Zeeuwse turners in de prijzen Sjef en Animo laten punt liggen Verheul doorbreekt 'Sovjet-hegemonie' 18 SPORT Ben Provoost is gedeeld tweede Mark Boot en Stefan Hage leggen het afin enduro Rilland Huub van Noorden komt vier tellen tekort voor nieuw record In de divisies 5 en 6 van de keu ze-oefenstof en D-niveau van de voorgeschreven oefenstof werd ge streden om de medailles voor het regiokampioenschap. In totaal stonden 225 turnsters uit de regio Zuid West Nederland op de wed- strijdvloer om te strijden in de fi nale. Het was daardoor een lange dag voor turnminnend Zeeland. Wethouder Jack Begijn van sport zaken, ooit ook een turnfanaat, nam tot 's avonds laat de prijsuit reiking voor zijn rekening. De onderlinge verschillen wa ren, zoals meestal in een finale, klein. Goud was er voor Lisa Raadtgever van Olympia Kapelle in het niveau Instap D2 (54,650), Evi Buth van MTV Middelburg bij Pupil 2 D3 (51,550), Yvette de Kam van VTV Vlissingen bij de junio ren H (45,850), Marina de Rudey- chuk van EMM Terneuzen bij de Jeugd D2 (51,650) en Lonne de Bliek van Dios Oost-Souburg bij de senioren E (43,675). Het zilveren eremetaal bij de Jeugd D3 ging naar Yara Lips (EMM) 46,825, bij Pupil 1 D3 naar Femmie ten Klooster (Delta Sport) 53,375 en bij Pupil 2 D3 naar Nova Steijaert (Voorwaarts Axel) die 51,400 noteerde. Het brons bij Jeugd 1 D3 ging naar Feline Hanse met (Delta Sport) 45,650. In het niveau Jeugd H naar Lotte Cornellie (Thor Sas 'Het was een flinke klus met al die verschillende niveaus' van Gent) 43,550. Bij Junior H ging de derde plaats naar Marinda van de Peijl (MTV) 42,450. Bij Jeugd 1 D2 naar Charlotte Moele- ker (Olympia Kapelle) 51,250 en bij Senior E naar Helen de Bruijne (EMM) 43,150. In het Nederlands damkam pioenschap blijft Ben Provoost meedraaien in de kop van het klassement. Zaterdag speelde de Zeeuwse damcrack in Enschede twee keer remise. Eerst hield hij in een klassieke partij vijfvoudig kampioen Alexander Baljakin in bedwang. Daarna moest hij het opnemen tegen Niek Kuijvenho ven, die de partij zeer agressief opzette. Nadat Provoost de vijan delijke aanval aan banden had ge legd, tekenden de spelers de vre de. Na vier ronden leidt Baljakin met zes punten. Ben Provoost en Auke Scholma staan met een punt achterstand tweede. T-Tel en HE Facility winnen bekers De bekerfinales in het zaalvoet balrayon Midden Zeeuws-Vlaan- deren hebben geen verrassingen opgeleverd. Bij de eersteklassers was T-Tel te sterk voor ZVV Hulst. De kampioen won in Axel met 7-3. Bij de tweede-en derde klassers was het spannend, maar trok HE Facility, de kampioen van de tweede klasse, tegen der deklasser PIBLW/ Reïntegratie aan het langste eind (5-4). Zuidweg met KZ in kleine finale De Middelburgse korfbalster Naomi Zuidweg staat komende zaterdag met Koog Zaandijk in de Ziggo Dome in de strijd om de derde plaats. Met haar club greep ze naast een finaleplaats. In de play-offs van de Korfbal League verloor ze za terdag voor de tweede maal van PKC. Na de 22-18 werd het nu 32-31. Krappen wint met Nederlands team De Vlissingse dartster Karin Krappen heeft met het Neder lands vrouwenteam de Four Na tions Cup in het Duitse Kir- chheim gewonnen. Nederland eindigde het toernooi op de eer ste plaats met 121 punten. In het individuele toernooi werd ze in de kwartfinale uitgeschakeld. Daarin verloor ze van de Bel gische Nicole Delie (1-3). De endurodag rond het motor crosscircuit van Rilland is een enorm succes geworden. De orga niserende Motorclub Enduro Vereniging Zeeland (MEVZ) kreeg zaterdag louter positieve reacties. Zij hadden dan ook kans gezien een twaalf kilome ter lange route uit te zetten met daarin zowel kunstmatige als na tuurlijke hindernissen. De drie-uurswedstrijd leverde een spannende strijd op tussen de teams gevormd door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Stefan Hage uit Kapelle contra Thierry Pittens uit Vorstenbosch en Robin Holtmeulen uit Affer- den. Het laatstgenoemde duo won met een klein verschil. Der de werden Vincent Rickhof en Bram de Snaaijer. Bij de solo's ging de winst naar Simon Dinne- weth. Voor de drie uren wed strijd hadden zich 36 solorijders gemeld en maar liefst 65 teams. De voormiddag was ingeruimd voor het Nederlands Kampioen schap enduro voor de jeugd van de KNMV. Vijfendertig deelne mers waren er bij de jeugd ko men op dagen. De vijftienjarige Jorn Zoete- kouw uit het Limburgse Sieben- gewald was de sterkste van de dag en won de klasse de J2. Mika Tellen uit Daarlerveen won in de Ji-klasse. Slechts vier seconden bleef Huub van Noorden zaterdag in de Oosterscheldeloop op de twintig kilometer