Korfballers Zaamslag nog steeds zonder punt Waterpoloers van De Schelde onderuit Teruggekeerde Gunst tevreden, maar hoopte stiekem op meer Vrouwen Stevo komen ruim tekort laat uit zijn slof SPORT 17 TTCM nadert kampioenschap Linda Hamelink weer terug in de gelederen begon hekkensluiter Zaamslag onbevangen tegen titel kandidaat Stormvogels. Het frivo le spel van de thuisploeg leverde kansen op, maar geen doelpunten. Bij rust (6-to) maar ook daarna kwam de voorsprong van Stormvo gels veelal voort uit strafworpen. „Ontgoochelend", noemde coach Inge Bekaert de acht strafworpen die Stormvogels kreeg toebedeeld. „Zaamslag trok vaak aan de noodrem", was de interpretatie van Wim Allaart, coach van Stormvogels. Voor de puntenverde ling was dit echter niet cruciaal. ZKV-Luctor 7-12: Dat Luctor zou winnen bij hekkensluiter ZKV was voor de Terneuzense korfbal lers duidelijk. Dat het zo moei zaam ging in Zuidland viel echter tegen. ZKV had in één vak alle lange spelers opgesteld, waardoor Luc tor tegen een enorm lengteover- wicht aan bokste. „Het was net schaken" typeer de coach Erik-Jan Dellebeke de ge duldigheid die zijn ploeg moest opbrengen om niet te snel balver lies te lijden. Pas diep in de twee de helft gaven de wisselspelers het laatste zetje voor de zekere overwinning. Eerste klasse. De Schelde-Hierony- mus 3-10: In de eerste periode ging de strijd gelijk op. beide ploe gen waren erg slordig en misten veel kansen. Twintig seconden voor het einde van de eerste perio de kreeg Hieronymus een man meer, hier werd drie seconden voor het einde de o-i uit gescoord. De tweede periode was De Schelde de draad kwijt en kon de bezoekende ploeg uitlopen naar een riante voorsprong. De Schelde miste weer een manmeersituatie en kwam verder niet aan scoren toe. Begin derde periode keek de schelde tegen een 6-o-achterstand aan. Het werd uiteindelijk 3-10. Doelpuntenmakers De Schelde: Jason van Boom 2, Niek Kampman 1. Tweede klasse. TRB-RES-De Bruin vis 3-2: In de eerste periode ging het gelijk op. De Bruinvis miste twee manmeersituaties, maar kwam wel tot scoren. Arjan Hoste hield de score in de eerste periode op 1-1. In de tweede periode ge beurde er weinig. De thuisploeg wist wel de voorspong te pakken en stond met 2-1 voor aan het ein- De Bruinvis leek af te koersen op een remise, maar moest vier seconden voor tijd alsnog een treffer incasseren: 3-2. de van de tweede periode. In de derde periode regende het tijd- straffen, maar beide ploegen kon den hieruit niet scoren. Begin vier de periode deed Bas Westdorp wat terug namens De Bruinvis: 2-2. Vier seconden voor tijd maak te TRB-RES echter de 3-2. Doelpuntenmakers De Bruinvis: Ar jan Hoste en Bas Westdorp beiden 1. Davy Gunst was zater dag de beste Zeeuw in de Omloop van de Braakman. De 21-jarige renner van het Rabo bank Development Team finishte na een loodzware wedstrijd op de 26e plaats. Hij had een achterstand vier mi nuten en 39 seconden. Voor Gunst was het pas zijn tweede wedstrijd na een lange revalidatie van een bekkenbreuk. Hij was dan ook tevre den met het resultaat. „Het was een zware wedstrijd. Bovendien heb ik natuurlijk nog een conditionele achter stand, dus ik mag niet klagen", legde de Yerse- kenaar na afloop uit. „Je hoopt stiekem op meer, maar een 26e plaats is voor mij op dit moment het hoogst haalbare." Het zag er nochtans niet rooskleurig uit in de openingsfase. „Ik ver zeilde in een derde waaier tijdens de ope ningsronde. Aan het be gin van de tweede ron de keerde ik terug voor aan. Daarna kon ik me eigenlijk goed handha ven, maar in de voor laatste ronde miste ik net de aansluiting met de eerste waaier. Ik be landde uiteindelijk in de derde groep, maar ik heb al bij al een goede wedstrijd gereden." Van de Zeeuwse forma tie ZRTC Theo Middel- ploeg werd enkel Mi chel Stroosnijder geklas seerd. De 26-jarige renner uit Hansweert eindigde als 47e. Vrouwen. Voltena-Stevo 4-0 (25-16,25-11,25-20,25-15): Afge reisd met slechts zes speelsters maakte Stevo zich geen illusies te gen