TOP ondanks verlies nederlaag trots van Zeeland kil I Titel Scheldesport-vrouwen in zicht Voormalige profrenner van Rabobank schiet pas 16 SPORT 27-jarige winnaar van de Omloop van de Braakman neemt de leiding over in de topcompetitie na geslaagde sprint-a-deux. Voor TOP kwam aan een lang, slo pend en majestueus zaalseizoen een einde. Zeven dagen na de 24-21-nederlaag in Amsterdam werd het 29-32 in Arnemuiden. AW.DTV, dat als negende was geëindigd in de Korfbal League, bracht de stand in een best-of- three daarmee op 2-0 en verzekerde zich van een langer verblijf op het hoogste niveau. „We zaten er dicht tegenaan", zei Van Belzen. „Als je deze wed strijd nog een keer goed terugkijkt en goed 'leest', zie dat het vandaag op de details aan is gekomen. We hebben een heel mooi niveau ge haald, maar AW.DTV is natuurlijk wel een ploeg die al een jaar in de League heeft gespeeld." TOP liet bij vlagen - net als in het uitduel - weer geweldig korf bal zien. In de eerste helft resulteer de dat bijvoorbeeld, na een 3-0-ach- terstand, in een 12-7-voorsprong. In beide vakken werd er makkelijk en over veel schijven gescoord. Maar net zo snel kwam AW.DTV met een antwoord: tussen de 18e WEEKJE RUST VOOR TOP en de 24e minuut scoorde het ge routineerde team zes keer op rij. „Het was heel jammer dat wij die voorsprong niet konden vast houden", vond aanvoerster Jeanine Marijs. „Ons spel werd iets te ge haast en de keuzes in de aanval wa ren niet altijd even goed. En dan krijg je te maken met de power, het korfbalverstand en de goede techniek van AW.DTV. Binnen de kortste keren waren we ons voor deel kwijt." Na rust (15-14) schudden de Am sterdammers de Arnemuidenaars langzaam af. Ze liepen uit naar 22-29, waarna TOP - nog één keer opgezweept door het eigen pu bliek - de schade een beetje beperk te. „We zijn er vandaag heel goed in geslaagd om de dames van AW.DTV en Jim Snel uit te schake len", zei coach Arco Goedkoop. „Maar dan zal je net zien dat er twee anderen opstaan bij die ploeg, Maarten van Brenk en Stijn Hoekstra. We zaten er dicht op bij die twee, maar zij schoten vanuit alle hoeken raak. Dat geeft aan hoe breed hun selectie is." Bij TOP was er natuurlijk teleur stelling. Want geen promotie. „Maar ik kan deze nederlaag wel re lativeren, hoor", zei Van Belzen. „We hebben een prachtig seizoen gehad. Ik heb vandaag ook echt weer genoten van deze hele entou rage. Het is zwaar geweest, maar we hebben het in ons eerste jaar heel goed gedaan en mooie dingen meegemaakt." Goedkoop vond het moeilijk om al meteen na de wedstrijd te re lativeren. „Ik had heel graag woens dag nog een derde wedstrijd ge speeld, ook hier in Arnemuiden. Na het verlies van de hoofdklassefi nale zijn we weer helemaal opge leefd tegen AW.DTV. Het is jam mer dat we dat niet hebben kun nen bekronen met ten minste één overwinning." TOP groeide in twintig wedstrij den uit tot een trots van Zeeland. Provinciebreed - en niet alleen bin nen het korfbal - werd de Arne- muidse ploeg gevolgd en aange moedigd. „Ik ben trots op wat we hebben bereikt en dat dat ook ge zien is", zei Goedkoop. De 47e editie van de Om loop van de Braakman is zaterdag ten prooi geval len aan Coen Vermelt- foort. De 27-jarige ren ner van Cyclingteam Join-S-De Rijke klopte na een wedstrijd van 189 kilometer zijn medevluchter El- mar Reinders (Cyclingteam Jo Piels) in een sprint-a-deux. Als kers op de taart pakte Vermeltfoort eveneens de leiding in de Topcompetitie. Meteen vanuit het vertrek werd de wedstrijd hard gemaakt. De renners van Cycling Team Jo Piels en het Ba by-Dump Cycling Team ontwikkelden een hoog tempo in de openingsronde, wat er meteen voor zorgde dat zo'n twin tig renners konden ontsnappen. Het peloton viel daarachter volledig uit elkaar. Maar aan het einde van de tweede ronde kon echter een grote groep renners vooraan terugkeren bij de grip die eerder was ontsnapt. Halverwege de wedstrijd kozen Joris 'Ik weet uit ervaring dat je in zo'n wedstrijd pas in de laatste dertig kilometer het verschil maakt' Blokker (Parkhotel Valkenburg Continen tal Team), Tim Rodenburg (Cyclingteam Jo Piels) en Jetse Bol (Cycling Team Join's-De Rijke) het hazenpad. De drie vluchters werden echter aan het einde van de vierde ronde voorbijgesneld door een kopgroep van vijftien renners. Voor al Cyclingteam Join-S-De Rijke was daar in goed vertegenwoordigd met maar liefst vijf renners. Vermeulen Topcompetitieleider Jeff Vermeulen (Cyclingteam Jo Piels) had daarentegen de slag gemist en leidde de achtervolgen de groep. Toch werd de achterstand van de tweede groep aanvankelijk groter. Vermeulen, die eerder betrokken was bij een valpartij, moest vervolgens lossen op Casteleynstraat. Jetse Bol, Wouter Mol, Jan Willen van Schip (allen Cyclingteam Join-S-De Rij ke), Merijn Korevaar (Rabobank Develop ment Team) en Peter Schulting (Parkho tel Valkenburg Continental Team) zagen daardoor hun kans schoon en konden als nog de oversteek naar de kopgroep ma ken. Dat