trasimeno 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust www.bolderman.nl ,<i DEVENTER KIEV DEN HAAG BILTHOVEN. De brandweermannen van het korps Bilthoven zijn met recht dierenvrienden te noemen. Ze redden zaterdagavond een cavia en een hamster uit een brandend chalet op een vakantiepark. De brand brak uit toen de eigenaar gasflessen verwisselde. De man raakte ge wond in zijn gezicht. Terwijl ambulancebroeders zich over hem ont fermden, redden brandweerlieden de diertjes. Via een zuurstofmasker kregen de geredde diertjes weer lucht. Daarna werden ze overgedra gen aan de Dierenambulance, foto Aneo Koning door Hans van Zon NEW DELHI. Bij een vuurwerk explosie in een hindoetempel in Zuid-lndia zijn ten minste 102 do den gevallen. Bijna vierhonderd mensen raakten gewond, van wie tientallen ernstig. Reddingswerkers en omstanders zoeken naar overlevenden bij de ingestorte Puttingal-tempel. foto AFP v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 25 april 9 mei 6 juni A juli 1 aug. etc. Vertrekdata: 11 april/ 9, 23 mei 6, 20 juni 4 juli etc. Vertrekdata: 11,25 april/ 9,30 mei 4 juli 1 aug. etc. 14" Vertrekdata: 2, 21 mei 4 18 juni 16,30 juli etc. Vertrekdata: 25 april/ 9, 23 mei 6, 20 juni 4 juli etc. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4