de belangrijkste titelkandi daat. Stevo was bang dat het alle hoeken van het veld zou zien. „We hadden ons vooraf met een lachertje als doel gesteld om in el ke set meer dan tien punten te scoren'", zei Stephanie Herman. „Maar we hebben met uitzonde ring van de tweede set best goed gespeeld. We hebben ons doel wel gehaald. Deze ploeg is nog geen kampioen, maar wordt het wel." Dunamis-Stevo 2 3-1 (25-15,28-26, 25-16,18-25): Met een gehavend team en een aangepaste opstel ling speelde Stevo 2 niet eens on verdienstelijk tegen Dunamis, dat aan twee punten voldoende had voor de titel. De thuisploeg begon sterk, maar stuitte in de tweede set op een warm gedraaid Stevo 2, dat drie keer op setpunt stond. Na een pauze, waarin Dunamis de ti tel vierde, gooiden de Brabanders alle schroom van zich af. In de vierde set redde Stevo 2 de eer. Mannen. Symmachia/Roosendaal 2-Ste- vo 3-1 (25-20,25-20,25-16, 18-25): De thuisploeg, voorlaatst op de ranglijst, toonde een ijze ren wil om te winnen. De bezoe kers, die zich ondanks het verlies in het linker rijtje handhaafden, konden het niet opbrengen om al les uit de kast te halen. Stevo begon goed en ging met een nipte voorsprong (18-16) de slotfase van de eerste set in. Daar na kwam er zand in de motor. De servicedruk nam af, de passing was onvoldoende en de blokke ring schoot tekort. Na verlies in de eerste set stuit te Stevo op een team dat bleef knokken voor een waterkansje op lijfsbehoud. Het resulteerde in het derde bedrijf tot een ruime nederlaag voor de Zeeuwen, die geen schim waren van de ploeg die tegen hoger geklasseerde teams stuntte. Een peptalk van de trainer leidde in de laatste set tot winst. AVC'87-Stevo 2 3-1 (25-21, 25-22, 25-22,21-25): Met een sterk ver timmerde ploeg was het voor Ste vo 2 vooral in de beginfase zoe ken naar de juiste patronen. Zo gek veel ontliepen beide teams el kaar niet, maar de thuisploeg maakte in de eerste drie sets voor al het verschil door een sterke en gevarieerde aanval, waar Stevo 2 te weinig vat op had. Met de winst op zak viel de concentratie aan Thoolse kant weg. Dat leidde tot het erepunt. VUGHT. Het kampioenschap in de tweede divisie van het landelijke tafeltennis komt steeds dichterbij voor TTC Middelburg. Zaterdag won de ploeg met 3-7 bij JCV, waardoor de titel komende zater dag al gepakt kan worden. Het verschil tussen TTCM en nummer twee VVV is negen pun ten. De achtervolger uit Leid- schendam won met 8-2 van Vrien denschaar en is daardoor een puntje ingelopen. Als de Middel burgers komende week twee pun ten meer pakken dan VW, zijn ze kampioen. Zo niet, valt de beslis sing een week later op de laatste speeldag. Sören de Witte, Riny Kasse en Jan-Henk Bomhof pak ten zaterdag allen drie punten. Ook de dubbel werd gewonnen. MAANDAG 11 APRIL 2016 door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. In de derde klasse wachten de korfballers van Zaam slag nog steeds op hun eerste punt. Tegen Stormvogels werd zo als verwacht de negende verliespar- tij van het seizoen opgetekend, al bleef de schade beperkt tot een dragelijke nederlaag. Zaamslag-Stormvogels 9-14: Met Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Linda Hamelink 2, Daphne de Vos en Marco van Reeuwijk 1. Scores Luctor: Marjolein Durink en Pieter Kousemaker 3, Karlijn den Hol lander en Eline Jansen 2, Adrie de Jon ge en Anthony van de Velde 1 BKC 1-Tjoba 5: 8-12. Scores BKC: Jan-Willem de Grootte 3, Mariëlle Faas 2, Christa de Nooijer, Eline de Baare en Sandra de Reu 1. door Ko Mechielsen VLISSINGEN. De waterpoloërs van De Schelde verloren zaterdag met 3-10 van Hieronymus. Ook De Bruinvis won niet. Gisteren moest de Sasse ploeg zijn meerdere er kennen in TRB-RES: 3-2. door Job de Feijter Vermeltfoort door Peter van Kouteren TERNEUZEN. Voor de hoogst spe lende Zeeuws-Vlaamse volleybal teams viel er dit weekeinde geen eer te behalen. Het keurkorps van de vrouwen van Stevo verloor met 4-0. De overige drie teams verlo ren met 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46