leidde tot een kopgroep van twin tig renners, waarin de voltallige ploeg van Cyclingteam Join-S-De Rijke aanwe zig was. Kopman Vermeltfoort zat daar door in een zetel. Bij het ingaan van de vijfde ronde reageerde hij alert op een aanvalspoging van Elmar Reinders (Cy clingteam Jo Piels). In de slotronde groeide de voorsprong van Vermeltfoort en Reinders op de ach tervolgers. De twee koplopers konden daardoor in de straten van Philippine om de zege sprinten. Reinders probeerde zijn vluchtgenoot in de eindsprint te verrassen, maar Ver meltfoort was uiteindelijk duidelijk de snelste van de twee. Met een ruime voor sprong passeerde hij als eerste de eind streep. Verstopt De voormalig profrenner van Rabo bank had zich lange tijd verstopt tijdens de wedstrijd. Twee rondes voor het einde schoot hij uiteindelijk pas uit zijn slof. „Ik weet uit ervaring dat je in zo'n wedstrijd pas in de laatste dertig kilome ter het verschil kan maken", verklaarde hij na afloop zijn tactiek. „Toen ik met El- mar Reinders voorop zat, wist ik dat ik hem in een sprint kon kloppen. Ik voelde me erg goed. Ik ben blij met deze over winning en heb laten zien dat ik meer kan dan alleen sprinten." Jan-Willem van Schip (Cyclingteam Join-S-De Rijke) zag in de laatste rechte lijn zijn ploeggenoot naar de overwin ning rijden en kwam zelf juichend als derde over de streep. De 21-jarige renner pakte daardoor bovendien de leiding in het jongerenklassement van de Topcom petitie. Alsof dat nog niet genoeg was, ging Ta co van der Hoorn namens Cyclingteam Join-S-De Rijke met de prijs voor de strijdlust naar huis. Zijn ploeg was met maar liefst vijf renners in de top tien op permachtig in de Zeeuws-Vlaamse kas- seienklassieker. 'De 26e plek was op dit moment het hoogst haalbare' Vrouwen. Tweede klasse. Schelde- sport-Pendragon 2 57-23: Het ging de vrouwen van Scheldesport, in tegenstelling tot de uitwedstrijd, gemakkelijk af tegen Pendragon 2. „In Tilburg wonnen we met slechts vier punten verschil, maar nu waren we vanaf het be gin de betere ploeg", zei coach Martin van Ham. Scheldesport liep in sportcen trum Vliegende Vaart al snel uit naar een marge van tien punten. Bij de rust was de score opgelo pen tot 28-8. Van Ham gunde alle speelsters van zijn selectie speeltijd. „Verde digend stond het goed." Het Til- burgse studententeam was niet bij machte om terug in de wed strijd te komen. De koploper be hield de controle over het duel en liep verder uit naar een hoge re score. 'In Tilburg wonnen we met slechts vier punten verschil, maar nu waren we de betere ploeg' Martin van Ham Coach Mannen. Tweede klasse. Schelde- sport-Vlijmscherp 2 84-73: De Ter- neuzense basketballers zijn aan een sterke serie bezig. Van de laat ste zes duels werden er vijf ge wonnen. Maar bij de rust zag het er nog niet naar uit dat Schelde sport de punten thuis zou hou den, want men keek tegen een 38-42-achterstand aan. De Zeeuws-Vlamiongen toon den echter veerkracht. De kleine marge van vier punten werd in de derde periode weggepoetst. Het tempo werd opgeschroefd, verdedigend werd orde op zaken gesteld en aanvallend ging het be ter lopen. Maurits van Aalst werd meer vrijgespeeld en was goed voor ne gentien punten, gevolgd door Thijs de Groote met zestien. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN De ultieme stunt in het debuutjaar in de hoofdklasse - meteen doorstoten naar de Korf bal League - zat er voor TOP Arne- muiden niet in. Zaterdag was de ploeg van trainer Arco Goedkoop voor de tweede keer nét niet op gewassen tegen AW.DTV, de tegen stander in de slotronde van de nacompetitie. „We hebben twee keer een goede uitslag neergezet", zei Petra van Belzen. „Maar je kon in beide wedstrijden zien dat AW.DTV net een stapje verder is." TOP Arnemuiden zou aanvankelijk op 16 april al het veldseizoen her vatten, maar heeft een weekje res pijt gekregen. Het eerste duel is nu op 23 april, uit tegen Avanti. De thuiswedstrijd tegen KVS is van 16 april verplaatst naar 5 mei (Hemelvaartsdag). Trainer Arco Goedkoop kiest er niet voor om op 16 april een oe fenduel te spelen. „Het is even tijd voor rust." TOP speelt ook op het veld in de hoofdklasse. De ploeg is koploper en staat vier punten los. Scores TOP: Jeanine Marijs 8, Petra van Belzen 7, Peter van Belzen, Emme- lie Bouwens en Kristian Huisman 3, Jurriaan Bouwens 2, Remco Bezemer en Wilma Meulmeester 1. TOP-speelster Petra van Belzen probeert Jurriaan Bouwens (rugnummer 22) de bal te bezorgen, foto Lex de Meester Tactische zege door Job de Feijter Koen Vermelt foort komt jui chend over de Streep, foto Camile Schelstraete Davy Gunst Wielrenner door Aector Doorns VLISSINGEN. De basketbalsters van Scheldesport zijn na de 57-23-ze- ge op Pendragon 2 weer een stap dichter bij de titel in de tweede klasse. De mannen van Schelde sport klimmen dankzij de 84-73-winst tegen Vlijmscherp 2 naar een plaats in de middenmoot van de tweede klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45