boven het par koersrecord van de Belg Dany Stapelaere. Van Noorden is met overwinningen in de trails van Spa en Bergen op Zoom in meer dan goeden doen. Hij bepaalde het tempo samen met tienkilo- meterloper Erwin Adan. Na de afsplitsing moest Van Noorden het winderige parkoers alleen af leggen waardoor hij met 1.08.14 net het parkoersrecord misliep. Van Noorden had wel een giga- voorsprong van tien minuten op Marius Besuijen die daarmee meteen eerste master werd. In- grid de Koene finishte op de 24e plaats overall in 1.32.46 ruim voor Corina Grim en Steffi Berks. Op het laatste deel van de tien ki lometer kwam Erwin Adan niet meer in de problemen en liep een gewonnen race in 34.08. „Jammer dat er zo veel wind stond, anders had ik in de 33 kun nen lopen." Marianne de Kok was na de derde plaats in de La- diesrun van vorige week nog steeds in vorm en liep naar een knappe 37.58 voor Monique Ver- schuure die in training voor de Zeeuws-Vlaanderen-marathon twee seconden van haar persoon lijk record afhaalde. Voor Zeeuws kampioen Animo wonnen de 2-spelers Jeroen Alliet en Ruud Martens met forse cijfers van respectievelijk Ferry Sonne- mans en Mare Felius. Voor Felius gold het excuus dat onlangs zijn arm uit de kom raakte, waardoor hij last had met serveren en geen dubbelhandige backhand kon slaan. Alleen Kenny de Rooij moest met twee keer 6-3 zijn meerdere erkennen in aanvoerder Rogier van Housselt van De Schel de. Van Housselt kon in beide sets bij 4-3 de service van De Rooij bre ken. Routinier Van Housselt tracht te de rally's zo kort mogelijk te houden tegen Kenny de Rooij. In de vierde partij bedwong de dege lijke Kevin de Rooij met 6-4 6-3 Sven Bakker. Het was een partij van veel lange rally's doordat bei den zo vast zijn als een huis. Het duo Martens/Kevin de Rooij won na een moeizame start (4-1 achter) met 7-5 6-2 Felius en Van Housselt. Alliet en Kenny de Rooij wonnen via 6-4 in de derde set van de combinatie Sonnemans /Bakker. Voor Sjef bedwongen Steven Raes, Yuri Soberon en Mathieu Loosvelt achtereenvolgens Björn Klaassen (6-4 derde set), Devon Houg en Raymond van der Zeijst. Voor Animo 2 versloeg Beny Yse- baert Hulstenaar Maxime van Ee- nennaam met 6-0 6-2. Nieuwkomer ASOC uit Cad- zand verloor met 5-1 van De Goe- se Maan. Voor de West-Zeeuws- Vlamingen verraste 4-speler Pie- ter-Jan Standaert 3-speler Rikkert van der Wel. Bij ASOC vielen Jan Maarten van de Vrie en Björn Wielakker in hun single gebles seerd uit. Daardoor werd het twee de dubbel niet meer gespeeld. Met haar eerste plaats maakte de 23-jarige Verheul een einde aan de hegemonie van speelsters die hun opleiding in de voormali ge Sovjet-Unie genoten. Coryfee ën als Nina Hoekman, Tanja Chub, Olga Kamyshleeva en Vita lia Doumesh heersten bijna twee decennia over het vrouwendam- men in Nederland. De nieuwe kampioene is in tegenstelling tot haar voorgangsters door de KNDB opgeleid. Achter Heike Verheul en Vita lia Doumesh veroverde Jacqueli ne Schouten de derde prijs. Leo- nie de Graag uit Goes sloot een sterk toernooi af met een mooie vierde plaats, waarmee ze haar re sultaat van vorig jaar evenaarde. Rianka van Ombergen uit Nieuw- dorp sloot het NK af met een ze vende plaats. Turnster Yara Lips van EMM uit Terneuzen behaalde zaterdag in het Axelse Sportuus zilver in de categorie Jeugd D3. foto Peter Nicolai door Janny Vermeule AXEL. Het Sportuus in Axel was za terdag het middelpunt van de turnsport. Annette Heijman van de organiserende vereniging Voor waarts uit Axel was erg te spreken over het verloop van de wedstrijd. „Het was een flinke klus met al die verschillende niveaus. Maar dankzij alle vrijwilligers is het onze club mogelijk gemaakt om dit te organi seren." Ze was tevreden over de medailleverdeling. „Er is een groot aantal medailles naar onze Zeeuw se turnsters gegaan." Annette Heijman mede-organisator ENSCHEDE AXEL PAPENDRECHT KIRCHHEIM RILLAND Steven Ovaa in actie tijdens de enduro in Rilland. Hij vormde een kop pel met Dylan van Leerdam, foto Johan van der Heijden GOES door Henk van de Voorde VLISSINGEN. In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompeti- tie liet het Aardenburgse Sjef in Terneuzen een punt liggen tegen de reserves van TC Animo: 1-5. Het standaardteam van Animo overkwam hetzelfde in Vlissingen tegen De Schelde. door Daaf Kasse ZOUTELANDE. Heike Verheul is za terdag voor het eerst in haar car rière Nederlands damkampioene geworden. In het Beach Hotel in Zoutelande speelde de Utrechtse criminologe in de slotronde remi se tegen Vitalia Doumesh, de kam pioene van vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48